با آزمایشی ساده نوع پوست خود را تشخیص دهید!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
با آزمایشی ساده نوع پوست خود را تشخیص دهید!

با آزمایشی ساده نوع پوست خود را تشخیص دهید!

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: با یک آزمایش ساده می‌توانید در هر زمان نوع پوست خود اعم از چرب، خشک یا مختلط را برای انتخاب کرمهای مخصوص به آن تشخیص دهید

پوست شما چرب است؟ خشک یا مختلط؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، اغلب ما زمانی که برای درمان بیماری‌های پوستی خود نزد پزشک متخصص می‌رویم، در پاسخ به اینکه آیا می‌دانیم پوستمان از کدام گروه انواع پوستها (چرب، خشک ویا مختلط) است دچار شک و تردید شده و تشخیص آن را به پزشکمان واگذارمی کنیم، اما بهتر آن است که چون پوست انسان در هر مقطعی از زمان خاص خود برحسب تغییرات آب و هوایی، جا به جایی و یا نوع سیستم بدن ممکن است دچار تغییر شود و گاهی از پوست چرب به پوست خشک و مختلط و یا بر عکس تغییر یابد، راه تشخیص نوع پوستمان را بدانیم تا درانتخاب کرمهای مخصوص آن دچار مشکل نشویم و این کار با یک آزمایش ساده که خود می‌توانیم در منزل انجام دهیم به راحتی امکان پذیر است:

این آزمایش را ۳۰ دقیقه بعد ازحمام کردن انجام دهید به خصوص حمامهای طولانی مدت که پوست شما کاملا در بخارحمام با جذب آب کافی مرطوب و آماده شده است.

خبری: تازه ترین اخبار پزشکی

پوستتان را با حوله به طوری که به آرامی گذاشته و برمی دارید، خشک کنید.

از دو عدد دستمال کاغذی تمیز استفاده کرده، هر کدام را از وسط جدا کنید تا چهار لایه دستمال نازک داشته باشید. دوعدد آن را روی گونه‌ها و دو تای دیگر را روی پیشانی و چانه پهن کنید و خوب بچسبانید.

۵ تا ۷ دقیقه صبر کنید.

نتیجه:

پوست چرب

اگر بر روی همه‌ی دستمالها لکه‌های زرد چربی دیده شد، شما دارای پوستی چرب هستید.

پوست خشک

اگر دستمال کاغذی‌ها فقط حالت رطوبت کمی به خود گرفته و از لکه‌های چربی خبری نبود شما دارای پوستی خشک هستید. پوست خشک در حالت طبیعی هم بر روی گونه‌ها کشیدگی دارد.

پوست مختلط

برای تشخیص اینکه پوست شما از نوع مختلط است، همه‌ی دستمالها خشک یا چرب و یکنواخت نیستند. به طور مثال دستمالهای روی گونه‌ها چرب و دستمال روی پیشانی خشک دیده خواهد شد و یا برعکس. گاهی هم دستمالهای روی گونه‌ها در قسمتهایی چرب و در قسمتهایی خشک دیده خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
محققان می‌گویند مصرف روزانه آسپرین با دوز پایین ریسک مرگ ناشی از سرطان، مخصوصا در افراد دارای اضافه وزن، را کاهش می‌دهد. مطالعه نشان می‌دهد مصرف سه بار یا بیشتر آسپرین در هفته با کاهش ریسک مرگ ناشی از سرطان و همچنین مرگ به هر دلیل دیگری مرتبط است. نتایج نشان می‌دهد تاثیر حفاظتی آسپرین در افراد دارای اضافه وزن با شاخص توده بدنی ۲۵ تا ۲۹٫۹، به مراتب مشهودتر است. این مطالعه شامل حضور بیش از ۱۴۶ هزار نفر در آزمایش غربالگری سرطان بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸ بود. محققان دریافتند آسپرین با دوز پایین موجب کاهش ریسک مرگ ناشی از سرطان تا ۱۵ درصد و مرگ به هر دلیلی تا ۱۹ درصد شد.

آمریکا عمدا از ورود دارو به ایران جلوگیری می‌کند

رکنارکنا2 روز قبل
دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا پس از پیروزی در انتخابات این کشور اقدام به خروج از برجام کرد. ترامپ در حالی دست به این اقدام زد که این قرارداد (برجام) نه فقط میان ایالات متحده آمریکا و ایران بلکه میان چند کشور اروپایی نیز منعقد شده بود. در واقع این قرارداد، قراردادی دوجانبه میان ایران و آمریکا نبود بلکه قراردادی چند جانبه بود. پس از این اقدام آمریکا تلاش کرد تا کشورهای اروپایی برجام (انگلیس، فرانسه و آلمان) را نیز به خروج از برجام تشویق کرده و به همین دلیل آنها را زیر فشار قرار داد. با وجود تلاش کشورهای اروپایی برای ورود دارو به کشورمان آمریکا بصورت عمدی از ورود دارو ممانعت می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، متخصصین شرکت امریکایی کورتکیسم با موضوع تولید ادویه هستند، اعلام نمودند که وجود باکتری Porphyromonas gingivalis در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر کشف شده است. به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، در نتیجه آزمایش در موش‌ها مشخص شد که این باکتری موجب پیدایش این بیماری‌ها می‌شود. به طور معمول، موش‌ها در بدن خود باکتری Porphyromonas gingivalis را ندارند، اما افرادی با حامل این باکتری از بیماری لثه رنج می‌برند، و سپس دچار امراض دیابت، آرتریت روماتوئید، آترواسکلروز، چاقی کبد و بیماری آلزایمر می‌شوند. بنابراین، یک واکسن در کودکی می‌تواند از ابتلا به Porphyromonas gingivalis جلوگیری کند. پیش از این در خبر‌ها آمده بود که دانشمندان دریافتند که چرا معده با افزایش سن شروع به رشد می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر