برچسب «رتبه اول بیکاری» از روی کرمانشاه برداشته شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
برچسب «رتبه اول بیکاری» از روی کرمانشاه برداشته شده است

برچسب «رتبه اول بیکاری» از روی کرمانشاه برداشته شده است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به جایگاه پنجم استان بلحاظ بیکاری  در بهار امسال، گفت: اینکه برچسب "رتبه اول بیکاری" از روی کرمانشاه برداشته شده، جای خرسندی دارد.

حسن عزیزی امروز (۲۰ آبان) در همایش یک روزه اطلاع رسانی سیاست‌های فعال بازار کار با بیان اینکه استان کرمانشاه در سالهای گذشته جایگاه خوبی از نظر اشتغال نداشته، اظهار کرد: این استان در چندین سال متوالی بیش از متوسط کشوری بیکار داشته و گاهی هم عنوان رتبه اول بیکاری کشور را یدک کشیده است.

عزیزی با بیان اینکه از تیرماه سال گذشته تدوین سند اشتغال استان در برنامه استان قرار گرفت، گفت: در گذشته هم سندهایی در این خصوص تدوین شده بود که البته جنبه مطالعاتی داشتند و کاربردی نمی‌شدند، اما از سال گذشته سند اشتغال استان به مدیران استان و فرمانداران ابلاغ و اجرای آن در برنامه جدی قرار گرفت.

مدیرکل کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به مهار نرخ رشد بیکاری از مهر ماه سال گذشته و کاهشی شدن آن، گفت: در انتهای سال گذشته مرکز آمار کاهش ۲٫۹ درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه را اعلام کرد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار بهار امسال نرخ بیکاری استان کرمانشاه ۱۴٫۷ درصد اعلام شده که جایگاه پنجم کشوری را دارد که گرچه مطلوب نیست، اما همین که برچسب رتبه اول بیکاری از روی کرمانشاه برداشته شده جای خرسندی دارد.

وی سپس با اشاره به هدف‌گذاری امسال برای کاهش سه درصدی نرخ بیکاری استان گفت: برای تحقق این هدفگذاری به ایجاد ۶۰ هزار شغل ناخالص و ۲۱ هزار شغل خالص نیاز است.

عزیزی سپس با اشاره به در نظر گرفته شدن سیاست‌های تشویقی برای ترغیب کارفرمایان به جذب نیرو برای کاهش آمار بیکاری استان گفت: دولت منابع خوبی در بخش یارانه دستمزد به استان کرمانشاه اختصاص داده و همه شهرستانهای استان بجز دالاهو که میانگین بیکاری آن از متوسط کشور پایین‌تر است، مشمول دریافت این یارانه می‌شوند. بر اساس این طرح هر کارفرمایی که جوانی را مشغول کار کند یک سوم حقوق و مزایای آن جوان را از دولت دریافت خواهد کرد.

عزیزی گفت: امسال ۵۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در قالب یارانه دستمزد به استان کرمانشاه اختصاص پیدا کرده که حدود هشت درصد کل اعتبارات این طرح در کشور است.

وی گفت: امسال یارانه دستمزد به ۲۰۲۷ نفر در این استان اختصاص پیدا کرده که نیمی از آن سهم شهرستان کرمانشاه است.

مدیرکل کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به اجرای طرح کارورزی برای حمایت از اشتغال داشت و افزود: در این طرح به ازای هر کارورز به طور متوسط ۷۰۰ هزار تومان به کارفرما تعلق می‌گیرد.

وی گفت: در طرح کارورزی هفت هزار سهمیه به استان تخصیص داده شده که تاکنون فقط ۵۰ مورد آن جذب شده است.

عزیزی با بیان اینکه سیاست‌های تشویقی دیگری مثل مشوق بیمه‌ای و طرح کارآموزی در محیط واقعی کار برای حمایت از کارفرمایان اشتغالزا در نظر گرفته شده، از کارفرمایان خواست تا از مشوق‌های موجود برای اشتغالزایی بیکاران استفاده کنند، تا شاهد کاهش نرخ بیکاری استان باشیم.

یاور محمدی مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه نیز برای آموزش افراد جویای کار و توانمند سازی آنها اعلام آمادگی کرد.

در پایان این نشست کارفرمایان به بیان مشکلات خود پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خلاصه بازی استقلال و پدیده/ پدیده قربانی بعدی غول آبی

مهرمهر1 روز قبل
استقلال و پدیده در قالب هفته سیزدهم لیگ برتر به مصاف همدیگر رفتند که این بازی با تک گل شیخ دیاباته به سود استقلالی‌ها به پایان رسید. در این فیلم خلاصه بازی را مشاهده می‌کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

الفالف1 روز قبل
فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگرانگروه سیاسی الف، ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۳:۳۰ ۳۹۸۰۹۱۴۰۰۴لیدرهای عملیاتی و راهبردی اغتشاشگران با هدایت افراد زیرمجموعه و مردمی که در خیابان‌ها حضور داشتند، دستور حمله به ماموران انتظامی و به آتش کشیدن بانک‌ها و اموال عمومی را صادر می‌کردند.

(ویدئو) دوچرخه سواری که تریلی را واژگون کرد!

فراروفرارو2 روز قبل
یک دوچرخه سوار در جنوب چین با ورود به خیابان باعث واژگونی یک تریلی شد. این حادثه در شهر پونینگ رخ داده است و دوچرخه سوار با ورود ناگهانی به خیابان باعث چپ شدن کامیون شد. در لحظه واژگونی تریلی قسمت انتهای آن به سر دوچرخه سوار برخورد کرد که باعث جراحت جزئی در سر دوچرخه سوار ۱۷ ساله گردید.

نظرها

اخبار بیشتر