۲ زلزله ۴ ریشتری در هرمزگان و آذربایجان شرقی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

۲ زلزله ۴ ریشتری در هرمزگان و آذربایجان شرقی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
زلزله‌ای به بزرگی چهار ریشتر، منطقه هشتبندی را در استان هرمزگان لرزاند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور، این زمین لرزه در ساعت ۰۳:۴۲:۳۱ بامداد امروز روی داد.

عمق این زلزله، ​ ۲۰ کیلومتری زمین بوده است.

محل دقیق این زمین لرزه، ۴۵ کیلومتری هشتبندی، ۴۷ کیلومتری گوهران هرمزگان و ۴۸ کیلومتری چاه داد خدا در کرمان اعلام شده است.

همچنین ­زلزله دیگری به بزرگی چهار ریشتر، منطقه تسوج را در استان آذربایجان شرقی لرزاند.

این زمین لرزه در ساعت ۰۴:۲۸:۴۰ بامداد امروز روی داد.

عمق این زلزله، ​ ۱۰ کیلومتری زمین بوده است.

محل دقیق این زمین لرزه، ۱۱ کیلومتری تسوج، ۲۸ کیلومتری شرفخانه و ۳۱ کیلومتری کشکسرای در آذربایجان شرقی اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
ساعت۲۴-سخنگوی دولت از تصویب مصوبه‌ای برای اعطای وام بلاعوض به زلزله‌زدگان خبر داد. وی ادامه داد: امیدوارم با این برنامه‌هایی که ریخته می‌شود مردم با همکاری بنیاد مسکن خانه‌هایشان را مقاوم‌سازی کنند. دولت دیروز تصویب کرد که برای کسی که می‌خواهد در منزل دیگران ساکن شود کمک بلاعوض اعطا شود و سعی داریم این کمک افزایش پیدا کند. همچنین به سرعت در کنار خانه‌ها اتاق‌هایی ساخته می‌شود که بعدا به متراژ خانه‌ها اضافه می‌شود. وی ادامه داد: آخر هفته آقای جهانگیری به مناطق زلزله‌زده سفر خواهد کرد و شما تنها نیستید و ما مسئولان خادم شما مردم هستیم.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
نوع ارتباطی که پدر و مادر در خانه با فرزند خود برقرار می‌کنند، در واقع تعیین‌کنندۀ نوع روابط بعدی او با همسالان، دوستان، همکاران و حتی اعضای خانواده‌ای خواهد بود که بعدها تشکیل می‌دهد. محمدحسین صانعی کارشناس تعلیم و تربیت در خصوص ارتباط والدین با کودک می‌نویسد: رشد هماهنگ، جامع و متوازن شخصیت فرزندان بدون برخورداری از ارتباط مطلوب در خانه در هیچ جای دیگر حتی در مدرسه میسر نیست، به گفتۀ علمای تعلیم و تربیت ۶ سال اول زندگی مهم‌ترین سال‌های زندگی است، همۀ نگرش‌ها، عادات و انحراف‌ها که فرد در طول زندگی از خود بروز خواهد داد در این دوره شکل می‌گیرند، به شرط اینکه والدین فرزند خود را همانگونه که هست پذیرا باشند و نه آنچه که از نظر آن‌ها باید باشد، نوع ارتباطی که پدر و مادر در خانه با فرزند خود برقرار می‌کنند، در واقع تعیین‌کنندۀ نوع روابط بعدی او با همسالان، دوستان، همکاران و حتی اعضای خانواده‌ای خواهد بود که بعدها تشکیل می‌دهد، چرا که کودک از طریق ارتباط با والدین در خانواده به هویت و ارزش خود پی می‌برد و حس خوشآیند، توانستن را در خود احساس می‌کند، ولی اگر ارتباط نامطلوب باشد، به هر اندازه که کیفیت و کمیت ارتباط بین والدین و فرزندان ضعیف‌تر باشد، به همان اندازه احتمال خطر لغزش و انحراف کودک در دورۀ نوجوانی بیشتر می‌شود و کودکی که از ارتباط مطلوب با والدین خود محروم باشد، دچار نوعی احساس تنهایی و کمبود اعتماد به نفس می‌شود، از مدرسه رفتن لذت نمی‌برد و غالبا در مقابل هرگونه یادگیری مقاومت می‌کند. ارتباط کودک با مادر قبل از تولد برقرار می‌شود و این ارتباط در همۀ دوران زندگی و حتی پس از مرگ نیز استمرار دارد، یعنی اگر یکدیگر را ترک کنند، هرگز هم را فراموش نمی‌کنند، وابستگی این دو موجود به یکدیگر بسیار شدید و منحصر به فرد است، البته نقش پدر را هم نباید از یاد برد، نقش او هم در خانواده بسیار اساسی است. امروز به مراتب بیش از گذشته انتظار است که پدر در خانه باشد و به مراقبت از فرزندان خود بپردازد و با آن‌ها تعامل داشته باشد، پژوهش‌ها نشان می‌دهند، پدرانی که وقت بیشتری در خانه با فرزندان خود هستند، بیش از سایر پدرها به فرزندان خود وابسته و علاقه‌مند می‌شوند و رابطۀ بهتری بین پدر و فرزند شکل می‌گیرد و بچه‌ها با علاقه و میل بهتری مسائل خود را با آن‌ها در میان می‌گذارند. نکته آخر اینکه خانواده تنها منحصر به والدین و یک کودک نیست، کودکان بزرگتر نیز با کودک کوچکتر از خود ارتباط دارند و آن‌ها هم در رفتارهای او ایفای نقش می‌کنند.
فراروفرارو15 ساعت قبل
محمد ماکویی؛ وقتی کسی بیماری سختی می‌گیرد، او را با بیان «فقط مرگ چاره ندارد» تسلی می‌دهند. در این‌باره بسیار خوب گفته‌اند که: بر مال و جمال خویشتن غره مشوکان را به شبی برند و این را به تبی! متاسفانه، ما ایرانی‌ها برای مالکیت ارزش و احترام بیش از مقدار لازم قائل هستیم و این موضوع باعث شده که به مراتب بدتر از آن‌چه می‌توانیم زندگی کنیم. نکته جالب توجه این است که حس خوب مالکیت، گاه، سوء‌تفاهم‌هایی را برای افراد ایجاد کرده و باعث شده که آن‌ها خود را مالک چیز‌هایی که به دیگران تعلق دارد محسوب نمایند. مثلا وقتی معلم مدرسه یا آموزشگاه، جای شاگرد را تغییر می‌دهد او با کمال عصبانیت «چرا جای مرا عوض کردید؟» می‌گوید.

هویت فراموش شده «عشایر»

17+
ایسناایسنا21 ساعت قبل
ایمناایمنا8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، تامین مالی مناسب و صحیح پروژه‌ها یکی از الزامات و اولویت‌های سازمان‌ها و به خصوص شهرداری‌ها محسوب می‌شود. در همین خصوص وحید عرب، مدیرکل تشخیص و وصول درآمدهای شهرداری تهران با بیان اهمیت پایدارسازی منابع درآمدی، اظهار کرد: درآمدهای پایدار شهری در چهار کد درآمدی به میزان ۳۰ درصد افزایش یافته است. مدیرکل تشخیص و وصول درآمدهای شهرداری تهران، افزود: قبوض کاغذی عوارض صرفا برای مودیانی که در طول سال موفق به پرداخت اینترنتی عوارض نمی‌شوند، چاپ و ارسال می‌شود تا خللی در این درآمدها ایجاد نشود. سلیمی افزود: شهرستان بندرعباس از هنرمندان بنام صنایع دستی در حوزه‌های مختلف قالی بافی، حصیر بافی، گلابتون دوزی، قالیبافی، صنایع دستی دریایی، چادر شب بافی و سایر حوزه‌ها برخوردار است که توجه ویژه به فعالیت‌های آنان می‌تواند در توسعه صنعت گردشگری و اقتصاد منطقه نقش به سزایی ایفا کند. وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مشکلات حوزه صنایع دستی، نبود بازارچه دائمی و مرکز فعالیت هنرمندان این عرصه است تا این افراد بتوانند ضمن تولید، محصولات خود را به صورت مستقیم عرضه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها