اجرای طرح ساماندهی تفکیک‌کنندگان غیرمجاز در تبریز/ افزایش ۵ برابری قیمت ضایعات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. اجتماعی
اجرای طرح ساماندهی تفکیک‌کنندگان غیرمجاز در تبریز/ افزایش ۵ برابری قیمت ضایعات

اجرای طرح ساماندهی تفکیک‌کنندگان غیرمجاز در تبریز/ افزایش ۵ برابری قیمت ضایعات

آناجخبرگزاری آناج |
اصغری گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قیمت کالاها و ضایعات نیز افزایش 5 برابری داشته بنابراین متقاضی تفکیک زباله روبه افزایش است.

علیرضا اصغری، مدیرعامل سازمان پسماندشهرداری تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به ساماندهی تفکیک‌کنندگان غیرمجاز زباله اظهار داشت: این افراد در حدود هزار نفر هستند که ۳۰۰ نفر از آن‌ها، تاکنون شناسایی و برای طی مراحل اخذ کارت شناسایی اعم از واکسیناسیون و سایر موارد معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی برخی مردم افزود: نمی‌توانیم صورت مسئله را پاک کنیم چرا که وضعیت معیشت برخی از مردم دچار مشکلاتی شده است از همین رو به جمع‌آوری و تفکیک زباله می‌پردازند که سعی کردیم این کار را ساماندهی کرده و مانعی برای کسب و کار عده‌ای فراهم نشود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در کارگروه ساماندهی مشاغل استانداری، مصوب شد که این افراد ساماندهی شده و تحت پوشش بخش خصوصی فعالیت کنند. این طرح با عنوان ساماندهی تفکیک‌کنندگان غیرمجاز شروع شده است که از ۱۰ آذر ماه به صورت رسمی آغاز خواهد کرد.

اصغری ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قیمت کالاها و ضایعات نیز افزایش ۵ برابری داشته بنابراین متقاضی تفکیک زباله روبه افزایش است، در این مدت ۱۵ انبار پلمپ غیرمجاز زباله نیز شناسایی و پلمپ شده است. هدف حفظ محیط زیست و بازیافت صحیح زباله است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

پیش بینی نشدن میزان تولید، علت واردات بی رویه پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: اواخر سال گذشته، به علت آنکه میزان تولید پنبه در کشور پیش بینی نشده بود برای برطرف کردن نیاز صنعت نساجی، مقدار زیادی نخ و پنبه وارد شد. آقای عباس کشاورز افزود: تولید پنبه با نظارت یک تعاونی انجام می‌شود و دارای یک تشکل ملی است که بازار و تولید این محصول را مدیریت می‌کند و امسال هم تولید پنبه در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. وی اضافه کرد: در بهمن و اسفند سال گذشته پیش بینی درستی از میزان کاشت پنبه در بهار امسال نشد و برای اینکه برای صنعت نساجی مشکلی پیش نیاید واردات انجام شد، منتها این واردات به دلیل میزان کاشت بالای این محصول، نسبت به تولید داخلی متعادل نبود. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: مدتی است که با وزارت صمت و صنایع نساجی هماهنگی انجام شده است که میزان واردات متعادل شود و تولیدکننده داخلی از بابت واردات متضرر نشود. کشاورز تاکید کرد: در حال حاضر بازار پنبه نامناسب نیست، کشاورزان نگران نباشند و اگر کشاورزان به هر دلیلی، مشکل فروش پنبه داشته باشند وزارت جهاد کشاورزی با خرید تضمینی ورود می‌کند و حتی اگر برای کشاورزان قیمت خرید تضمینی به صرفه نباشد خرید توافقی می‌کنیم.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر