از حاشیه‌های شعار هواداران تراکتور تا ادعاهایی درباره زندگی شخصی آقای نماینده /من برای برادر فارسم می‌میرم …/حواشی نطق مجلس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
از حاشیه‌های شعار هواداران تراکتور تا ادعاهایی درباره زندگی شخصی آقای نماینده /من برای برادر فارسم می‌میرم …/حواشی نطق مجلس

از حاشیه‌های شعار هواداران تراکتور تا ادعاهایی درباره زندگی شخصی آقای نماینده /من برای برادر فارسم می‌میرم …/حواشی نطق مجلس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در نطق میان دستور خود به موضوعات متخلفی پرداختند.

به گزارش خبرآنلاین، شعارهای هواداران تیم تراکتورسازی، حاشیه‌های زندگی شخصی نماینده ملکان، انتقاد از برخورد با کوله‌بران و مبارزه با فساد از موضوعاتی بود که در امروز در نطق نمایندگان مجلس مطرح شد.

علوی: مردم کرد رفتار هواداران تراکتور را به پای آذربایجانی‌ها نمی‌نویسند

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنجال هوداران تیم تراکتور سازی تبریز در جریان بازی این تیم در لیگ برتر گفت: شعارهای جنجال برانگیز در مسابقه فوتبال در شهر تبریز که دو هفته قبل اتفاق افتاد منجر به برافراشته شدن پرچم کشور دیگری به جای کشور خودمان شد. مردم کردستان اما هرگز فریادهای ساختارشکنانه یک اقلیت و محتملا با بستر بیگانگان را به حساب مردم آذربایجان نمی‌نویسند. گسیل گروه‌های امداد و ارسال پیام همدردی مردم کرد به هموطنان زلزله زده آذربایجانی موید ادعای فوق است.

از حاشیه‌های شعار هواداران تراکتور تا ادعاهایی درباره زندگی شخصی آقای نماینده /من برای برادر فارسم می‌میرم …/حواشی نطق مجلس - 4

به نوشته ایسنا، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم‌چنین خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا پس از شش سال یک کرد اهل سنت در کابینه دولت شما وجود ندارد و یا اصلا چرا چنین ایده‌ای از سوی شما مطرح نمی‌شود؟ چرا حتی در سطوح پایین‌تر مثلا معاونین وزیر شما از افراد مذکور استفاده نشده است؟ در این سال‌ها فقط یک معاون کرد وزیر آن هم در وزارتخانه غیر استراتژیک کار و تعاون داشتید که علیرغم عملکرد قابل دفاعش حضور او را تحمل نکردید.

ادعاهای دروغ در خصوص زندگی شخصی‌ام را به خدا واگذار می‌کنم

سلمان خدادادی نماینده ملکان نیز در بخشی از نطق میان دستور خود به مسائل حاشیه‌ای مطرح شده پیرامون زندگی شخصی‌اش واکنش نشان داد.

از حاشیه‌های شعار هواداران تراکتور تا ادعاهایی درباره زندگی شخصی آقای نماینده /من برای برادر فارسم می‌میرم …/حواشی نطق مجلس - 8

بنا بر گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در رابطه با مسائل حاشیه‌ای به وجود آمده پیرامون زندگی شخصی‌اش، افزود: تصمیم نداشتم در این خصوص صحبت کنم چرا که ارزش بیانش را نداشت، اما جا دارد از این جایگاه برای حفظ کیان مجلس و نمایندگان از همه نیروهای انتظامی، اطلاعاتی، امنیتی، حراست مجلس و قضات قوه قضاییه به خاطر کشف حقایق و صدور رای بسیار دقیق قدردانی کنم و همه آنهایی که اخلاق را زیر پا گذاشته و هرچه می‌توانستند نوشتند و گفتند و از خدا نترسیدند را به خدا واگذار می‌کنم.

شعر کردی نماینده مریوان برای پیامبر و انتقاد از برخورد با کوله‌بران

منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد نیز از ناطقان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بود. او نطق خود را با زبان کردی آغاز کرد و شعری برای پیامبر اکرم خواند.

او در آغاز ایراد نطق خود به به زبان کردی، گفت: «یا ره سول الله ناوت چه ن خوشه/ آره قت گولاو، بونت وه نه و شه/یا ره سول الله، یا شای مه دینه/هه ر که س، عاشقته دلی مه شکینه».

به نوشته خانه ملت، نماینده مریوان در ادامه به شیوه برخورد با کوله‌بران انتقاد کرد و گفت: اینجا اعلام می‌کنم و هشدار جدی می‌دهم که این شیوه برخورد با کوله‌بران و مظلومان عالم باید به زودی خاتمه یابد، زیرا ظلمی آشکار در حق آنان صورت می‌گیرد. وزیر کشور به جای پرداختن به مراسم مولودی خوانی همراه با استاندار و سایر مسئولین لطفا مشکل کوله‌بران مریوان و سروآباد را رفع کنید. بارها رهبر معظلم انقلاب فرموده‌اند مقصود از مبارزه با قاچاق، کوله‌بری و کوله‌بران نیست.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

نماینده مرند: من برای برادر فارسم می‌میرم، برادرم هم برای من تب کند

محمد حسن نژاد نیز در بخشی از نطق میان دستور خود ضمن تسلیت حادثه زلزله آذربایجان به موضوع مبارزه با فساد پرداخت.

او گفت: این روزها شفافیت بحث داغ رسانه ملی شده است و این موضوع به گونه‌ای مطرح می‌شود که گویی کل مشکل شفافیت و شفاف نبودن کشور ریشه در مجلس دارد در حالی که مجلس پیشروترین نهاد در حوزه شفافیت است.

به نوشته خانه ملت، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: با رأی نمایندگان مجلس به شفافیت، معجزه رخ نخواهد داد بلکه معجزه زمانی اتفاقی می‌افتد که قوانین مجلس در خصوص شفافیت اجرایی شود.

وی افزود: برای نمونه مجلس قانونی در خصوص نصب صندوق مکانیزه فروش به تصویب رسانده که از فرار مالیاتی جلوگیری می‌کند یا قانون رسیدگی به حساب‌های شخصی افراد و ثبت اسناد و املاک مسئولان در این راستا است. اگر این قوانین اجرایی شود کسی نمی‌تواند اموال نامشروع به دست آورد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: زمانی که دلار یا خودرو دو نرخی است فساد وجود دارد، وقتی خودرو سراتو در بازار ۲۰۰ میلیون گرانتر از تولید کارخانه است، زمینه فساد وجود دارد، چگونه می‌توان گوشت را جلوی گربه گذاشت و انتظار داشت گربه دست نزند.

وی ادامه داد: اگر کسی از رانتی استفاده کند و ارز دولتی دریافت کند و کالای خود را به صورت آزاد در بازار به فروش برساند، یا از رانتی استفاده کند و ۱۵ خودرو کارخانه‌ای ثبت‌نام کند و در بازارآزاد به فروش میلیاردر خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم فساد را ریشه‌کن کنیم باید آربیتراژ را از بین ببریم و اجازه دو نرخی شدن هیچ کالایی را نداریم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از نطق خود گفت: من ترک هستم اما ترک ایران، ترک برادر فارس، کرد، عرب، بلوچ و سایر اقوام. ترکی که در طول تاریخ برای تمامیت ارضی ایران در گوشه گوشه مرزهای این کشور جان داده است، ترکی که برای نام خلیج فارس جان می‌دهد اما انتظار دارم همان طور که من برای برادرم فارسم می‌میرم، برادرم هم برای من تب کند.

حسن نژاد افزود: انتظار دارم آنقدر که من برای نام خلیج همیشه فارس تعصب دارم، برادر فارس من نیز نسبت به اسامی آذربایجان تعصب داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه من «پان ترک» یا تحریک کننده قومیتی نیستم، افزود: آن کسی تحریک کننده قومیتی است که برادرها را نسبت به هم بدبین می‌کند. تفرقه افکن و نفوذی کسی است که در یک سریال پخش شده در رسانه ملی با آوردن یک سکانس غیر ضروری و نامرتبط با فیلم به ترک‌ها توهین می‌کند تا شاید بتواند فتنه‌ای در کشور به پا کند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیایید با دادن ابتدایی‌ترین حق به اقوام یعنی تدریس زبان اقوام، وحدت ملی را تقویت کرده و بهانه را از بدخواهان بگیریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قتل دختر ۱۹ ساله در شهرک صدر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گفته موید الفرطوسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه‏‏، تروریست‌ها زهرا قره لوسی ۱۹ ساله را که از مقابل خانه‌اش در خیابان الامانه در شهرک صدر در شرق بغداد ربوده بودند‏‏، به قتل رساندند و پیکر وی که آثار شکنجه بر آن هویدا بود، مقابل خانه‌اش کشف شد. زهرا دانشجوی ترم دوم دانشکده ادبیات دانشگاه عراق بود که از آغاز موج دوم اعتراضات مردمی در ۲۵ ماه گذشته به همراه پدر‏، خویشاوندان و برخی دوستانش ‎غذا و نوشیدنی در اختیار تظاهرات کنندگان عراقی قرار می‌داد.

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

رژیم صهیونیستی آزمایش موشکی انجام داد+فیلم

الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸ ۳۹۸۰۹۱۵۰۲۲به گزارش فارس، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) یک سامانه پیشرانه جدید برای شلیک موشک و راکت را در مرکز فلسطین اشغالی آزمایش کرد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای درباره این آزمایش موشکی گفت: «دستگاه نظامی دقایقی پیش یک سامانه موتور راکت را از پایگاهی در مرکز این سرزمین آزمایش کرد». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» طبق این بیانیه، آزمایش مذکور از پیش‌برنامه ریزی شده بوده اما ماهیت راکت آزمایش شده یا سیستم پیشران افشا نشده است. تصاویری از رد موشک آزمایش شده در آسمانسیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما وی پژوهشگر حوزه سلول‌های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس است که جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان از حیث استناد‌های علمی در مجلات معتبر علمی شناخته می‌شود. دکتر سلیمانی در قالب یک فرصت مطالعاتی عازم آمریکا شد، اما پیش از ورود به خاک این کشور به علت نامعلومی از سوی پلیس فدرال (FBI) دستگیر و زندانی شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری3 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری3 روز قبل

ورزش برای بیماران ام اس مضر است؟

آفتاب‌نیوز7 ساعت قبل

بارسلونا نیمار را به امباپه ترجیح می‌دهد

ایسنا7 ساعت قبل

قدرت نظامیان آمریکا در خاورمیانه برای ایجاد بازدارندگی کافی است!

مهر7 ساعت قبل

کمکی که استرا به تیم المپیک می‌کند/قائدی هر روز کاملتر از دیروز!

مشرق‌نیوز7 ساعت قبل

سانس آخر؛ سه‌گانه «قالیباف - عارف - جلیلی» کاندیدای مجلس می‌شوند؟

خبرآنلاین7 ساعت قبل

ویزای اسپانیا برای ایرانی‌هایی که شرایط لازم را ندارند، صادر نمی‌شود/ تنوع غذایی و صنایع دستی ایران برای اسپانیایی‌ها جذاب است/ صدور ۱۹ هزار ویزا برای ایرانی‌ها

ایلنا7 ساعت قبل

حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است/ چرا وزارت بهداشت به منافع ملی پشت کرد؟

ایلنا7 ساعت قبل