تاکید امام جمعه زنجان بر ترویج فرهنگ بیمه در سطح جامعه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
تاکید امام جمعه زنجان بر ترویج فرهنگ بیمه در سطح جامعه

تاکید امام جمعه زنجان بر ترویج فرهنگ بیمه در سطح جامعه

ایبناخبرگزاری ایبنا |
امام جمعه زنجان بر لزوم ترویج فرهنگ بیمه‌ای در جامعه تاکید کرد و گفت: با وجودی که در چند دهه اخیر اقدامات مطلوبی در راستای معرفی بیمه در جامعه شده ولی هنوز طبقات پایین جامعه با آن آشنایی کافی ندارند.

به گزارش ایبِنا از روابط عمومی بیمه میهن؛ آیت الله علی خاتمی در دیدار با سیدمحمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، داریوش محمدی مدیر عامل بیمه میهن و همچنین اعضای شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه‌ای استان که در حاشیه زنگ بیمه در مدارس صورت گرفت، با بیان اینکه حوادث غیرمترقبه همواره در کمین نشسته و غیرقابل پیش بینی است، افزود: ترکیدگی گاز، خاکبرداری‌های غیراصولی، زلزله، سیل و مواردی از این دست، در برخی موارد بروز خسارت‌های ناگواری را موجب می‌شوند که ورود بیمه به عنوان پشتوانه در جبران و کاهش خسارت‌ها امری پسندیده و لازم است.

وی بر لزوم ارتقای جایگاه بیمه در جامعه از سوی شرکت‌های بیمه و متولیان امر تاکید کرد و یادآور شد: باید فواید بیمه بین عموم روشن بازگو شود تا مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

نماینده ولی فقیه در استان در خاتمه صحبت‌هایش برای فعالان صنعت بیمه کشور و استان آرزوی توفیق و سربلندی کرد.

سید محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت شوراهای هماهنگی شرکت‌های بیمه‌ای در استان‌ها گفت: این تشکل‌های بیمه‌ای در استان‌ها با هدف پاسخگویی به مسائل مرتبط با بیمه و نیز ترویج و معرفی بیش از پیش رشته‌های مختلف بیمه‌ای تشکیل شده است.

سید محمد کریمی، بیمه را پیام آور آرامش و آسایش برای مردم عنوان کرد و افزود: این صنعت تلاش می‌کند، امکانات مطلوب را طوری فراهم کند تا مردم در رفاه و آرامش زندگی کنند.

وی بیمه را یکی از مولفه‌های توسعه یافتگی در هر جامعه‌ای بیان کرد که با اطلاع رسانی و تبلیغ خدمات مختلف رشته‌های بیمه‌ای، زمینه را برای رونق کسب و کار و تولید در پی دارد.

کریمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید در کشور و توجه به اهمیت این مساله اظهار کرد: صنعت بیمه به عنوان پشتوانه تولید، خیال سرمایه گذار را راحت می‌کند تا با فراغ بال قدم در مسیر سرمایه گذاری بردارد.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی، از نماینده ولی فقیه در استان درخواست کرد، در خطبه‌های نماز جمعه به دلیل اعتماد مردم به جایگاه روحانیت مزایای صنعت بیمه برای عموم بازگو شود تا برای معرفی بیش از پیش این مفهوم قدم برداریم.

این فعال صنعت بیمه کشور اهمیت و جایگاه بیمه‌های مرتبط با زندگی را یادآور شد و گفت: شان و جایگاه مردم ایران به حدی بالاست که ما در اهداف‌مان به دنبال رسیدن به ضریب نفوذ هفت درصدی هستیم و این مهم تنها در سایه تعامل و یکپارچگی بین شرکت‌های بیمه‌ای، فعالان بیمه، عموم مردم و بخصوص روحانیون محقق می‌شود.

وی برآوردن آرامش و آسایش را آرمان بلند شرکت‌های بیمه‌ای بیان کرد و متذکر شد: امید که مردم این مهم را صدقه جاریه خود قرار دهند تا برای مقابله با جبران خسارت‌ها قدم هایی برداشته شود.

بهره مند شدن از ظرفیت روحانیون برای معرفی مفهوم بیمه

در این دیدار داریوش محمدی مدیر عامل شرکت بیمه میهن نیز ضمن ارایه گزارشی از عملکرد بیمه میهن در جبران خسارات ناشی از سیل اخیر، بر بهره مندی از ظرفیت روحانیت معظم به دلیل نفوذ و جایگاه شان بین عموم جامعه برای معرفی مفهوم بیمه تاکید کرد و گفت: بی شک تبلیغ این مفهوم از سوی ائمه محترم جمعه بر اهمیت این کار خواهد افزود.

مدیرعامل بیمه میهن با بیان اینکه بخشی از مشکلات صنعت بیمه از سوی دست اندرکاران آن حل شده است، اضافه کرد: تنها در سایه تعامل و وفاق می‌توان موانع سد راه توسعه صنعت بیمه را برداشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.

نگاهی به فرآیند تصفیه آب شهر سنندج

تابناکتابناک1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر