آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
برخی از مردم تمام شب را در نزدیکی محل گذر امپراتور ناروهیتو و امپراتریس (همسر امپراتور) ماساکو گذراندند.

ژاپن آغاز دوره جدید امپراتوری «ناروهیتو» را جشن گرفت.

به گزارش عصر ایران به نقل از «خبرگزاری فرانسه»، دیروز هزاران نفر از مردم ژاپن در خیابان‌های محل گذر امپراتور در آخرین بخش جشن‌های امپراتوری این کشور جمع شده و با تکان دادن پرچم، خواندن آواز و پایکوپی دوره جدید امپراتوری را در این کشور گرامی داشتند.

ناروهیتو شش ماه پیش جانشین پدرش، آکیهیتو شد و سه هفته پیش رسما به تخت امپراتوری تکیه زد. اما جشن‌های امپراتوری این کشور به خاطر توفان تا دیروز به تعویق افتاد.

دوران امپراتوری ناروهیتو «ریوا» نام گرفته است. وزارت خارجه ژاپن «عصر ریوا» را «تناسب یا هماهنگی زیبا» معنا کرده است. عصر امپراتوری آکیهیتو، امپراتور سابق ژاپن هیسه‌ای (صلح سراسری) نام داشت.

امپراتور ژاپن و همسرش در بخش مردمی جشن‌های امپراتوری/عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 6

برخی از مردم تمام شب را در نزدیکی محل گذر امپراتور ناروهیتو و امپراتریس (همسر امپراتور) ماساکو گذراندند.

این مراسم یکی از آخرین رویدادها برای جلوس نهایی «ناروهیتو» به تخت امپراتوری ژاپن به شمار می‌آید. او پس از کناره‌گیری پدرش «آکیهیتو» به مقام امپراتوری رسید. آکیهیتو اولین امپراتوری است که پس از دو قرن مقام امپراتوری خود را ترک کرد.

زوج سلطنتی در ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت محلی با لباس رسمی غربی و سوار بر یک خودروی روباز از میان جمعیت رد شدند. امپراتور در این مراسم یک کت و شلوار رسمی و امپراتریس یک پیراهن و کت کرم پوشیدند. همسر امپراتور نیز تاج بر سر داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

امپراتور ژاپن و همسرش در آخرین بخش از جشن‌های امپراتوری در توکیو/ عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 12

امنیت این رویداد بسیار بالا بود. صدها پلیس در این بخش صف کشیده و از ساعت‌ها قبل رژه رفتند. آنها با دستگاه‌های ویژه و دستگاه‌های حساس به فلز وسایل مردم را چک کرده و حرکات تماشاگران را زیر نظر داشتند.

نیروهای امنیتی تمام طول مسیر در خطوط مرتب صف کشیدند و خودروی امپراتور با تعداد زیادی موتور اسکورت (حفاظت) شد.

دقایقی قبل از شروع رژه، یکی ازنیروهای پلیس به مردمی که برای ورود به منطقه ویژه صف کشیده‌ بودند هشدار دارد که ظرفیت منطقه تمام است و جایی برای ورود وجود ندارد.

امپراتور ژاپن و همسرش سوار بر خودرویی روباز در بین مردم حرکت کردند/ عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 17

او پشت یک بلندگو گفت: شلوغی کنونی با شلوغی مجموعه دیزنی‌لند برابری می‌کند و بررسی امنیتی شما برای دیدن مراسم به موقع تمام نخواهد شد.

بسیاری از افراد حاضر در این جشن از راه دور و خارج از توکیو برای دیدن مراسم جمع شده‌اند. آنها جشن را اتفاقی بی‌نظیر در زندگی خود می‌دانند.

اسکورت امپراتور توسط پلیس موتورسوار ژاپن/ عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 21

تجمع مردم برای تماشای بخشی از جشن‌های امپراتوری ژاپن /عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 23

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 25

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 27

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 29

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 31

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 33

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 35

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 37

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 39

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 41

عکس: رویترز

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس) - 43

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تظاهرات دیگری امروز پنجشنبه ۱۲ دسامبر در پاریس در اعتراض به اصلاحات دولت فرانسه در نظام بازنشستگی برگزار شد. تظاهرکنندگان از میدان ناسیون تا رپوبلیک راهپیمایی می‌کنند. یک روز پس از سخنرانی ادوار فیلیپ نخست وزیر فرانسه برای توضیح درباره محتوای اصلاحات نظام بازنشستگی در این کشور، تظاهرات دیگری امروز پنجشنبه در فرانسه برگزار شد. در پاریس، صفوف معترضان ساعت ۱۴ به وقت محلی از میدان ناسیون حرکت کردند و قرار است ساعت ۱۸ به میدان رپوبلیک برسند.

نظرها

(1)

مردم عامی جهان همه سرکارند از اروپا و آمریکای مدرن گرفته تا ژاپن پیشرفته و صنعتی تا برسد به سایر کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه و توسعه نیافته ... تا موقعی که ما مردم عادی فکر میکنیم سیاستمداران تافته های جدا بافته و خدایان روی زمین هستند و برای تماشای آنها حاضریم عمر گرانمایه خود را در صفهای طولانی در فشار جمعیت و در سرما و گرما صرف کنیم ... باید زمامدارن و حاکمان برگرده ما مردم سوار شوند و سواری مجانی بگیرند که هیچ تازه بابت آن مالیات و انوع هزینه ها را از ما مطالبه کنند ...

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل :pensive::disappointed::sob:

1 ماه قبل

اخبار بیشتر