چین به کمک فناوری «سکته مغزی» را کاهش می‌دهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
چین به کمک فناوری «سکته مغزی» را کاهش می‌دهد

چین به کمک فناوری «سکته مغزی» را کاهش می‌دهد

فارسخبرگزاری فارس |
چین شبکه‌ای در سطح ملی از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها را برای معالجه و پیشگیری از سکته مغزی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، وانگ، کارشناس برجسته در چین گفت: چین شبکه‌ای در سطح ملی از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها را برای معالجه و پیشگیری از سکته مغزی ایجاد کرده است.

این شبکه از ۳۲۷ بیمارستان با توانایی درمان پیشرفته سکته مغزی، ۳۷۹ مرکز پزشکی متخصص در سکته مغزی، بیش از یک هزار بیمارستان در سطح شهرستان و به طور کلی ۳ هزار کلینیک جامع تشکیل شده است.

وانگ از اعضای آکادمی مهندسی چین گفت: ۷۸ شهر نیز نقشه‌هایی از موسسات پزشکی منتشر کرده‌اند که قادر به انجام اقدامات درمانی فوری در بیماران سکته مغزی هستند.

در مجموع ۹۹۷ انستیتوی پزشکی در نقشه‌ها قرار گرفتند.

وانگ تأکید کرد: ‌ نقشه‌ها می‌توانند به مردم کمک کنند که پس از سکته مغزی، نزدیک‌ترین بیمارستان را برای رفع لخته‌های خون پیدا کنند.

وانگ ادامه داد: یک دقیقه تاخیر می‌تواند باعث مرگ ۱٫۹ میلیون سلول مغزی شود.

سه شنبه روز جهانی سکته مغزی است؛ سکته مغزی در اثر قطع جریان خون به مغز ایجاد می‌شود. معمولا به این دلیل که رگ خونی ترکیده یا توسط لخته مسدود م‌ شود.

طبق گفته سازمان جهانی بهداشت، این میزان عرضه اکسیژن و مواد مغذی را کاهش داده و باعث آسیب به بافت مغز می‌شود.

سکته مغزی می‌تواند باعث فلجی، اختلالات زبان، مشکل در بلع، اختلال شناختی و حتی مرگ در موارد جدی شود.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

پنگ بن رئیس بخش مغز و اعصاب در بیمارستان دانشکده پزشکی پکینگ گفت: چین بیشترین تعداد بیماران مبتلا به بیماری مغزی و عروقی را در جهان دارد و میزان بروز سکته مغزی رو به افزایش است.

وی گفت: این بیماری به قدری جدی است که حدود ۷۵ درصد از بیماران ناتوان از کار یا حتی مراقبت از خود شامل آن می‌شوند.

پنگ بن خاطرنشان کرد: سکته مغزی قابل پیشگیری است زیرا در موارد بسیاری مرتبط با سبک زندگی است.

رئیس بخش مغز و اعصاب بیمارستان دانشکده پزشکی پکینگ به اعضای عمومی توصیه کرد که یک رژیم متعادل را انتخاب کنند، ورزش داشته باشند، سیگار و الکل را ترک کنند و سعی کنند روحیه خوبی داشته باشند.

افراد همچنین باید فشار خون، قند خون و میزان چربی خون خود را به طور مرتب پس از رسیدن به سن میانسالی بررسی کنند.

وانگ که معاون رئیس کمیته پیشگیری و کنترل سکته مغزی در کمیسیون بهداشت ملی چین نیز است در پایان گفت: این کشور برنامه نظارت بر خطر سکته مغزی را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرد و هر ساله حدود یک میلیون نفر از افراد بالای ۴۰ سال را غربالگری می‌کند.

چین به کمک فناوری «سکته مغزی» را کاهش می‌دهد - 17

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر