رحمانی فضلی: احزاب بسترساز حضور مردم در انتخابات باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
رحمانی فضلی: احزاب بسترساز حضور مردم در انتخابات باشند

رحمانی فضلی: احزاب بسترساز حضور مردم در انتخابات باشند

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
وزیر کشور گفت: تقاضای ما از احزاب این است که نامزدها با رقابت منطقی بسترساز حضور بیشتر مردم شوند و با محوریت و رعایت قانون در انتخابات حضور داشته باشند.

به گزارش افکارنیوز،

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: در هفته وحدت و در آستانه میلاد پیامبر نور و رحمت خداوند به ما توفیق داده که بتوانیم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انتخابات دیگری را که تجلی اراده مردم است، در اسفندماه برگزار کنیم.

اخبار سیاسی- وی عنوان کرد: امروز افتتاح ستاد انتخابات و شروع به کار آن است. از شروع ثبت نام که ششم آذر ماه است تا پایان انتخابات حدود ۸۳ روز داریم که ان شاء الله بتوانیم انتخاباتی باشکوه، سالم، در محیطی امن و با مشارکت بالا و محوریت قانون داشته باشیم. در انتخابات دستگاه های اجرایی مختلف ما را همراهی می‌کنند. حدود ۲۰ دستگاه اجرایی در حوزه‌های امنیتی، اجتماعی و رسانه ای و در حوزه نظارتی شورای نگهبان با ما این هماهنگی و همکاری را دارند.

وزیر کشور تاکید کرد: امیدواریم امسال انتخابات شاخص مقاومت و استقامت مردم در مقابل فشار و زورآزمایی که دشمنان ما علیه نظام دارند، تبدیل به مانور قدرت مقاومت و استقامت و حضور مردم شود.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

رحمانی فضلی افزود: باید با همراهی همه گروه‌ها، احزاب و نامزدهای انتخاباتی و دستگاه‌های اجرایی و از طرف دیگر شورای نگهبان در یک محیط کاملا هماهنگ همکاری و تلاش کنیم تا ان شاءالله مردم با اعتمادی که به جمهوری اسلامی دارند، حضور پررنگ‌تری مبتنی بر آرا و عملکرد نمایندگان نسبت به سال‌های قبل داشته باشیم. این امر مستلزم آن است تا همه کسانی که انگیزه و توان در خود می‌بینند ثبت نام کنند و با نیت کمک به نظام و مردم پای صندوق بیایند.

وی تصریح کرد: تقاضای ما از احزاب و گروه‌ها این است که نامزدها با رقابت اصولی و منطقی بستر ساز حضور بیشتر مردم باشند و در این مسیر قرار بگیرند و با محوریت و رعایت قانون در انتخابات حضور داشته باشند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه تلاش ما در وزارت کشور این است که با بی طرفی کامل این فضای مساعد را در کشور ایجاد کنیم، گفت: از ابتدای آغاز به کار ستاد آمادگی داریم که به امور و به شکایات رسیدگی کنیم. مسئولیت انتخابات نیز با معاونت سیاسی وزارت کشور است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو3 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر