درمانگاه‌های جدید تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امیراعلم افتتاح شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت
درمانگاه‌های جدید تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امیراعلم افتتاح شد

درمانگاه‌های جدید تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امیراعلم افتتاح شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
صبح امروز درمانگاه‌های جدید تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امیراعلم با حضور مسئولینی از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین خیرین سازنده افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، دکتر آرش جعفریه - رئیس بیمارستان امیر اعلم با اشاره به اینکه روزانه در درمانگاه این بیمارستان ۶۰۰ بیمار درمانگاهی ویزیت می‌شوند، گفت: سالانه نیز حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار عمل جراحی در این بیمارستان انجام می‌دهیم. تمام اقداماتی که تا کنون به مردم ارائه داده‌ایم با وجود تمام محدودیت‌های فیزیکی موجود بود.

وی با اشاره به اقدام خیرین سازنده درمانگاه جدید بیمارستان گفت: ۹ واحد درمانگاهی اکنون به ۲۷ درمانگاه رسیده است و فضای ۴۰۰ متری درمانگاه امروز حدود ۳۰۰۰ متر است. ما توانستیم در ساختمان جدید خدمات MRI، تست تشخیص سرگیجه، فیزیوتراپی و … را به مردم ارائه دهیم.

جعفریه ادامه داد: برای اینکه بتوانیم گستره خدمات خود را افزایش دهیم از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کردیم. در همین زمینه تونلی میان درمانگاه و بیمارستان احداث کردیم تا انتقال بیماران راحت‌تر صورت گیرد.

خبری: اخبار پزشکی امروز

وی افزود: البته همچنان با مشکلاتی مانند تخصیص بودجه برای بحث‌های هتلینگ بیمارستان روبرو هستیم که امیدواریم وزارت بهداشت نگاه ویژه‌تری به این بخش و این بیمارستان داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بیمارستان امیراعلم در یکی از حساس‌ترین، شلوغ‌ترین و سیاسی‌ترین مناطق شهر تهران واقع شده است، گفت: با توجه به مواردی که ذکر کردم اما متاسفانه اورژانس بیمارستان امیراعلم می‌تواند بدترین اورژانس منطقه قلمداد شود که امیدواریم مشکلات موجود در حوزه اورژانس نیز به زودی برطرف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
خبرها درباره انتقال ویروس کرونا به آلمان هم در حال افزایش است. به نوشته دویچه وله آلمان به این ترتیب برنامه مشخص و جامعی درباره نحوه واکنش به ویروس کرونا در آلمان وجود ندارد. ترس از ویروس کرونا در برلیننشریه بیلد آلمان هم درباره ترس از ویروس کرونا در برلین نوشت. طی یک هفته آینده در پایتخت آلمان نمایشگاه مهم اقتصاد توریسم بین الملی موسوم به „ITB" برگزار می‌شود. ارتش المان هم بعد از کشف یک مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در ارتش، پادگانی در شهر کلن را قرنطینه کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
بیشتر افرادی که قصد دارند سلامت خود را تقویت کنند، به ندرت درباره محافظت و حفظ سلامت ریه‌ها فکر می‌کنند. اما با دنبال کردن برخی اقدامات و عادات سالم می‌توان به حفظ سلامت ریه‌ها و تقویت عملکرد آنها کمک کرد. فعالیت بدنیشاید بدانید که ورزش به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند اما این کار برای ریه‌های شما نیز مفید است. پژوهشگران نتیجه گیری کردند که تمرینات تنفس عمیق حتی برای چند دقیقه نیز برای عملکرد ریه‌ها مفید بوده است. شستشوی دست هایک عفونت هوایی مانند یک سرماخوردگی می‌تواند وارد ریه‌ها شده و موجب مشکلات سلامت جدی شود.
مهرمهر22 ساعت قبل
وی درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا گفت: بیش از ۱۰۰۰ مورد بررسی شده و تعداد ۱۳۹ مورد ابتلاء و فقط ۱۹ مورد منجر به مرگ شده است و تعداد قابل توجهی از این بیماران بعد از بهبودی مرخص شده‌اند. وی اضافه کرد: برای این سه ناحیه از کشور باید تصمیمات مقتضی گرفته شود. رئیس اداره مراقبت بیمارهای واگیر وزارت بهداشت درباره افزایش سرعت انتشار این ویروس گفت: ویژگی این ویروس، سرعت انتشار و ماندگاری محیطی بالاست، در حال حاضر انتقال این ویروس انسان به انسان و راه انتقال آن از طریق تنفس و سطوح آلوده است. وی اضافه کرد: همانطور که این ویروس به راحتی انتشار پیدا می‌کند به راحتی هم قابل کنترل است، اما نباید عمر ۹ روزه این ویروس را نادیده گرفت. عرفانی افزود: نگهداری حیوانات خانگی ممکن است ارتباطی با کرونا ویروس نداشته باشد، اما درجای خود مشکلاتی به همراه خواهد داشت.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری درباره بیماران مشکوک به کرونای خفیف که به بستری نیاز ندارند و فقط علائم خفیف بیماری در خود احساس می‌کنند، توضیح داد: توصیه می‌شود این افراد با مصرف مایعات، کنترل درجه حرارت بدن و استفاده از تب‌بر استامینوفن در منزل در بستر خود استراحت کنند. وی یادآور شد: اگر تب فرد قطع نشود، یا دچار تنگی نفس و سرفه خلط دار شوند باید مجدد به پزشک مراجعه کنند. این پزشک با تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت توسط فرد بیمار و اطرافیان وی، افزود: شست و شوی مداوم دست و رعایت بهداشت فردی مهمترین نکته برای جلوگیری از انتقال بیماری تلقی می‌شود. دکتر مردانی با اشاره به نگرانی افراد نسبت به ابتلا به بیماری کرونا تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر با اپیدمی ترس و وحشت روبرو هستیم نه اپیدمی بیماری، بسیاری از افراد یک عطسه و علامت خفیف را دلیل ابتلایشان به کرونا تلقی می‌کنند. این پزشک در پایان توصیه کرد: مردم باید سعه صدر داشته باشند به اخبار رسمی و توصیه‌های پزشکان متخصص توجه کنند تا با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مشکلی برایشان ایجاد نشود.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر