درلیست تحریم آمریکا بودم/۳۰سال در بانک مرکزی فعالیت داشتم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
درلیست تحریم آمریکا بودم/۳۰سال در بانک مرکزی فعالیت داشتم

درلیست تحریم آمریکا بودم/۳۰سال در بانک مرکزی فعالیت داشتم

مهرخبرگزاری مهر |
متهم تیمور عامری در دادگاه رسیدگی به پرونده هفده اخلالگر ارزی گفت: سی سال در بانک مرکزی فعالیت داشتم و ده سال در کار صرافی بودم.

به گزارش خبرنگار مهر تیمور عامری از متهمان اخلال در نظام ارزی با حضور در جایگاه به دفاع از خود پرداخت و گفت: مطالب بیان شده در کیفرخواست را قبول ندارم و هفده شخص حقوقی و حقیقی متهم در پرونده را نمی‌شناسم.

وی افزود: بر اساس عرف مورد قبول بازار هزینه جابه‌جایی ارز متغیر بوده و محاسبه رقم ۵۰۰ میلیون تومان سود که در کیفرخواست به آن اشاره شده است غیر واقعی است کسی که شرکت داشته و صادرکننده نمونه بوده است چرا باید سودش را با من تقسیم کند.

عامری ادامه داد: من محمد وکیلی از متهمین پرونده را فقط چند باری دیده و با ایشان ملاقات داشتم.

عامری در رابطه با ارتباط با مکی سلطانی گفت: سلطانی در دبی به حساب بانک مرکزی در هم واریز می‌کرد و من نیازها را در زمان تحریم رفت می‌کردم علت حضور سلطانی هم دریافت سوئیفت و ارائه مدارک و تسویه بوده و در صرافی من نقشی نداشته است. چون ارقام واریزی در دبی به حساب بانک مرکزی قابل توجه بود ایشان هم گ نگرانی‌هایی داشت و به همین دلیل به صرافی زیاد مراجعه می‌کرد. فعالیت‌های ایشان با سایر متهمان ارتباطی با صرافی بنده ندارد و اگر تحقیقات انجام شود مشخص می‌شود ریال‌ها‌ها از سوی چه کسانی برای چه امری واریز شده است.

این متهم ادامه داد: سلطانی هنوز بابت کارمزد هایی که به شرکت نفت واریز شده است به من بدهکار است چرا که من در لیست تحریم خزانه‌داری آمریکا بودم.

وی از تبرئه محمد شهادت و آرش شعبانی از کارمندان صرافی اش در دادسرا خبر داد و گفت: این جانب هیچ دستوری مبنی بر همکاری آنان با سایر متهمان ندادم. من حکمیت و داوری را قبول کردم اما نمی‌دانستم قبول پذیرش داوری در جریان کار برخی‌ها موثر باشد بنابراین سوء نیتی نداشتم از محضر دادگاه درخواست صدور قرار منع تعقیب دارم.

وی در پاسخ به سوال قاضی موحد مبنی بر اینکه چه میزان به شرکت‌های دلفین آبی و دکا تجارت آتی واریز گردید؟ گفت: من هیچ رقمی واریز نکرده‌ام و حتی زندیه را در زندان دیدم.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

قاضی موحد به بند ۱۲ مستندات کیفرخواست صادره اشاره کرد و گفت: در این بند آمده که از طرف صرافی عامری در مجموع ۵۰۰ میلیارد تومان جهت خرید ارزهای دولتی از بازه زمانی ۲۶ تیر ۹۶ تا۲۸فروردین ۹۷به حساب شرکت‌های مذکور واریز شده است در این رابطه چه توضیحی دارید که متهم پاسخ داد حساب‌های خانوادگیم را بررسی کنید من حتی یک ریال هم واریز نکردم.

قاضی موحد خطاب به متهم گفت: کیفرخواست صادره از واریز ۱۶ میلیارد تومان خبر می‌دهد در این رابطه چه می‌گویید که متهم پاسخ داد پسرم علیرضا بابت دریافت کارمزد آنها را واریز کرده است.

متهم در پاسخ به سوال قاضی موحد مبنی بر اینکه از تبدیل تعهد آقایان که منجر به واردات جو شده است مطلع بودید گفت من هیچ اطلاعی نداشتم.

موحد خطاب به متهم گفت: شما پیشتر در پرونده‌ای که در شعبه ما بررسی شد محکوم شدید در پرونده دیگری هم صرافی شما مطرح شد این پرونده هم سومین پرونده شما است البته نماینده دادستان می‌گوید باز هم پرونده دارید در این رابطه چه توضیحی دارید.

عامری گفت: ۱۰ سال است که در این حوزه کار می‌کنم و ۳۰ سال هم در بانک مرکزی مشغول بودم همه مرا می‌شناسند و در این ده سال صادقانه کار کردم حتی یک شاکی خصوصی ندارم.

قاضی خطاب به متهم گفت دادستان شاکی شما است.

وی در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر این که پسرتان علیرضا عامری کجاست گفت در ترکیه است من حتی نزد بازپرس با او تماس گرفتم اما پسرم گفت می‌ترسم که به ایران برگردم او به بازپرس‌های پرونده گفت پدرم را که ۶۱ سال سن دارد و ۳۰ سال خدمت کرده و در لیست تحریم آمریکا است دستگیر کردید من که یک جوانم بیایم چه می‌کنید.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر