زیرساخت‌های ریلی در دولت تدبیر و امید ۳ برابر شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
زیرساخت‌های ریلی در دولت تدبیر و امید ۳ برابر شده است

زیرساخت‌های ریلی در دولت تدبیر و امید ۳ برابر شده است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی از افزایش 3 برابری زیرساخت‌های ریلی در دولت تدبیر و امید خبر داد .

اعتمادآنلاین| محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه در مراسم هفتمین کنفرانس ایستگاه‌های آینده که امسال به میزبانی ایران در هتل پارسیان اوین درحال برگزاری است، گفت: دولت برای گسترش شبکه ریلی اهتمام ویژه‌ای دارد و برای این هدف در این سالها سرمایه گذاری ویژه‌ای انجام داد.

وزیر راه اضافه کرد: امروز برای اینکه فرصت سفر بوسیله قطار برای مسافران فراهم شود، علاوه بر افزایش خطوط ریلی داخلی سعی شده تا شبکه راه آهن را به کشورهای همسایه متصل و کریدورهای ترانزیتی را افزایش دهیم و این امر سبب شد سهم ایران از جابجایی بار و مسافر افزایش یابد.

اسلامی با اعلام اینکه ۱۰ میلیون تن ترانزیت در سالهای گذشته انجام شده، گفت: تلاش می‌شود این رقم به ۵۰ میلیون تن برسد.

به گفته وی، برای رسیدن به هدف یاد شده، علاوه بر ساخت دهها کیلومتر ریل در سالهای گذشته، اکنون ۱۵ هزار کیلومتر مسیر ریلی درحال ساخت و مطالعه است که نشان از اراده ایران برای گسترش شبکه ریلی دارد.

اسلامی افزود: دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته برای نخستین بار قطار را به چهار مرکز استان رساند واین برنامه برای اتصال ریلی استان‌ها به یکدیگر ادامه دارد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی پیرامون موضوع شهرسازی با مشخصه ریل پایه گفت: این هدف در مقابل شهرسازی خودرومحور قرار دارد و یکی از اقدام‌ها و برنامه‌های این وزارتخانه ایجاد فرصت سفر درون شهرها با قطار است تا همزمان با ایجاد شهرهای جدید و شهرک‌های اقماری برای حمل و نقل مسافر حومه‌ای هم برنامه داشته باشیم.

اسلامی گفت: براین اساس با هزینه‌های زیادی این برنامه پیش بینی که شهرهای جدید را به کلانشهرها متصل کرده و در همین رابطه در روزهای آینده مترو شهر جدید هشتگرد افتتاح می‌شود.

به گفته وزیر راه، هشتگرد نخستین شهر جدید در اطراف تهران است که به کلانشهر تهران متصل می‌شود و از این راه سفرهای درون شهری با ریل وارد مرحله اجرایی می‌شود.

وزیر راه به وضعیت ساخت ایستگاه‌های راه آهن پرداخت و توضیح داد: شرکت ساخت در سالهای گذشته برای ساخت ایستگاه‌های راه آهن جذاب تلاش زیادی داشته و ایستگاه‌های راه آهن با ملاحظه‌های معماری ساخته شد که جاذب است.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
بانک پاسارگاد طی هشت ماهه نخست سال جاری بیش از هزار میلیارد تومان درآمد از محل مازاد سود پرداختی و دریافتی کسب کرده، که نشان‌دهنده میانگین درآمد ماهانه ۱۴۲ میلیارد تومانی این بانک است. بانک پاسارگاد در آبان ماه سال جاری ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل کاهش سه درصدی داشته است. طی دوره مذکور بانک پاسارگاد در حالی که موفق شده ۱۴۶ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۴۲ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک پاسارگاد در پایان آبان ماه امسال به ۱۰۶ هزار میلیارد تومان رسیده است. بانک پاسارگاد طی هشت ماهه نخست سال جاری بیش از هزار میلیارد تومان درآمد از محل مازاد سود پرداختی و دریافتی کسب کرده، که نشان‌دهنده میانگین درآمد ماهانه ۱۴۲ میلیارد تومانی این بانک است.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
عادلانه نیست چیزی را که ما در محاسبات و معادلات اوپک نداریم از روسیه بخواهیم آن را رعایت کند. وی افزود: هرچند روسیه عضو اوپک نیست، اما باید به گونه‌ای با این کشور رفتار کرد که با اعضای اوپک رفتار می‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: هیچ‌وقت میعانات در محاسبات اوپک نبوده و نخواهد بود. مساله اوپک نفت خام است. زنگنه درباره اینکه وزارت نفت چه تسهیلاتی را برای شرکت‌های اروپایی مایل به تجارت نفتی با ایران در نظر گرفته که از تحریم‌های آمریکا ترس دارند، گفت: ما کاری انجام نمی‌دهیم. اگر آن‌ها ترس دارند خودشان راهش را بلد هستند، اما ما کاری برای آن‌ها نمی‌توانیم انجام دهیم. پیش بینی می‌شود در سه ماهه اول و دوم سال آینده عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا کند که در این صورت به قیمت نفت فشار وارد می‌شود. بیژن زنگنه، در واکنش به موضوع استیضاحش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چرا باید نگران استیضاح باشم؟ مگر تا حالا فشاری به ما وارد نکرده‌اند؛ ما همواره تحت فشار زندگی می‌کنیم. استیضاح حق مجلس است و وزیر هم موظف است جواب دهد.

نگاهی به ساختار صنعت بیمه کشور

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
آقای محمدرضا فرهی کارشناس صنعت بیمه کشور نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: حدود ۴۰٪ صنعت بیمه کشور معطوف به بیمه شخص ثالث و ۸٪ مختص بیمه بدنه خودرو و ۵۰ ٪ باقیمانده صنعت بیمه معطوف به ۲۳ بخش گوناگون تحت پوشش بیمه است. این کارشناس تخصیص ۵۰٪ صنعت بیمه به بخش خودرویی را یک ضعف و اشکال عنوان کرد و گفت: با این اتفاق، دیگر نمی‌توان بدنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در صنعت بیمه بود، زیرا به این واسطه، در کشور همه چیز مشروط به خرید خودرو می‌شود و تا زمانی که مردم خودرو بخرند ۵۰٪ صنعت بیمه کشور در گردش و جریان خواهد بود. آقای غدیر مهدوی کارشناس صنعت بیمه کشور در ارتباط تلفنی با این برنامه سرعت انتقال دانش بیمه‌ای به کشور در سال‌های اخیر را بسیار کند بیان کرد. آقای سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص قرارداد بیمه دی با جانبازان و ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله خدمات بیمه تکمیلی را میان شرکت‌های بیمه به مناقصه می‌گذارد و بیمه دی دو سال متوالی در این مناقصه برنده می‌شود. وی تصریح کرد: طبق بررسی‌ها میزان خدمت دهی بیمه دی مناسب‌تر شده و این بیانگر رضایتمندی بیمه شدگان است اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران هزینه‌های بیمه دی را پرداخت نمایند مشکل ریزش پزشکان طرف قرارداد با بیمه دی رفع خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.
ایبناایبنا12 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، نشست کمیته راهبردی فناوری اطلاعات دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، در روز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ با حضور دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد، مجید صفدی سرپرست معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی، معاونین توسعه مدیریت و مدیران فناوری اطلاعات مناطق برگزار شد. مرتضی بانک، دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد ضمن تاکید بر اهمیت نقش فناوری اطلاعات اظهار داشت: استانداردسازی فرآیندها و ایجاد شفافیت اطلاعاتی جز از طریق توسعه و استقرار سامانه‌های اطلاعاتی یکپارچه و پنجره واحد خدمات الکترونیکی میسر نمی‌شود که خوشبختانه در این زمینه، طی یک سال گذاشته اقدامات بسیاری خوبی انجام شده است. وی خاطرنشان کرد که با همکاری مناطق آزاد کشور، فاز نخست پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد همزمان با دهه‌ی فجر انقلاب رونمایی خواهد شد. در این جلسه ابتدا، گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه پنجره واحد و برنامه‌های پیش‌بینی‌شده آن تا پایان سال جاری توسط محمد امین اله‌داد، مدیر پروژه پنجره واحد خدمات الکترونیک مناطق آزاد و دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات ارائه گردید و در ادامه در خصوص استقرار سامانه‌های یکپارچه مناطق از جمله سامانه صنایع، کمیسیون ارزش افزوده و سامانه ثبت شرکت‌های مناطق آزاد بحث و بررسی شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
به نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. نشریه معتبر USA today در تحلیلی به قلم خبرنگار کره‌ای خود، در این رابطه مطلبی نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست: علنی شدن شکست ترامپ در قبال ایرانبه نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. سیاست رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در قبال ایران -همان‌طور که بارها از سوی وزیر امور خارجه مایک پومپئو بیان شده- این است که آمریکا بعنوان مخالف دولت ایران شناخته می‌شود نه مردم آن. این شواهد نشان می‌دهد که مجازات‌های دولت آمریکا علیه ایرانیان، اتفاقا به ضعیف‌ترین اقشار این کشور و انسان‌های معمولی آسیب می‌رساند. این بیشتر به‌دلیل «تحریم‌های ثانویه» ‌ای است که ترامپ در یک جنگ اقتصادی علیه ایران به راه انداخته است.

نظرها

اخبار بیشتر