ممانعت مسئولان دانشگاه امیرکبیر از یک حرکت دانشجویی در اعتراض به استعمال مواد مخدر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
ممانعت مسئولان دانشگاه امیرکبیر از یک حرکت دانشجویی در اعتراض به استعمال مواد مخدر

ممانعت مسئولان دانشگاه امیرکبیر از یک حرکت دانشجویی در اعتراض به استعمال مواد مخدر

فارسخبرگزاری فارس |
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر گفت: امروز قصد داشتیم در اعتراض به استعمال مواد مخدر در این دانشگاه طوماری را در کوچه سعید که در کنار دانشگاه قرار دارد، نصب کنیم که مسئولان دانشگاه با این اقدام برخورد کردند.

سید حمیدرضا مجتبوی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس گفت: ما در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر امروز قصد داشت طوماری را که در اعتراض به استعمال مواد مخدر و موادی مانند شیشه و گل آماده کرده بودیم در کوچه سعید که در کنار دانشگاه قرار دارد نصب کنیم که با امضای آن توسط اساتید و دانشجویان از مسئولان دانشگاه بخواهیم برای حل این معضل چاره‌اندیشی شود.

وی ادامه داد: این طومار به درخواست تعدادی از اساتید و دانشجویان آماده شده بود و حاوی نامه‌ای بود به آقای معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر که متاسفانه در زمان نصب آن با برخورد مسئولان دانشگاه روبرو شدیم.

ممانعت مسئولان دانشگاه امیرکبیر از یک حرکت دانشجویی در اعتراض به استعمال مواد مخدر - 3

مجتبوی تاکید کرد: مسئولان دانشگاه حرفشان این بود این کوچه جزو محوطه دانشگاه محسوب می‌شود و اگر قرار است در این مکان طوماری نصب شود باید با مجوز دانشگاه باشد!

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این فعال دانشجویی گفت: سوالی که وجود دارد این است که اگر کوچه سعید که جنب دانشگاه امیرکبیر قرار دارد جزو محوطه این دانشگاه محسوب می‌شود پس چرا با مسائلی مانند استعمال دخانیات و حتی زورگیری برخورد نمی‌شود؟ بر اساس گفته انتظامات در این کوچه حتی فروشنده مواد مخدر نیز وجود دارد پس چرا برخوردی با این مسائل نمی‌شود؟

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: امیدواریم با پیگیری‌هایی که ما انجام می‌دهیم مسئولان با مسائلی مانند استعمال دخانیات در دانشگاه برخورد کنند و دیگر شاهد چنین مسائلی در محیط و اطراف دانشگاه نباشیم.

وی گفت: با توجه به اینکه مسئولین با ما برخورد کردند و گفتند که این کوچه جزو حریم دانشگاه است و جمع کردن امضا به مجوز نیاز دارد؛ منتظر اقدامات جدی آنها در راستای حفاظت از محیط دانشگاه هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

فیلم/دوربین مخفی: فست فود با سس بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر