بادامچیان: FATF مشکوک، تفسیرپذیر و مغایر منافع ملی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
بادامچیان: FATF مشکوک، تفسیرپذیر و مغایر منافع ملی است

بادامچیان: FATF مشکوک، تفسیرپذیر و مغایر منافع ملی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: FATF هم مثل برجام است و از قراردادهای مشکوک و تفسیرپذیر بوده و نتیجه آن براساس کارهای کارشناسی که صورت گرفته است، با منافع ملی ایران مغایرت دارد.

به گزارش ایسنا، اسدالله بادامچیان در پایان نشست شورای دبیران حزب موتلفه اظهار کرد: هوشیاری در برابر مأمورین خارجی آژانس انرژی اتمی که احتمال نفوذ در آنها وجود دارد، موجب تقدیر است و رویداد اخیر نشان می‌دهد دستگاه‌های غربی تا چه اندازه اعتماد دیگران به خودشان را کاهش داده‌اند و تکرار چنین مواردی هیچ آبرویی برای آنها باقی نخواهد گذاشت. از طرفی این دستگاه‌ها و از جمله آژانس باید مراقبت کنند که ابزار خرابکاری و خرابکاران نباشد و با قاطعیت، نفوذی‌ها را محکوم سازد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: همان طور که اروپا به علت تغییر شرایط بین المللی و بحران داخلی آمریکا نیازی به ناتو ندارد، در موضوع برجام نیز به زودی درخواهد یافت که باید سیاست مستقل از آمریکا و در جهت منافع اروپا و اجرای تعهدات خود را اتخاذ کند. منافع ملی ملت‌های اروپایی در جدایی از آمریکا و ارتباط احترام آمیز متقابل با ایران است نه اینکه رئیس‌جمهور فرانسه به شکل نوکر آمریکا جلوه کند.

وی درباره اصرار بعضی از جناح‌های سیاسی درباره تسلیم ایران در برابر FATF افزود: این هم مثل برجام است و از قراردادهای مشکوک و تفسیرپذیر بوده و نتیجه آن براساس کارهای کارشناسی که صورت گرفته است، با منافع ملی ایران مغایرت دارد. منشاء پول‌های کثیف در روابط استعماری غرب است و هیچ اعتمادی به آنها نیست.

بادامچیان تأکید کرد: آمریکا مأیوس از حمله نظامی و دچار عصبانیت از بحران‌های شدید داخلی و سیاست‌های شکننده خارجی تا حد استیضاح رئیس‌جمهور گام برداشته است و اکنون می‌خواهد با فرافکنی، بحران‌های خارجی ایجاد کند و الا هر صاحب نظری می‌داند که توطئه‌ها و نقشه‌های آمریکایی صهیونیستی در عراق و لبنان و سایر کشورها در نهایت به شکست‌های بیشتر آمریکا می‌انجامد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی ادامه داد: ملت‌های منطقه مانند ملت هوشیار و با بصیرت ایران، این نقشه‌های خون آلوده را با عوامل وابسته به توطئه گران بشناسند و آنها را با تدبیر، باطل سازند. خائنان و فراعنه که به بن بست می‌رسند، بی‌رحم‌تر و جلادتر می‌شوند و ملت‌ها باید با هوشیاری و مقاومت، این برهه را بگذرانند و پیروزی با حق و با ملت‌هاست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود با تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود پیامبر رحمت به همه مسلمانان اظهار داشت: مسلمانان همه پیرو اسلام و پیامبر اعظم (ص) و قرآن هستند و رو به یک قبله دارند. رضای خدای متعال و پیامبر اسلام (ص) و قرآن کریم این است که آنها همه باهم «ید واحده» باشند و مشمول رحماء بینهم شوند و اجازه ندهند مزدوران دشمنان اسلام ولو با رنگ دروغی داعشی و تشیع انگلیسی، در بین اهل اسلام تفرقه و جدال ایجاد کنند.

وی با تسلیت حادثه زلزله در آذربایجان شرقی به بازماندگان مرحومین و اظهار همدردی و مسئلت شفای کامل برای مجروحین، از سرعت رسیدگی به زلزله زدگان تقدیر کرد و حضور سپاه، ارتش و نیروهای مسلح و نهادها را در تسکین آلام مردم و جبران خسارت وارده در اسرع وقت ممکن و مؤثر دانست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی از دفاتر حزب در استان هایی که زلزله موجب صدمه به مردم شده خواست همه نوع همراهی و مساعدت و جمع آوری کمک‌های مورد لزوم را در حد امکانات حزب پیگیری کنند.

وی آغاز مراودات اقتصادی ایران با اوراسیا را گام بلند ایران در برابر تحریم‌های استعماری و استکباری دانست و خواست که زمینه این همکاری گسترده شود و سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی را در بر گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر1 روز قبل
امروز در مجلس شورای اسلامی به بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و بررسی لایحه دو فوریتی درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌پردازند.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.

تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات، تقریبا در سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی پس از شرکت در کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، افزود: در این کمیسیون درباره حوادث اخیر صحبت شد و به سوالات نمایندگان در حدی که وقت اجازه می‌داد توضیح دادم، اما مقرر شد تا در جلسه دیگری بحث ادامه یابد. وی گفت: درباره انتخابات هیچ بحثی در این جلسه صورت نگرفت. وزیر کشور افزود: هیئت‌های اجرایی انتخابات از روز شنبه و پس از پایان ثبت نام از داوطلبان مجلس، کارشان را شروع کردند و انتخاب هیئت‌های اجرایی در سراسر کشور به جز یکی دو شهرستان که ما هنوز نتوانستیم این هیئت‌های اجرایی را تشکیل دهیم، انجام شده است. آقای رحمانی فضلی گفت: ​ به محض اینکه اطلاعات از دستگاه‌های چهارگانه برای هیئت‌های اجرایی برسد، آن‌ها کارشان را شروع می‌کنند و در بعضی از شهر‌ها این کار شروع شده است. وی افزود: به صورت کلی، چون تعداد داوطلبان انتخابات مجلس در این دوره ۱۶ هزار نفر است، رسیدگی به صلاحیت آن‌ها هم کار بسیار سختی است، اما امیدواریم با رسیدن مستندات هیئت‌های اجرایی هم کارشان را شروع کنند.

باور استعدادها، راهی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و اروپا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاورد‌ها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان گفت: نیرو‌های علمی و دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرند، در این جلسه مسائلی در رابطه با مشکلات این شرکت‌ها اعم از در حوزه تامین اجتماعی، فضای کسب و کار، مالیات، گمرک و مجوز‌ها مطرح شد، اما مگر غیر از دولت این موضوع به جای دیگری ربط دارد، چرا باید کاری کنیم فضای کسب و کار مشکل پیدا کند، دولت می‌تواند لایحه فوریتی در این باره به مجلس بیاورد و مشکلات را حل کند. آقای پزشکیان با بیان اینکه رئیس دولت و معاون وزیر می‌گویند وضعیت کسب و کار بد است و ما رتبه صد و چندمی در فضای کسب و کار داریم چه کسی باید این وضع را اصلاح کند، ادامه داد: ما در دو موضوع هسته‌ای و موشک‌ها نگاه ویژه و تعهد سیاسی داشتیم و با قدرت حرفمان را در دنیا به کرسی نشاندیم و امروز می‌دانید قادریم کارمان را انجام دهیم، مسوولان ارشد مملکت باید بپذیرند با دانشمندان و جوانان می‌شود مملکت را درست کرد اگر پیشنهادی برای حل مشکلات دارند می‌توانند آن را به مجلس بیاورند ما هم با تمام قدرت آماده همکاری هستیم. آقای پزشکیان گفت: نیازمند عزم و اراده ملی و اعتماد به جوانان هستیم، برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، علوم، بانک مرکزی و سازمان ثبت تشکیل و با کمیسیون‌های مربوط به مجلس هماهنگی شود، به این شرکت‌ها اختیاراتی داده شود و با تعهد و عزم و اراده از آن‌ها حمایت و دفاع کنیم. نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است مقابل آمریکا و تحریم‌ها بایستیم باید به مغز‌ها و استعداد‌ها باور داشته باشیم، اگر آن‌ها را باور و حمایت کنیم، آمریکا، اروپا وهیچ قدرتی نمی‌تواند ما را زمین گیر کنند بلکه از بحران هم نجات پیدا می‌کنیم؛ راه نجات ممکلت علم و دانش است و نمایندگان نیز با قدرت پشتیبان این امر هستند.

نظرها

اخبار بیشتر