تربیت مدنی دانش آموزان با احیای طرح شهردار مدرسه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
تربیت مدنی دانش آموزان با احیای طرح شهردار مدرسه

تربیت مدنی دانش آموزان با احیای طرح شهردار مدرسه

فارسخبرگزاری فارس |
عضو شورای شهر تهران گفت: تربیت مدنی دانش آموزان برای اداره بهتر شهر، با احیای طرح شهردار مدرسه محقق می‌شود.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، احمد مسجدجامعی درباره اهمیت طرح شهردار مدرسه اظهار کرد: این طرح از سال‌ها پیش در حال اجراست، اما همواره مدیران شهری با توجه به خط مشی خود، تفاسیر مختلفی از آن داشته و به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کردند. اکنون اما شاهد تلاشی مشترک برای انجام فعالیت‌هایی از قبیل همکاری با شورایاری‌ها بوده و به دنبال این هستیم که اداره شهر را به خود مردم واگذار و نقش شهرداری را کمرنگ کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات فعلی شهر را می‌توان به کمک طرح‌هایی همچون طرح شهردار مدرسه حل کرد، گفت: اموری مثل رسیدگی به محیط زیست، تفکیک زباله، اهمیت دادن به فضای سبز، پاکیزه نگاه داشتن شهر و … از مواردی هستند که می‌توان در قالب طرح شهردار مدرسه نهادینه کرد و عمق بخشید.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

مسجدجامعی با بیان اینکه بخش زیادی از زمان اعضای شورای شهر تهران به اموری مانند ساخت و ساز اختصاص یافته است، عنوان کرد: اگرچه این مسائل حائزاهمیت هستند، در کنار آن‌ها مسائلی مثل شهردار مدرسه نیز مهم هستند و به تربیت اجتماعی و قواعد زندگی جمعی بازمی‌گردند.

وی با تأکید بر لزوم انسجام بخشیدن به اجرای طرح شهردار مدرسه، خاطرنشان کرد: درصورتی که شهرداری گزارشی از روند اجرای این طرح به شورا ارائه کند، هم شهرداری و هم شورای شهر به اجرای این طرح مقید خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران20 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر1 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.
فارسفارس19 ساعت قبل
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه حضور شهید فهمیده در کتب درسی پررنگ‌تر می‌شود، گفت: باید برنامه درسی داشته باشیم که شهیدپرور باشد، نه اینکه فقط اسم شهید در آن وجود داشته باشد. خبرگزاری فارس گروه آموزش و پرورش: برخی مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من» پویشی با عنوان «بازگشت شهید حسین فهمیده به کتب درسی» را طرح کردند. حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: عنوان «شهید فهمیده» به کتاب درسی برگشته است و در چند بخش از کتاب‌های درسی وجود دارد. وی ادامه داد: تأکید دوستان ما این است که از نمادهای دانش‌آموزی برجسته در کتاب‌های درسی داشته باشیم و در این راستا شهید فهمیده در کتاب درسی حضور دارد و حضور وی قوی‌تر هم خواهد شد. معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سطحی‌نگری و شعارزدگی در برنامه درسی یک سم مهلک است، افزود: باید برنامه درسی داشته باشیم که شهیدپرور باشد و نه اینکه فقط اسم یک شهید در آن باشد اما بعضی وقت‌ها جامعه ما دچار یک نوع سطح‌نگری و شعارزدگی می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین17 ساعت قبل
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند: پیام مازند - ساری - مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: خانه سینمای مستند در استان‌ها فرصتی برای کشف توانمندی‌ها و رسیدگی به امور صنفی است. به گزارش خبرنگار مهر، محمد حمیدی مقدم شامگاه جمعه در مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشن خانه سینمای مستند مازندران با بیان اینکه نکته که خانه‌های مستند می‌توانند مبتنی بر سیاست تمرکز زدایی (از پایتخت) و توجه به بوم و منطقه و همگرایی مستندسازان استان فعالیت کنند گفت: خانه مستند در استان‌ها فرصتی است برای کشف توانمندی‌ها، آموزش علاقمندان، شکل گیری پاتوق‌ها و رسیدگی به امور صنفی و امور مربوط به امنیت شغلی و … که البته نیازمند تلاش و تجربه و صرف زمان است. سید علی علوی نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز ضمن اعلام آمادگی در همکاریهای بعدی با خانه سینمای مستند مازندران، از آماده شدن دفتر کاری (در آن اداره کل) جهت فعالیتهای روزانه خانه مستند مازندران خبر داد. این نشست دوساعته با رونمایی از پوستر نخستین جشن خانه سینمای مستند مازندران به پایان رسید. شایان ذکر است سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینمای مستند ایران تا ۲۵ آذر در پردیس سینمایی چارسو در حال برگزاری است.

نظرها

اخبار بیشتر