مقام روس: ادعای افغانستانی‌ها در مورد نابودی داعش محل تردید است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. بین‌المللی
مقام روس: ادعای افغانستانی‌ها در مورد نابودی داعش محل تردید است

مقام روس: ادعای افغانستانی‌ها در مورد نابودی داعش محل تردید است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
عضو کمیته امور خارجی دومای روسیه گفت: بعید می‌دانم گروه تروریستی داعش به طور کامل در افغانستان از بین رفته باشد؛ امیدوارم سخنان وزیر کشور افغانستان درباره نابودی داعش حقیقت داشته باشد.

اعتمادآنلاین| عضو کمیته امور خارجه مجلس دومای روسیه گفت: بعید می‌دانم گروه تروریستی داعش به طور کامل در افغانستان از بین رفته باشد و امیدوارم سخنان وزیر کشور افغانستان درباره نابودی داعش حقیقت داشته باشد.

انتوان موروزوف درباره سخنان مسعود اندرابی، وزیر کشور افغانستان گفت: من بسیار بعید می‌دانم که مقام‌های افغانستان به طور کامل گروه تروریستی داعش را در افغانستان از بین برده باشد. روسیه امیدوار است که سخنان وزیر داخله افغانستان درباره گروه داعش حقیقت داشته باشد.

وی گفت: اوضاع افغانستان بسیار ناپایدار است. من فکر می‌کنم که حتی اگر آنها اعتقاد داشته باشند که برخی از گروه‌های شبه نظامی را در آنجا نابود کرده‌اند، به سختی می‌توان گفت موفق شده‌اند داعش را به طور کامل از بین ببرند، زیرا مقام‌های محلی در افغانستان در مبارزه با سازمان‌های تروریستی بسیار ضعیف هستند.

در همین حال، این نماینده مجلس دومای روسیه تاکید کرد، روسیه دوست دارد که گروه‌های تروریستی در سرزمین افغانستان به زودی از بین بروند، زیرا اعضای این گروه‌ها می‌توانند از طریق تاجیکستان وارد قلمرو فدراسیون روسیه شوند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
رکنارکنا4 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
الفالف3 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر