کاهش شدت جمع‌آوری کودکان کار و خیابان در تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
کاهش شدت جمع‌آوری کودکان کار و خیابان در تهران

کاهش شدت جمع‌آوری کودکان کار و خیابان در تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران از تشکیل جلسات هم اندیشی با سازمان‌های مردم نهاد و نمایندگان شهرداری برای مرور و رفع نواقص و دستورالعمل طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان خبر داد.

مهشید موقر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه فرآیند جمع‌آوری کودکان کار و خیابان مانند گذشته پیگیری می‌شود، افزود: براساس گزارش اورژانس اجتماعی تهران، اتومبیل‌های سیار این مرکز هرجا شاید این کودکان باشند آنها را به مراکز سازمان بهزیستی برای پیگیری وضعیتشان منتقل می‌کنند. مراکز غیردولتی نیز همچنان آمادگی پذیرش این کودکان را دارند با این وجود از شدت و سرعت جمع‌آوری مرحله اول کاسته شده و اعتبار جدیدی برای این منظور در نظر گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه جلسات مشورتی از سوی سازمان بهزیستی با سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه کودک، شهرداری و مجموعه‌های همکار در برگزاری مرحله اول طرح امسال به شکل هفتگی در محل شیرخوارگاه آمنه در حال برگزاری است، ادامه داد: سازمان بهزیستی در تلاش است تا با این اقدام به مرور دستورالعمل‌های طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان بپردازد و نسبت به بهبود و رفع نواقص آن اقدام کند به این ترتیب اورژانس اجتماعی نیز با رویکرد تخصصی در این طرح مشارکت خواهد داشت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با انتقاد از برخی نواقص موجود در این طرح نیز گفت: برای مثال هنوز سامانه‌ای برای ثبت اطلاعات کودکان جمع‌آوری شده وجود ندارد به همین دلیل مشخص نیست هر کودک چند بار جمع‌آوری و به مراکز بهزیستی منتقل شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

موقر همچنین با تاکید بر اینکه باید مشکل کودکان کار و خیابان به شکل ریشه‌ای برطرف شود توضیح داد: بخشی از این کودکان مورد سوءاستفاده خانواده‌هایشان قرار می‌گیرند که در این حالت باید مشکل آنها نه به شکل مقطعی بلکه ریشه‌ای برطرف شود. براساس اطلاعات جمع آوری شده از این کودکان در مجموع بیش از ۷۵ درصد کودکان جمع آوری شده از اتباع غیر ایرانی بوده‌اند که باید بررسی کنیم آیا حضور آنها در خیابان به شکل باندی است یا نه؟ همچنین باید ببینیم برای رصد و برخورد با وضعیت این گروه‌ها باید چه تدابیری اندیشیده شود؟.

وی افزود: به عبارت دیگر باید این رویکرد را دنبال کنیم که کودک اساسا نباید کار کند و اگر این کودک به دلیل شرایط مالی مجبور به کار شده است باید کاری کنیم خانواده وی توانمند شود. بررسی و کار موردی روی این خانواده‌ها یکی از راهکارهایی است که می‌توان در این زمینه دنبال کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

آلودگی هوای کلان شهر‌ها تا روز جمعه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز در اغلب نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که این به معنای افزایش انباشت آلاینده‌های جوی بر روی شهر‌های صنعتی و پرجمعیت مثل تهران، کرج، قزوین، اراک و تا حدی اصفهان است. وی افزود: فردا عصر پیش بینی می‌شود در مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارندگی رخ دهد که شدت این بارندگی‌ها در روز جمعه خواهد بود. آقای سرکرده در ادامه گفت: همچنین از پنجشنبه عصر در نواحی جنوبی و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و شمال استان فارس باید منتظر بارش باران باشیم که در روز‌های جمعه و شنبه هم ادامه می‌یابد. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی جدیدی از روز جمعه وارد کشور می‌شود و نواحی غربی و پس از آن نواحی مرکزی را در بر می‌گیرد. وی گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین زمان به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
به گفته متخصصان داشتن ماسکی مناسب در این فصل که آلودگی هوا در آن شایع‌تر است، اهمیت بسیاری دارد. ۲) در خانه بمانیددر زمان‌های آلودگی هوا از تمرینات قلبی در فضای باز اجتناب کنید، زیرا ممکن است هوای آلوده را به طور عمیق‌تری به ریه‌های شما وارد کند. انجام تمرینات سبک در خانه به شما کمک می‌کند تا در روزهای آلوده احساس رخوت نداشته باشید و سلامت خود را نیز حفظ کنید. تنفس در هوای آلوده می‌تواند پیامدهای جدی برای سلامت فرد در کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشد. به گفته متخصصان ریه‌های ما در زمان آلودگی هوا و تنفس دود، مخاط بیشتری تولید می‌کنند.

ماجرای زنگ ورزش و هوای آلوده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
خوشبختانه جامعه ایران فرهنگ بسیار متفاوتی دارد، با این وجود عوامل مختلفی در جامعه ایران دست به دست هم داده تا میزان پسران و دختران مجرد در ایران روزبه‌روز افزایش پیدا کند. بدون‌شک اگر وضعیت مردان مجرد را هم در نظر می‌گرفتند هیچ‌گاه موضوع چندهمسری در سطح جامعه مطرح نمی‌شد. اگر قصد افراد جامعه از ازدواج آرامش و بقای نسل باشد که این اتفاق در ازدواج اول رخ داده است. در غیراین صورت همه فلسفه و هدف ازدواج در ازدواج نخست تامین شده است. نکته دیگر اینکه کمتر دخترانی وجود دارند که حاضر باشند با یک مردی که قبلا ازدواج کرده ازدواج کنند.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
شماری از کارکنان شرکت هواپیمایی کویت در اعتراض به محقق نشدن بخشی از مطالبات صنفی خود دست از کار کشیده و در محوطه فرودگاه کویت تجمع کردند. از قرار معلوم این اعتصاب از سوی سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی کویت ترتیب داده شد است. این سندیکا در ازای خطراتی مانند بیماری‌های واگیردار، سر و صدا، آلودگی و شب‌بیداری که کارکنان به دلیل ماهیت کار خود در معرض آنها قرار دارند، خواستار دریافت کمک‌هزینه یکسان برای همه کارکنان شرکت هواپیمایی شد. در حالی که شرکت هواپیمایی کویت اعلام کرد، پروازها در فرودگاه کویت تحت تأثیر اعتصاب مذکور قرار نگرفت و روند طبیعی خود را داشت، جابر العازمی (رئیس سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی) از لغو پنج تا شش پرواز در اثر این اعتصاب خبر داد. وی افزود: امروز در اولین اعتصاب خود موفق شدیم و امیدواریم که به اعتصاب دوم و سوم نرسیم، زیرا این اقدام خساراتی را برای شرکت هواپیمایی به بار خواهد آورد.

نظرها

اخبار بیشتر