اصلاح طلب‌ها پیر شده و کارایی شان را از دست داده‌اند / وزرای قدیمی منتظرند وارد میدان رقابت شوند! / با این وضع نمی‌شود جامعه را امیدوار کرد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. سیاسی
اصلاح طلب‌ها پیر شده و کارایی شان را از دست داده‌اند / وزرای قدیمی منتظرند وارد میدان رقابت شوند! / با این وضع نمی‌شود جامعه را امیدوار کرد!

اصلاح طلب‌ها پیر شده و کارایی شان را از دست داده‌اند / وزرای قدیمی منتظرند وارد میدان رقابت شوند! / با این وضع نمی‌شود جامعه را امیدوار کرد!

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
متاسفانه ما در شورای عالی با یک جریان پیرشده اصلاح طلبی مواجهیم که، چون دست و سهمی در قدرت دارند، فکر می‌کنند باید مادام العمر در قدرت بمانند. همین الان ما سی نماینده منتخب تهران در مجلس داریم که فکر می‌کنند بهترین کادر‌های سیاسی عالم اند و هیچ کدام حاضر نیستند کنار بروند.

پایگاه خبری تحلیلی فردا:وضعیت وخیم عملکرد اردوگاه اصلاح طلبان این روزها به مرحله جدیدی وارد شده است. یاس پدیدآمده از عملکرد بسیار ضعیف دولت روحانی باعث شده است که حتی طرفداران سابق او نیز علنا به سخنان جدید روحانی اعتراض کنند. همین دیروز بود که پس از سخنان روحانی در یزد و سلام او به محمد خاتمی در پایان سخنانش یکی از خبرنگاران حامی او توییت تندی درباره این مساله زد و این گونه نوشت که روحانی حامیان خود را دارای گوش مخملی فرض کرده است!

با این حال این عملکرد تنها در ریاست جمهوری روحانی خلاصه نمی‌شود. عملکرد شورای شهر تهران و نیز نمایندگان تهران در مجلس نیز باعث شده است انتقادات فراوانی به دور جدید تحرکات اصلاح طلبان برای انتخابات شود.

رونمایی از سامانه جدید انتخاب کاندیداهای اصلاج طلب از همان ابتدا با انتقاد برحی از گروه‌های سیاسی اصلاح طلب همراه شد و در ادامه نیز عملکرد شورای عالی اصلاح طلبان باعث شده است ناامیدی بر برخی نیروهای این جریان سایه بیاندازد.

در یکی از تازه‌ترین انتقادات مطرح شده درباره عملکرد سیاسی اصلاح طلبان ابراهیم اصغرزاده در گفتگویی با اندیشه پویا با صراحت آن‌ها را زیر سوال برده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در این گفتگو با اشاره به انتخابات مجلس پیش رو و نقش شورای عالی اصلاح طلبی می‌گوید: «متاسفانه ما در شورای عالی با یک جریان پیرشده اصلاح طلبی مواجهیم که چون دست و سهمی در قدرت دارند، فکر می‌کنند باید مادام العمر در قدرت بمانند. همین الان ما سی نماینده منتخب تهران در مجلس داریم که فکر می‌کنند بهترین کادرهای سیاسی عالم اند و هیچ کدام حاضر نیستند کنار بروند. وزرا و وکلای قدیمی هم در اتاق انتظار نشسته‌اند تا رخصت پیدا کنند و وارد میدان رقابت شوند. با این وضع، با این چهره‌ها، نمی‌توان استراتژی جدیدی را طراحی کرد که نیروی جدیدی را خلق و جامعه را امیدوار به آینده کند.»

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

ابراهیم اصغرزاده همچنین درباره اعتراضات خود به این شورا و این که چرا فکر می‌کند شورای عالی اصلاح طلبان ممکن است نتواند داعیه دار اصلاح طلبی شود نیز می‌گوید: ‌ «اصلاح طلبان پیر شده‌اند و کارایی شان را از دست داده‌اند. مطالبات نسل جوان امروز اساسا متفاوت است. بدنه جامعه، ملتهب و غیرسیاسی شده است. به خاطر این که اساسا به سیاست بی اعتماد شده است و فکر می‌کند سیاست محل بندوبسط و سهم خواهی است، و یک زمانی این‌ها می‌آیند و یک زمانی آنها. چنان که گفتم اگر این شرایط جدید را درک نکنیم، قافیه را خواهیم باخت.»

وی حتی پا را از این فراتر گذاشته و به طور کلی جریان اصلاحات در وضعیت کنونی را دچار تناقض می‌بیند.

البته نکته جالب‌تر اینجاست که حتی روزنامه نگارانی که با وی گفتگو می‌کنند نیز امیدوارتر از او نیستند به گونه‌ای که در یکی از همین سوالات این گونه می‌گویند: «واقعیت فعلی جبهه اصلاحات، تصویری از یک جریان سرگشته را نشان می‌دهد که راه پیش روی خود را هموار نمی‌بیند. برای همین هم مثلا سخنگوی کارگزاران می‌گوید با این ساختارهای فعلی هر کاندیدای دیگری هم به میدان بیاوریم نمی‌تواند متفاوت از دولت روحانی عمل کند. یک عده می‌خواهند در هر شرایطی در انتخابات شرکت کنند. یک عده می‌گویند که نباید در هر شرایطی شرکت کرد. اما بر فراز همه این مباحثات وجدالها، هیچ کس در جبهه اصلاحات یک راه جدید را باز نمی‌کند، یک ایده و رویکرد جدید را نشان نمی‌دهد. این که در انتخابات چه باید کرد یک بحث درونی است، اما مردم بیرون هیچ تصویری از یک پرچم ایستاده اصلاح طلبی ندارند. شاید چون اصلاح طلبی به عنوان یک جریان فرسوده و پیر شده و نیروهای مرکزی اش انگیزه خود را برای حضور جدی هم از دست داده‌اند.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
روزنوروزنو3 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر