اختصاص بخشی از درآمدهای مالیاتی و نفتی به مهارت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی

اختصاص بخشی از درآمدهای مالیاتی و نفتی به مهارت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص درصدی از منابع مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر به آموزش‌های مهارتی را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، علی اوسط هاشمی امروز (دوشنبه) در نخستین نشست خبری خود با تاکید بر نقش بالای مهارت در اشتغال پایدار گفت: علیرغم اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بیش از ۵۵۰ مرکز ثابت و ۱۱۷۰۰ آموزشگاه در سطح کشور داریم ولی این سرمایه تبدیل به جریان نشده و نتوانستیم این ظ فیت را به ثروت تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه جایگاه مهارت در بودجه کشور باید به شکل شایسته‌ای پیش‌بینی شود بودجه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را ۱٫۶ درصد اعلام کرد و گفت: ۹۹ درصد بودجه سازمان صرف پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری می‌شود.

معاون وزیر کار اختصاص درصدی از منابع مبارزه با موادمخدر و قاچاق کالا به مهارت را خواستار شد و گفت: باید درصدی از درآمدهای مالیاتی، نفتی، دریایی، واردات کالا و گاز برای توسعه مهارت و فضای آموزش مهارتی در کشور اختصاص یابد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

هاشمی با اشاره به اختصاص ۱٫۵ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی گفت: می‌توانیم تبصره‌ای ذیل این مصوبه بگنجانیم که ۱۰ درصد این منابع به توسعه مهارت منتج به اشتغال پایدار تخصیص داده شود تا وام اشتغال را به افراد بیکار فاقد مهارت بدهیم و آنها را به بیکار بدهکار تبدیل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
«هدی زلبر»، سخنگوی ارتش اسرائیل صبح امروز- جمعه- اعلام کرد که ارتش این رژیم در پایگاه نیروی هوایی در اسدود آزمایش موشکی انجام داده است. زلبر گفت: «سامانه پیشران موشکی از سامانه دفاعی «فلاخن داوود» در قالب برنامه از پیش طراحی شده آزمایش شد». این سامانه موشک‌های سنگین را مورد هدف قرار می‌دهد و بین سامانه گنبد آهنین و سامانه ضد موشکی «حتس» قرار گرفته است. سامانه مذکور دو سال پیش وارد سامانه‌های دفاعی ارتش رژیم اسرائیل شد اما با این وجود، نسبت به کارآمدی آنها تردید وجود دارد و به همین منظور به طور متناوب مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

پناهجویان در بوسنی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
با وجود آنکه دولت بوسنی و هرزگوین وعده داده بود تا بیش از ۶۰۰ پناهجوی ساکن کمپ ووچیاک را پیش از آغاز سرمای شدید به زیر سرپناه منتقل کند، آوارگان این اردوگاه در شمال غرب بوسنی پس از بارش اولین برف سنگین عملا با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، توماس چی از دانشگاه سانفرانسیسکو، معتقد است که اگر فرد به اندازه کافی آب نننوشد، پیروی کورکورانه از رژیم غذایی به خلاص شدن از وزن اضافی کمکی نخواهد کرد. افرادی که وزن کم می‌کنند، توجه زیادی به رژیم غذایی می‌کنند، در حالی که نوشیدن روزانه آب ضروری‌تر از رژیم لاغری است. علاوه بر این، تعادل آب برای بدن بسیار مهم است، اگر بدن را به سمت کم آبی بدن بیاورید، مشکلات زیادی من جمله اضافه وزن خواهید داشت. پزشک دیگری، نیکت سونپال، یک درمانگر و متخصص گوارش در نیویورک نیز معتقد است که نوشیدن منظم آب به اندازه حفظ رژیم غذایی سالم مهم است. به گزارش اسپوتنیک، واقعیت این است که گاهی اوقات مردم عطش را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند و گاهی که نوشیدن یک لیوان آب کافی است را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر