بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. اقتصادی
بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

فورد موستانگ (Ford Mustang) به عقیده بسیاری از منتقدین، بهترین خودروی مسابقه‌ای/جاده‌ای تاریخ است. در این نوشته پس از معرفی و بررسی تیپ‌های GT۵۰۰ و GT۳۵۰ و Bullitt و EcoBoost به مرور قیمت و امکانات و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰ خواهیم پرداخت.

صنعت اتومبیل ایالات متحده آمریکا مانند تمامی جنبه‌های این کشور در رده بهترین‌ها در جهان قرار دارد. خودروهای عضلانی یا ماسل کار (Muscle Cars) هم یکی از بهترین و جذاب‌ترین نمونه‌های تولید شده در صنعت اتومبیل این کشور است.

این خودروها که در اواخر دهه ۱۹۴۰ میلادی و با نمونه هایی مانند اولدزمبیل ۸۸ که در بین عامه مردم به راکت ۸۸ معروف شد و کرایسلر C-۳۰۰ راهی بازارهای جهانی شدند. این خودروها همگی از موتورهای غول پیکر ۸ سیلندر خورجینی (یا V۸) و سیستم انتقال قدرت به چرخ‌های عقبی بهره می‌برند.

در اواسط دهه ۱۹۶۰ میلادی، نمونه هایی از خودروهای عضلانی با نام پونی کار (Pony Cars) نیز راهی بازار شده که از ابعادی کوچکتر نسبت به پیشینیان خود برخوردار بوده اما هنوز هم از موتورهای غول پیکر و پرقدرت سود می‌بردند. از مشهورترین پونی کارهای تاریخ می‌توان به پونتیاک GTO، دوج چارجر (Dodge Charger)، دوج چلنجر (Dodge Challenger) و شورولت شول (Chevrolet Chevelle) و شورولت کوروت (Chevrolet Corvette) اشاره نمود. اما یکی از بهترین ماسل کارهای آمریکایی بدون شک فورد موستانگ بود.بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین شورولت کوروت های تاریخ

تاریخچه و نسل‌های مختلف فورد موستانگ

فورد موستانگ (Ford Mustang) اولین بار در سال ۱۹۶۴ و بر پایه پلتفرم فورد فالکون (Ford Falcon) ساخته شد. موتور قدرتمند، طراحی جسورانه و عملکرد بالا و همچنین حضور در برخی از بهترین فیلم‌های اکشن تاریخ موجب شد که این اتومبیل به یکی از بهترین خودروهای عضلانی تاریخ تبدیل گردد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 7

فورد موستانگ مدل سال ۱۹۶۴

موستانگ یکی از اعضای ثابت بازی‌های کامپیوتری مسابقه‌ای بوده و در بسیاری از آنها از جمله Need For Speed و GIRD به عنوان یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آید.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 10

موستانگ GT در بازی Need For Speed Most Wanted

نسل‌های مختلف فورد موستانگ عبارتند از:نسل اول مابین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۳نسل دوم مابین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۸نسل سوم مابین سال‌های ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۳نسل چهارم مابین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴نسل پنجم مابین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴نسل ششم از سال ۲۰۱۵ تا کنون

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 13

سکانس تعقیب و گریز در فیلم بولیت

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 15

موستانگ GT۵۰۰ الینور در فیلم سرقت در ۶۰ ثانیه

تمامی نسل‌های فورد موستانگ به غیر از نسل‌های سوم و چهارم از بهترین خودروهای جهان بوده و با حضور در فرهنگ عامه و فیلم هایی مانند Gold Finger و Diamond Are Forever (از سری فیلم‌های جیمز باند با بازی شان کانری در سال ۱۹۶۴ میلادی و ۱۹۷۱ میلادی)، بولت (با بازی استیو مک کویین در سال ۱۹۶۸ میلادی) و سرقت در ۶۰ ثانیه (ساخته توبی هالیکی و موستانگ مدل ۱۹۷۱ به نام الینور که در سال ۲۰۰۰ میلادی نیز با بازی نیکلاس کیج بازسازی شد) و سری Fast and Furious (که آخرین نسخه آن در بین پرفروشپ ترین و بهترین فیلم های 2019 نیز قرار گرفت) به نمادی از سرعت و قدرت تبدیل شدند.

موستانگ مدل سال ۲۰۲۰ میلادی

موستانگ مدل سال ۲۰۲۰ میلادی آخرین نمونه از نسل ششم این ابرخودروی آمریکایی بوده که راهی بازارهای جهانی و علاقمندان خودروهای عضلانی و قدرتمند شده که در ادامه سلسله مقالات معرفی خودروهای سال 2020 به معرفی و بررسی مشخصات فنی آن خواهیم پرداخت.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 20

این خودرو مطابق روال چند سال گذشته با طیف گسترده از از پیشرانه‌ها (از موتور ۴ سیلندر ۲٫۳ لیتری تا ۸ سیلندر ۵٫۲ لیتری) با قدرت متفاوت (از ۳۱۰ اسب بخار تا ۷۶۰ اسب بخار) در بازه قیمتی بسیار متنوع (از ۲۸٫۰۰۰ دلار در مدل EcoBoost Fastback تا ۱۱۰٫۰۰۰ دلار در مدل سفارشی GT۵۰۰ شلبی) عرضه شده و به هر خریدار با هر توان مالی اجازه لذت بردن از یکی از بهترین خودروهای تاریخ را می‌دهد.نقاط قوتبازه گسترده موتورهاتیپ‌های بسیار متنوعقیمت پایه پایینموتور قدرتمند ۴ سیلندر EcoBoostموتور بسیار قدرتمند ۸ سیلندر خورجینیمصرف سوخت پایین موتور ۴ سیلندر توربوطراحی بسیار زیبا و جسور بدنهطراحی داخلی زیبا و با کیفیتهندلینگ و سواری بسیار جذاب و اسپرتامکان انتخاب تیپ‌های فوق قدرتمند Shelbyنقاط ضعففضای بسیار محدود صندلی‌های ردیف دومتغییرات برای سال ۲۰۲۰اضافه شدن سیستم چند رسانه‌ای FordPass Connect برای تمامی تیپ‌هابهینه سازی و افزایش ۲۰ اسب بخاری قدرت موتور ۴ سیلندر پایهبهینه سازی سیستم ترمزاضافه شدن دوباره مدل افسانه‌ای GT۵۰۰ابعاد

فورد موستانگ ۲۰۲۰ به نسبت کلاس بدنه یک اتومبیل نسبتا بزرگ بوده و در مدل پایه فست بک طولی در حدود ۴۷۸۸ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱۹۱۵ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱۳۷۹ میلیمتر و فاصله دو محور عقب و جلویی برابر با ۲۷۲۰ میلیمتر دارد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 23

برای درک بهتر از ابعاد فورد موستانگ ۲۰۲۰ نسل ششم می‌توان آن را در مکانی بالاتر از نمونه هایی مانند مزدا ۳ مدل ۲۰۲۰ با طولی در حدود ۴٫۶۶۰ میلیمتر، ب ام و سری با طولی در حدود ۴٫۷۰۹ میلیمتر، هیوندای سوناتا با طولی در حدود ۴٫۷۴۵ میلیمتر و پایین‌تر از کیا استینگر با طولی در حدود ۴٫۸۳۰ میلیمتر، کیا اپتیما با طولی در حدود ۴٫۸۵۵ میلیمتر، هیوندای آزرا ۲۰۱۹ با طولی در حدود ۴٫۹۳۰ میلیمتر قرار داد.طراحی خارجی و بدنه

از لحاظ طراحی بدنه، نسل ششم این خودرو و به تبع آن فورد موستانگ ۲۰۲۰ یکی از جذاب‌ترین و تهاجمی‌ترین خودروهای اسپرت موجود در بازار بوده که حتی در نگاه اول نیز بسیاری از رقبای اروپایی با قیمت چند برابری خود را به چالش می‌کشد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 26

فرم کلی طراحی مانند نسل پیشین تداعی کننده نسل‌های اولیه بوده و هر علاقمند خودرویی را در نگاه اول به یاد نمونه‌های کلاسیک می‌اندازد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 28

چراغ‌های جلویی باریک و کشیده بوده و حتی در پایین‌ترین تیپ نیز با استفاده از لامپ‌های LED حس خشونت ذاتی آن را در کنار جلو پنجره غول پیکر به رخ می‌کشد. کاپوت کاملا برجسته بوده و با وجود ورودی‌های هوا نمایی کاملا عضلانی دارد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 30

در نمای کناری، فورد موستانگ ۲۰۲۰ خطوط جانبی تعبیه شده بر روی درها برجستگی زیادی داشته و در کنار خط سقف با شیب کم، تکمیل کننده هیکل عضلانی بهترین ماسل کار هزاره جدید جهان است. تنها نکته آزار دهنده رینگ‌های ۱۷ اینچی آلیاژی بوده که طراحی زیبایی ندارد. البته این مشکل با سفارش رینگ‌ها بزرگ‌تر یا انتخاب تیپ‌ها بالاتر به سادگی قابل حل است.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 32

در بخش عقبی نیز چراغ‌ها طراحی کلاسیک موستانگ را داشته که در کنار خروجی‌های دوبل اگزوز و دیفیوز و سپر برجسته مکمل جذابی برای سایز بخش‌های آن است.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 34

البته در صورت اتنخاب تیپ‌ها بالاتر، با اضافه شدن تجهیزاتی مانند باله عقبی و خروجی‌ها اگزوز چهارگانه، نمای کلی فورد موستانگ ۲۰۲۰ زیباتر از پیش نیز خواهد شد.

در مجموع همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، این خودرو یکی از بهترین و زیباترین خودروهای اسپرت حال حاضر دنیا به حساب می‌آید.طراحی داخلی و کابین

طراحی داخلی و کابین فورد موستانگ ۲۰۲۰ بسیار پیشرفته‌تر از نسل‌های قبلی بوده و استفاده از مواد اولیه با کیفیت مناسب، حس تجمل و لوکس بودن بیشتری به آن می‌بخشد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 38

در تیپ پایه از پلاستیک با کیفیت قابل قبول برای ساخت داشبورد و ابزار و ادوات داخلی استفاده شده که هرچند دز تجمل را پایین می‌آورد اما نمایی بسیار زیبا و هوشمندانه دارد. جایگذاری سیستم‌های تهویه و کنسول وسط نیز طراحی ساده ولی اسپرتی داشته ولی تجهیزات رفاهی در تیپ پایه محدود بوده و صفحه نمایشگر اصلی آن که در بخش پایینی خروجی‌های سیستم تهویه مطبوع دستی قرار گرفته، تنها از ابعادی برابر با ۴٫۲ اینچ برخوردار است.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 40

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 42

اما با انتخاب تیپ‌های بالاتر، استفاده از صفحه نمایش ۸٫۰ اینچی لمسی و پشت آمپر تمام دیجیتال رنگی ۱۲ اینچی، حس اسپرت بودن را در بالاترین حد ممکن به راننده منتقل می‌کند.صندلی‌ها و فضای داخلی

صندلی‌های جلویی حتی در تیپ پایه نیز اسپرت بوده و به خوبی راننده و سرنشین جلویی را از تکان‌های ناشی از رانندگی اسپرت محافظت می‌کند.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 45

در تیپ‌های بالا، روکش پارچه‌ای با نمونه‌های چرمی جایگزین شده که تجمل را در کنار توانایی‌های فیزیکی و تکنولوژی برای سرنشینان به ارمغان می‌آورد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 47

سرنشینان در بخش جلویی فضای کافی در اختیار داشته و حتی افراد بلنقد نیز با مشکلی در هنگام سوار و پیاده شده مواجه نخواهند شد. اما صندلی‌های عقبی از نقاط ضعف اصلی فورد موستانگ ۲۰۲۰ بوده و تنها مناسب کودکان و نوجوانان هستند.

فضای موجود برای محفظه بار نیز در حدود ۳۸۲ لیتر در نمونه کوپه بوده که ابعادی قابل قبول و مناسب برای یک خودروی اسپرت به حساب می‌آید. گونه کانورتیبل (Convertible یا با سقف جمع شونده) با توجه به قرار گرفتن سقف در صندوق عقب محدودیت بیشتری داشته و فضایی در حدود ۳۲۳ لیتر را برای حمل بار در اختیار سرنشینان می‌گذارد.موتور و پیشرانه

برای فورد موستانگ ۲۰۲۰ موتورهای مختلفی در نظر گرفته شده که حتی نمونه پایه نیز عملکردی قابل قبول را در کنار مصرف سوخت معقول از خود به نمایش می‌گذارند. این موتورها عبارتند از:موتور ۴ سیلندر ۲٫۳ لیتری EcoBoost مجهز به توربوشارژرموتور ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۰ لیتری Coyoteموتور ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۲ لیتری Voodooموتور ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۲ لیتری مجهز به سیستم‌های توربوشارژر و سوپرشارژرموتور ۴ سیلندر ۲٫۳ لیتری EcoBoost مجهز به توربوشارژر

موتور پایه فورد موستانگ ۲۰۲۰ یک نمونه ۴ سیلندر ۲٫۳ لیتری ۱۳۷ cu به حجم دقیق ۲٫۲۵۳ سی سی با ۱۶ سوپاپ و تکنولوژی Ti-VCT (یا سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ و میل بادامک) با استفاده از سیستم توربوشارژر (یا پرخوران) توانایی تولید نیرویی برابر با ۳۱۰ اسب بخار در دور موتور ۵٫۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۳۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۴۷۵ نیوتون متر) در دور موتور ۳٫۰۰۰ دور در دقیقه را دارد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 52

نیروی تولیدی نیز توسط دو جعبه دنده ۶ سرعته دستی با سیستم تنظیم دور موتور (Rev Matching) به صورت استاندارد یا ۱۰ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به صورت سفارشی به چرخ‌های عقبی منتقل می‌گردد.

این موتور قابلیت تجهیز به یک بسته افزایش قدرت با نام High Performance Package به قیمت ۵٫۰۰۰ دلار (در حدود ۶۰ میلیون تومان با ارز ۱۲٫۰۰۰ تومانی در زمان نگارش مطلب) را داشته که با بهینه سازی سیستم توربوشارژر، اگزوز، فنربندی و استفاده از تایرهای ۱۹ اینچی حداکثر قدرت تولیدی را با ۲۰ واحد افزایش به ۳۳۰ اسب بخار می‌رساند.شتاب ۰ تا ۱۰۰ و حداکثر سرعت

با استفاده از این موتور، شتاب ۰ تا ۱۰۰ فورد موستانگ ۲۰۲۰ رقمی نزدیک به ۵ ثانیه بوده و این خودرو توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۳۵ مایل در ساعت (معادل ۲۱۲ کیلومتر در ساعت) را خواهد داشت.

استفاده از بسته High Performance Package شتاب ۰ تا ۱۰۰ فورد موستانگ ۲۰۲۰ به در حدود ۴٫۵ ثانیه کاهش و حداکثر سرعت آن به ۱۵۵ مایل در ساعت (معادل ۲۵۰ کیلومتر در ساعت) افزایش خواهد یافت.مصرف سوخت

با استفاده از این پیشرانه و جعبه دنده ۶ سرعته دستی مصرف سوخت فورد موستانگ ۲۰۲۰ تیپ پایه مدل کوپه رقمی در حدود ۲۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین بوده که با توجه به قدرت و ماهیت، رقمی قابل قبول خواهد بود.

استفاده از جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک تنها در میزان مصرف سوخت در سیکل بزرگراهی موثر بوده و آن را با ۱ واحد افزایش به ۳۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) می‌رساند.

انتخاب گونه کانورتیبل مصرف سوخت را افزایش داده و به ۲۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۲۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت ترکیبی می‌رساند. انتخاب جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک نیز مانند مدل کوپه موجب کاهش مصرف بنزین در مسیرهای بزرگراهی شده و آن را به ۲۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸٫۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) خواهد رساند.

استفاده از High Performance Package تاثیر منفی روی مصرف سوخت فورد موستانگ ۲۰۲۰ داشته و به آن توانایی پیمودن مسافتی در حدود ۲۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) را خواهد داد.موتور ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۰ لیتری

این پیشرانه با کد کایوت (Coyote)، دومین موتور فورد موستانگ مدل سال ۲۰۲۰ بوده که با حجم دقیق ۵٫۰۳۸ سی سی یا ۳۰۷ با ۳۲ سوپاپ و به صورت تنفس طبیعی بر روی مدل‌های GT نصب شده و توانایی تولید نیرویی برابر با ۴۶۰ اسب بخار در دور موتور ۷٫۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۴۲۰ پاوند بر فوت (معادل ۵۷۰ نیوتون متر) را دارد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 62

این نیرو توسط جعبه دنده ۶ سرعته دستی به صورت استاندارد به چرخ‌های عقبی منتقل می‌گردد. مدل GT نیز مانند مدل EcoBoost توانایی بهره گیری از جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده به صورت دستی را نیز دارد.

پکیج افزایش قدرت GT Performance نیز رقمی در حدود ۲۰ اسب بخار به نیروی تولیدی اضافه کرده که تنها در تیپ بولیت (Bullitt – گونه مخصوص الهام گرفته شده از فیلم بولیت) نصب می‌گردد.شتاب ۰ تا ۱۰۰ و حداکثر سرعت

با استفاده از این موتور، فورد موستانگ ۲۰۲۰ به زمانی در حدود ۴٫۳ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۵۷ مایل در ساعت (معادل ۲۵۳ کیلومتر در ساعت) را دارد.

تیپ Bullitt نیز با توجه به تولید قدرت بیشتر، در حدود ۴٫۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و در نهایت به حداکثر سرعتی در حدود ۱۶۲ مایل در ساعت (معادل ۲۶۰ کیلومتر در ساعت) خواهد رسید.مصرف سوخت

این موتور طبیعتا پرمصرف‌تر از مدل EcoBoost بوده و به فورد موستانگ ۲۰۲۰ توانایی پیمودن مسافتی به طول ۱۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۴٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۱۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۳٫۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مدل کوپه مجهز به گیربکس ۶ سرعته دستی بوده و استفاده از گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک، مصرف سوخت میانگین را به ۱۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۲٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) می‌رساند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

انتخاب گونه سقف باز شو نیز مصرف سوخت را ۱ واحد افزایش داده و به ۱۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۵٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۲۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۱۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۳٫۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین می‌رساند.موتور ۸ سیلندر ۵٫۲ لیتری Coyote

این پیشرانه، قدرتمندترین موتور فورد موستانگ ۲۰۲۰ بوده که با حجم ۳۱۵ cu یا ۵٫۱۶۳ سی سی، با ۳۲ سوپاپ به صورت تنفس طبیعی، نیروی برابر با ۵۲۶ اسب بخار را در دور موتور ۷٫۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاوری در حدود ۴۲۹ پاوند بر فوت (معادل ۵۸۲ نیوتون متر) در دور موتور ۴٫۷۵۰ دور در دقیقه را در مدل‌های شلبی GT۳۵۰ و شلبی GT۳۵۰R تولید می‌کند.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 71

نیروی تولیدی نیز توسط یک گیربکس ۶ دنده دستی به چرخ‌های عقبی موستانگ شلبی GT۳۵۰ و شلبی GT۳۵۰R منتقل می‌گردد.شتاب ۰ تا ۱۰۰ و حداکثر سرعت

فورد موستانگ ۲۰۲۰ در مدل شلبی GT۳۵۰R به زمانی در حدود ۳٫۹ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز دارد. حداکثر سرعت آن نیز رقمی در حدود ۱۸۰ مایل در ساعت (معادل ۲۹۰ کیلومتر در ساعت) برآورد شده است.مصرف سوخت

مصرف سوخت فورد موستانگ مدل شلبی GT۳۵۰ طبعتا بیشتر از مدل‌های عادی بوده و این خودرو توانایی پیمودن ۱۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۶٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۲۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۱۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۴٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را داشته که با توجه به ماهیت و کلاس بدنه و همچنین قدرت و نحوه عملکرد، به هیچ وجه دور از انتظار نیست.موتور ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۲ لیتری مجهز به سیستم‌های توربوشارژر و سوپرشارژر

این پیشرانه یکی از قدرتمندترین موتورهای V۸ موجود در بازار بوده که نمونه‌ای بهینه سازی شده از موتور ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۲ لیتری به حساب می‌آید و تنها بر روی مدل شلبی GT۵۰۰ قابل نصب است.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 76

این موتور با کد Predator توانایی تولید نیروی عظیمی معادل ۷۶۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۶۲۴ پاوند بر فوت (معادل ۸۴۷ نیوتون متر) را دارد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده مدرن ۷ سرعته TREMEC دو کلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌گردد.شتاب ۰ تا ۱۰۰ و حداکثر سرعت

فورد موستانگ ۲۰۲۰ مدل شلبی GT۵۰۰ به تازگی معرفی شده و به همین دلیل اطلاعات دقیقی از عملکرد آن در دسترس نیست. اما با توجه به نوع موتور و گیربکس، این خودرو به زمانی در حدود ۳٫۲ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و حداکثر سرعت آن رقمی در حدود ۲۰۰ مایل در ساعت (معادل ۳۲۰ کیلومتر در ساعت) است.

به این ترتیب شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ رسما یک سوپر اسپرت ارزانقیمت بوده که توانایی قرار گرفتن در جمع سریع‌ترین خودروهای جهان را داشته و به سادگی توانایی رقابت با رقبای چند صد هزار دلاری خود را دارد.تیپ‌های مختلف و تجهیزات و امکانات

فورد موستانگ ۲۰۲۰ در حال حاضر در ۸ تیپ مختلف عرضه می‌گردد:موستانگ EcoBoostموستانگ EcoBoost Premiumموستانگ GTموستانگ GT Premiumموستانگ Bullittموستانگ Shelby GT۳۵۰موستانگ Shelby GT۳۵۰Rموستانگ Shelby GT۵۰۰

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 81

EcoBoost

این مدل، تیپ پایه موستانگ ۲۰۲۰ بوده که در دو گونه کوپه فست بک (Fastback) با قیمت پایه ۲۷٫۸۰۰ دلار (در حدود ۳۳۰ میلیون تومان) و ۳۳٫۰۰۰ دلار (در حدود ۳۹۵ میلیون تومان) در گونه کانورتیبل عرضه می‌گردد.

تجهیزات و امکانات موجود در این تیپ عبارتند از:موتور ۴ سیلندر ۲٫۳ لیتریرینگ‌های ۱۷ اینچی آلیاژیدیفرانسیل با لغزش محدودورود و استارت خودرو بدون نیاز به کلیدلامپ‌های LED برای چراغ‌های عقبی و جلوییخروجی اگزوز دوگانهصندلی راننده با قابلیت تنظیم به صورت دستیروکش پارچه‌ای برای صندلی‌هاغربیلک فرمان تلسکوپی با روکش چرمدوربین کمکی دنده عقبصفحه نمایش ۴٫۲ اینچی رنگیقابلیت مکالمه از طریق بلوتوثسیستم صوتی با ۶ بلندگوی مجزاکنترل سیستم‌های خودرو به وسیله فرامین صوتینرم افزار ثبت داده‌های خودرو (Track App)قفل الکترونیکی چرخ‌های جلو (به منظور گرم کردن تایرهای عقب برای درگ مناسب)سیستم اطلاعاتی سرگرمی SYNC شرکت فورد۲ خروجی USBسیستم کنترل پایداریسیستم محدود کننده سرعتتایرهای سایز ۲۳۵/۵۵/۱۷کالیپرهای ترمز ۲ پیستونه ۳۲۰ میلیمتریسیستم لانچ کنترل (برای مسابقات درگ)چراغ‌های جلویی اتوماتیکبرف پاک کن اتوماتیک حساس به بارش باران

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 85

EcoBoost Premium

این مدل نیز در دو گونه فست بک با قیمت پایه ۳۳٫۰۰۰ دلار (۳۹۵ میلیون تومان) و کانورتیبل با قیمت پایه ۳۸٫۵۰۰ دلار (۴۶۰ میلیون تومان) عرضه می‌گردد. برخی از امکانات موجود در این تیپ فورد موستانگ ۲۰۲۰ علاوه بر نمونه‌های ذکر شده در تیپ پایه عبارتند از:رینگ‌های آلیاژی ۱۸ اینچیتایرهای سایز ۲۳۵/۵۰/۱۸سنسورهای کمکی پارک در بخش عقبی خودروصندلی‌های جلویی با قابلیت تنظیم در ۶ جهت مختلف به صورت الکتریکیصندلی‌های چرمی مجهز به سیستم گرم کننده و خنک کنندهسیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه (Dual Zone Climate Control)سیستم اطلاعاتی سرگرمی SYNC ۳ شرکت فوردسیستم صوتی با ۹ بلندگوی جداگانهصفحه نمایش ۸ اینچی لمسی رنگیپشتیبانی از نرم افزارهای Apple CarPlay و Android Auto برای ارتباط با گوشی‌های تلفن هوشمند

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 88

GT

این تیپ از فورد موستانگ ۲۰۲۰ تنها در گونه فست یک ارائه شده و قیمتی برابر با ۳۶٫۸۰۰ دلار (۴۴۰ میلیون تومان) دارد. تجهیزات این تیپ مشابه با مدل عادی EcoBoost بوده و تنها از موتور قدرتمند V۸ استفاده می‌کند.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 91

GT Premium

این تیپ نیز قیمتی برابر با ۴۱٫۰۰۰ دلار (۴۹۰ میلیون تومان) در گونه فست بک و ۴۶٫۵۰۰ دلار (۵۵۰ میلیون تومان) در گونه کانورتیبل داشته و از تجهیزاتی مشابه با تیپ EcoBoost Premium سود می‌برد. پیشرانه استاندارد فورد موستانگ ۲۰۲۰ تیپ GT Premium نیز موتور ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۰ لیتری است.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 94

تیپ Bullitt

این تیپ یکی از جذاب‌ترین نمونه‌های فورد موستانگ مدل سال ۲۰۲۰ میلادی بوده که همانطور که اشاره شد با الهام از طراحی و رنگ بندی نمونه استفاده شده در فیلم بولیت ساخته شده است. این مدل فقط در گونه فست بک عرضه شده و قیمتی در حدود ۴۹٫۰۰۰ دلار (۵۹۰ میلیون تومان) دارد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 97

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 99

امکانات موجود در این تیپ عبارتند از:رنگ بندی خاص سبز و مشکیموتور V۸ مدل GTجعبه دنده ۶ سرعته دستیرینگ‌های ۱۹ اینچی با طراحی متفاوتسیستم اگزوز بهینه سازی شدهپوشش چرمی صندلی‌هاصفحه پشت آمپر رنگی ۱۲ اینچیسیستم نورپردازی داخلیسیستم گرم کن برای غربیلک فرمانتایرهای سایز ۲۵۵/۴۰/۱۹ در جلو و ۲۷۵/۴۰/۱۹ در عقبپدال‌های آلومینیومیتزئینات با نام Bullittسیستم ایمنی بهبود یافته خودرو

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 101

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 103

تجهیزات سفارشی یا آپشن

از آپشن‌های موجود برای این تیپ‌های فورد موتسانگ ۲۰۲۰ نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:رینگ‌های ۲۰ اینجی آلیاژیسیستم صوتی با ۱۲ بلندگوی جداگانهسیستم ناوبری ماهواره‌ایسیستم کنترل سرعت تطبیقیسیستم هشدار وجود ترافیک در بخش عقبی خودروسیستم نمایش نقاط کور خودروسیستم هشدار برخورد از جلو

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 106

موستانگ شلبی GT۳۵۰

این مدل از فورد موستانگ ۲۰۲۰ تنها در گونه فست بک عرضه شده و قیمتی در حدود ۶۰٫۵۰۰ دلار (۷۲۰ میلیون تومان) دارد. موتور استفاده شده نیز نمونه ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۲ لیتری است.

از امکانات موجود در این تیپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:ترمزهای ساخت شرکت برمبو (Brembo)دیفرانسیل ضد لغزش (Torsen Tracktion)صندلی‌های مخصوص مسابقه Recaroسیستم تعلیق هوشمند تطبیقیسیستم خنک کننده دیفرانسیلاگزوزهای ۴ گانه با والوهای الکتریکیگیربکس ۶ سرعته دستیسیستم خنک کننده گیربکسدیسک ترمز ۳۸۰ میلیمتری ۴ پیستونه در عقبدیسک ترمز ۳۹۴ میلیمتری ۶ پیستونه در جلوصفحع پشت آمپر رنگی ۱۲ اینچی

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 110

موستانگ شلبی GT۳۵۰R

این مدل نیز تنها در گونه فست بک و قیمت پایه ۷۴٫۵۰۰ دلار (۸۹۰ میلیون تومان) عرضه شده و علاوه بر امکانات مدل Shelby GT۳۵۰ از تجهیزات زیر نیز سود می‌برد:کیت بدنه مخصوصرینگ‌های ۱۹ اینچی از جنس فیبر کربنحذف صندلی‌های عقبیکالیپرهای به رنگ قرمز

تایرهای جلویی این خودرو نیز در سایز ۲۹۵/۳۵/۱۹ و در عقب ۳۰۵/۳۰/۱۹ بوده که ساخت شرکت میشلن (یکی از بهترین لاستیک های خارجی) است.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 114

موستانگ شلبی GT۵۰۰

این نمونه قدرتمندترین مدل موجود برای فورد موستانگ ۲۰۲۰ بوده که با قیمتی در حدود ۷۴٫۰۰۰ دلار (۸۹۰ میلیون تومان) و در گونه فست بک عرضه می‌گردد. تجهیزات موجود در این مدل که تقریبا از نمونه‌های مشابه در شلبی GT۳۵۰R بوده نیز عبارتند از:موتور فوق قدرتمند ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۲ لیتری بهینه سازی شدهگیربکس ۷ دنده دو کلاچهرینگ‌های آلومینیومی ۲۰ اینچی براقدیسک ترمزهای ۴۲۰ میلیمتری ۶ پیستونه در جلواهرم‌های تعویض دنده با روکش چرم آلکانتراایمنی

فورد موستانگ ۲۰۲۰ با توجه به استانداردهای سخت گیرانه ایالات متحده آمریکا از تمامی سیستم‌های ایمنی پایه برخوردار است:ترمز ضد قفل دیسکی برای هر چهار چرخسیستم کنترل پایداریسیستم کنترل کشش۷ کیسه هوا در مدل کوپه یا فست بک۵ کیسه هوا در مدل کانورتیبلکمربندهای ایمنی ۳ نقطه‌ایاتصالات LATCH برای صندلی مخصوص کودکدوربین کمکی دنده عقب

سازمان دولتی NHTSA نیز با اعطای ۵ ستاره و موسسه غیر دولتی IIHS نیز با عنوان Good ایمنی آن را تضمین می‌کنند.بیشتر بخوانید: بهترین لاستیک ایرانی برای خودروهای داخلی چیست؟سواری

فورد موستانگ ۲۰۲۰ حتی در گونه مجهز به موتور ۲٫۳ لیتری ۴ سیلندر نیز یک خودروی اسپرت و سرکش بوده و توانایی رقابت با بسیاری از حریفان خود را دارد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 120

صدای ورودی به کابین نیز در حدی بوده که سرنشینان لذت کافی را از غرش‌های موتور آن (به خصوص در مدل‌های مجهز به موتورهای V۸) احساس کنند. صندلی‌ها نیز به خوبی راننده و سرنشین کناری را در بر می‌گیرند.

اما مدل‌های مجهز به پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی بخصوص شلبی GT۵۰۰ یکی از بهترین خودروهای اسپرت بازار بوده و با شتاب اولیه‌ای در حدود ۳٫۵ ثانیه، خاری در چشم سوپراسپرت‌های ایتالیایی و آلمانی خواهند بود.

در مجموع از لحاظ قدرت و عملکرد، فورد موستانگ ۲۰۲۰ به خوبی نیازهای شما برای یک سواری اسپرت را (در صورتیکه تنها ۲ نفر از آن استفاده کنند!) برآورده می‌کند.قیمت

فورد موستانگ ۲۰۲۰ با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۷٫۸۰۰ دلار (در حدود ۳۳۰ میلیون تومان و کمتر از کیا سراتو موجود در بازار ایران) در تیپ EcoBoost تا ۱۱۰٫۰۰۰ دلار (در حدود ۱٫۳ میلیارد تومان) در تیپ شلبی GT۵۰۰ با تمامی امکانات سفارشی به فروش رسیده و بازه گسترده‌ای از مشتریان، بسته به نیاز خود توانایی استفاده از آن را دارند.

قیمت فورد موستانگ ۲۰۲۰ بسته به تیپ و کلاس بدنه به شرح زیر است:EcoBoost فست بک با قیمت پایه ۲۷٫۸۰۰ دلارEcoBoost کانورتیبل با قیمت پایه ۳۳٫۵۰۰ دلارEcoBoost Premium فست بک با قیمت پایه ۳۳٫۰۰۰ دلارEcoBoost Premium کانورتیبل با قیمت پایه ۳۸٫۵۰۰ دلارGT فست بک با قیمت پایه ۳۶٫۸۰۰ دلارGT Premium فست بک با قیمت پایه ۴۱٫۰۰۰ دلارGT Premium کانورتیبل با قیمت پایه ۴۶٫۵۰۰ دلارموستانگ Bullitt با قیمت پایه ۴۹٫۰۰۰ دلارشلبی GT۳۵۰ فست بک با قیمت پایه ۶۰٫۵۰۰ دلارشلبی GT۳۵۰R فست بک با قیمت پایه ۷۴٫۵۰۰ دلارشلبی GT۵۰۰ فست بک با قیمت پایه ۷۴٫۰۰۰ دلاررقبا

رقبای فورد موستانگ ۲۰۲۰ را می‌توان در ۲ دسته اسپرت برای تیپ‌های EcoBoost و GT و سوپر اسپرت برای تیپ‌های شلبی GT تقسیم بندی کرد که طبیعتا شیاطین دیترویتی دیگر مانند کامارو و دوج در هر دو دسته جای خواهند گرفت. حریفان مدل‌های عادی عبارتند از:مزدا میاتا MX۵ با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۶٫۰۰۰ دلاردوج چلنجر با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۸٫۰۰۰ دلاردوج چارجر با قیمت پایه‌ای در حدود ۳۱٫۰۰۰ دلارشورولت کامارو با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۵٫۰۰۰ دلارتویوتا GT۸۶ با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۷٫۰۰۰ دلارنیسان ۳۷۰Z با قیمت پایه‌ای در حدود ۳۰٫۰۰۰ دلارب ام و M۴ با قیمت پایه‌ای در حدود ۷۰٫۰۰۰ دلارپورشه ۷۱۸ باکستر با قیمت پایه‌ای در حدود ۶۱٫۰۰۰ دلارمرسدس بنز کلاس SL با قیمت پایه‌ای در حدود ۹۰٫۰۰۰ دلار

رقبای سوپر اسپرت موستانگ ۲۰۲۰ نیز که از لحاظ عملکرد توانایی رویارویی با آن را دارند عبارتند از:آئودی R۸ با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۷۰٫۰۰۰ دلاراستون مارتین ونتیج با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۶۰٫۰۰۰ دلارب ام و M۸ با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۳۵٫۰۰۰ دلارشورولت کامارو ZL۱ با قیمت پایه‌ای در حدود ۶۵٫۰۰۰ دلارشورولت کوروت ZR۱ با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۲۲٫۰۰۰ دلاردوج چارجر SRT Hellcat با قیمت پایه‌ای در حدود ۶۸٫۰۰۰ دلاردوج چلنجر SRT Hellcat با قیمت پایه‌ای در حدود ۶۴٫۰۰۰ دلارپورشه ۹۱۱ توربو با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۶۴٫۰۰۰ دلارمرسدس بنز کلاس SL AMG با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۵۰٫۰۰۰ دلارسخن آخر

اگر طرفدار سواری لذت بخش و جذاب و با هیجان هستید، فورد موستانگ ۲۰۲۰ به عنوان یکی از بهترین اتومبیل‌های اسپرت سال قطعا یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود. انتخاب نمونه‌های ۸ سیلندر خورجینی نیز اگر توانایی و یا تمایل پرداخت رقم بالای آن را داشته باشید، بدون شک شما و اتومبیل شما را به کابوسی برای ابرخودروهای اروپایی (حتی فراری و لامبورگینی) تبدیل خواهد کرد.

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 129

اما اگر از طرفداران انرژی پاک و عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی هستید، این خودرو حتی در مدل پایه نیز برای شما پرمصرف بوده و احتمالا خرید نمونه هایی مانند تویوتا پریوس تناسب بیشتری با علایق و باورهای شما خواهد داشت…

مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰ در یک نگاه

تیپEcoBoostGT PremiumBullittGT350RGT500
کلاس بدنهفست بککانورتیبلفست بکفست بکفست بک
حجم موتور (سی سی)2.2535.0385.0385.1635.163
تعداد سیلندر4 توربو8888 سوپرشارژ
تعداد سوپاپ1632323232
سیستم انتقال قدرتRWDRWDRWDRWDRWD
گیربکس6 دستی10 اتوماتیک6 دستی6 دستی7 دوکلاچه
قدرت (اسب بخار)310460480526760
گشتاور (نیوتون متر)475570570582847
شتاب 0 تا 1005.04.34.23.93.2
حداکثر سرعت225253260290320
مصرف سوخت (شهری)11.215.615.616.8
مصرف سوخت (بزرگراه)7.69.89.811.2
مصرف سوخت (میانگین)9.4131314.7
حجم باک5959606060
طول47884788478847834831
عرض19151915191519281945
ارتفاع13791394137913591379
فاصله دو محور27202720272027202718
سایز تایر جلو235/55/17235/50/18255/40/19305/30/19305/30/20
سایز تایر عقب235/55/17235/50/18275/40/19315/30/19315/30/20
قیمت پایه (دلار)27.80047.50049.00074.50074.000
قیمت پایه (میلیون تومان)330570590895890

گالری تصاویر فورد موستانگ مدل ۲۰۲۰

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 135

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 137

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 139

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 141

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 143

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 145

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 147

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 149

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 151

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 153

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 155

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 157

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 159

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 161

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 163

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 165

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 167

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 169

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 171

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 173

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 175

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 177

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 179

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 181

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 183

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 185

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 187

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 189

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 191

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 193

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 195

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 197

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 199

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 201

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 203

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 205

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 207

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 209

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 211

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 213

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 215

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 217

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 219

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 221

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 223

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 225

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 227

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 229

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 231

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 233

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 235

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 237

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 239

بررسی و مشخصات فنی فورد موستانگ ۲۰۲۰؛ وحشی، قدرتمند، کلاسیک - 241

منابعوب سایت رسمی شرکت فوردمجله Car and Driverوب سایت US Newsوب سایت Autotraderوبلاگ AutoBlogوب سایت car.comوب سایت Netcarshow

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

الزامی شدن رمز دوم پویا از ابتدای دی ماه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بانک مرکزی: الزامی شدن رمز دوم پویا از ابتدای دی ماهاز اول دی ماه برای کارت به کارت کردن از طریق نرم افزارهای موبایلی، پرداخت آنلاین قبوض، خرید شارژ و پرداخت با تلفن بانک‌ها و خریدهای اینترنتی باید رمز دوم پویا دریافت شود.

آمار و ارقام لایحه بودجه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رقم کل بودجه سال آینده حدود ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این عدد شامل ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه و حدود ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است. برای تامین منابع عمومی بودجه، قرار است از فروش نفت برای سال آینده حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان، و از واگذاری دارایی‌های دولت حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین شود. همچنین برای درآمد‌های گمرکی و مالیاتی هم حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و انتشار اوراق هم ۱۲۴ هزار میلیارد تومان را تامین خواهد کرد. افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده ۱۵ درصد خواهد بود و سقف معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران با افزایش به عدد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. سقف وام ازدواج ۳۰ میلیون تومان و عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول، از اعداد بودجه سال ۹۹ است. نرخ ارز برای کالا‌های اساسی و دارو هم همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. از منابع هدفمندی یارانه‌ها ۷۴ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود. بودجه سال آینده در منابع با رشد ۲۴ درصدی بسته شده است و به گفته رئیس جمهور باید منتظر رشد اقتصادی مثبت در سال ۹۹ باشیم.

اولین قطار تمام خورشیدی جهان ساخته شد + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، قطار متفاوت و جذابی طراحی و تولید شده است که برای حرکت، از انرژی خورشید استفاده می‌کند. این وسیله مسافربری، اولین قطار تمام خورشیدی جهان و ساخته‌ی یک شرکت استرالیایی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر