رفع مشکلات واحدهای تولیدی در سامانه «حامی»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

رفع مشکلات واحدهای تولیدی در سامانه «حامی»

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
رفع مشکلات واحدهای تولیدی در سامانه «حامی» - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان از فعالیت سامانه حامی در راستای حمایت از تولید و رفع مشکلات واحدهای تولیدی در کردستان خبر داد.

اعظمی امروز دوشنبه ۲۰ آبان در نشست خبری با خبرنگاران استان اظهار کرد: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی استان، سامانه حامی از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم کردستان راه اندازی شده است.

وی افزود: واحدهای تولیدی که مشکلات قضایی موجب تعطیلی آنها شده است با مراجعه به این سامانه می‌توانند با ثبت مشخصات و مشکلات خود در ابتدا ثبت نام کنند و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان را در جریان مشکل خود قرار دهند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان ادامه داد: در قدم بعدی، با دعوت از دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط، مشکلات موجود را مور بررسی قرار داده و راهکارهای برون از آن نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در رابطه با اهمیت فعالیت این سامانه در راستای تحقق شعار سال و رونق تولید افزود: تشکیل این سامانه توانسته است بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی را حل و از تعطیلی و توقف آن‌ها جلوگیری کند.

اعظمی بیان کرد: این سامانه طی سال ۹۸ در این زمینه با برگزاری ۱۰ جلسه، ۳۵ مصوبه و بررسی ۵۲ پرونده به کار خود ادامه داده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان از ثبت ۱۵ پرونده جدید در ای سامانه خبر داد و گفت: در جهت رفع مشکلات این پرونده‌ها به زودی اقدام خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی تاکید کرد: به کلیه محاکم قضایی اعلام شده است که در راستای حمایت از فعالان اقتصادی هیچ واحد تولیدی به دلیل پرداخت نکردن بدهی مالک نباید تعطیل شود، چرا که این امر منجر به بیکاری کارگران می‌شود.

اعظمی ساماندهی مرز رسمی باشماق مریوان را از دیگر اقدامات مهم و موثر در وضعیت اقتصادی استان توسط سامانه حامی ذکر کرد.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح اصلاح سازی جاده‌ها بر حسب توان استان و حذف نقاط حادثه خیز و جلوگیری از تصادفات، گردنه صلوات آباد، محور سنندج به کامیاران و ورودی ننله و کمربندی بهشت محمدی از جمله مکان هایی است که با کمترین هزینه و بر اساس مصوبات شورای ترافیک رفع مشکل و ایمن سازی شده‌اند.

وی به احداث کمربند سبز شهری در راستای ایجاد سرانه فضای سبز در سنندج اشاره و عنوان کرد: شروع ایجاد ۲ هکتار از سال گذشته آغاز شده و تا کنون یک هکتار آن به پایان رسیده است.

وی گفت: پارکینگ‌های توقیف وسایل نقلیه تا پایان سال جاری در سطح استان ساماندهی می‌شود و احکام آن‌ها صادر نیز صادر شده است و در این مبحث تکالیفی برای دستگاه‌های اجرایی تعیین شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان افزود: اجرای طرح ارتقائ مجازات‌های جایگزین حبس با هدف کاهش زندانیان در استان اجرا می‌شود.

ادامه دارد

رفع مشکلات واحدهای تولیدی در سامانه «حامی» - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

نظرها

اخبار بیشتر