پرواز مجدد قیمت‌ها در بازار خودرو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
پرواز مجدد قیمت‌ها در بازار خودرو

پرواز مجدد قیمت‌ها در بازار خودرو

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی روز گذشته در خصوص موضوع افزایش قیمت خودرو گفت: متاسفانه در ۲ ماه اخیر که شاهد عکس‌العمل خوب در بازار درباره سیر نزولی کاهش قیمت خودرو بودیم، خودروسازهای داخلی نقشی را که باید ایفا می‌کردند، انجام ندادند و در پایین آمدن قیمت خودروهای داخلی با عدم عرضه خودرو و عدم پلاک‌گذاری خودرو خلل ایجاد کردند.

قیمت چند هفته اخیر خودرو که روندی صعودی را در پیش گرفته با سخنان سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی مبنی بر اینکه خودروسازان در کاهش قیمت خودرو طی دو ماه گذشته خلل ایجاد کردند، وارد فاز تازه‌تری شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی روز گذشته در خصوص موضوع افزایش قیمت خودرو گفت: متاسفانه در ۲ ماه اخیر که شاهد عکس‌العمل خوب در بازار درباره سیر نزولی کاهش قیمت خودرو بودیم، خودروسازهای داخلی نقشی را که باید ایفا می‌کردند، انجام ندادند و در پایین آمدن قیمت خودروهای داخلی با عدم عرضه خودرو و عدم پلاک‌گذاری خودرو خلل ایجاد کردند.

وی ادامه داد: خودروسازها نقش بهتری را می‌توانستند در ارائه و عرضه خودروهای داخلی داشته باشند و متاسفانه روند صعودی شکل گرفت و در یک خوردروی داخلی بعضا شاهد افزایش قیمت ۱۱ میلیونی بودیم. نگاهی به قیمت‌های بازار خودرو نشانگر تایید سخنان سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی است چه آن که قیمت انواع خودرو به خصوص در چند هفته اخیر رشدی قابل توجه داشته است.

نگاهی به قیمت‌های بازار خودرو

روز گذشته در بازار خودرو قیمت پراید ۴۷ میلیون و ۱۰۰هزار تومان بود و حتی پراید هاچ‌‌بک در بازار ۳۰۰ هزار تومان دیگر گران شده و به ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. دیروز اغلب محصولات ایران خودرو نیز به افزایش قیمت خود ادامه داده و تا دو میلیون تومان گران شدند. خودرو‌های سایپا دیروز در بازار رفتار دوگانه‌ای داشتند. پراید و تیبا به افزایش قیمت ادامه دادند و در طرف مقابل ساینا و کوییک کمی عقب نشسته‌اند.

دیروز تیبا صندوق‌دار در بازار ۶۰۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته آن گران‌تر شده و با نرخ ۵۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش شد. این روند افزایش قیمت باعث شده تیبا ۲دیروز به جمع ۶۰ میلیونی‌ها پیوسته و با ۸۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز شنبه گذشته به ۶۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. اما پراید هاچ‌بک هنوز ترمز را نکشیده و هر روز با افزایش قیمت به استقبال مشتریانش می‌آید.

دیروز هم پراید هاچ‌بک حدود ۳۰۰ هزار تومان گران شده و در بازار با قیمت ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد. روند افزایش قیمت در بین خودرو‌های سایپا باعث شده دیروز پراید وانت با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۴۷ میلیون و ۹۰۰هزار تومان برسد. در طرف مقابل پراید سایپا ۱۳۱ دیروز بدون تغییر نسبت به روز شنبه گذشته باقی مانده و در بازار با قیمت ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد. اما افزایش قیمت، روندی است که دیروز اغلب محصولات ایران خودرو در پیش گرفته و تا دو میلیون تومان گران شده‌اند. هر چند تعداد معدودی از این خودرو‌ها دیروز ثبات قیمت در پیش گرفته بودند، برای مثال دیروز سمند LX در بازار با همان قیمت روز شنبه یعنی ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش شد. در طرف مقابل سمند EF۷ در بازاردیروز افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی را پشت سر گذاشته و حدود ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد. در عین حال پژو ۲۰۶ بعد از ثبات قیمت روز شنبه گذشته، دیروز دوباره در مدار گرانی افتاد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ دیروز یک میلیون تومان گران شده و در بازار با نرخ ۸۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب این محصول حدود ۶۷ میلیون تومان اعلام شده و در بازار تقریبا ۲۰ میلیون گران‌تر فروخته می‌شود. این اختلاف قیمت درباره پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به اوج خود رسید چراکه این محصول در کارخانه ۷۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، اما در بازار با نرخ ۱۰۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شد. به خصوص که نسبت به روز شنبه گذشته ۹۰۰ هزار تومان دیگر هم گران شده. با این حساب اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در حال حاضر به ۲۴ میلیون تومان رسیده است.

پژو ۴۰۵ GLX نیز دیروز در بازار حدود ۲۰۰ هزار تومان گران شده و با قیمت ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته شد.. مدل دوگانه‌سوز این محصول در این افزایش قیمت همراهی نمی‌کند و نسبت به روزشنبه گذشته تغییری نداشته است. قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز در حال حاضر ۸۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. پژو ۴۰۵ SLX هم دیروزهمچنان روی مرز ۹۰ میلیون تومان ایستاده و تغییری نسبت به روز قبل نداشت. اما رانا دیروز بیشترین افزایش قیمت را در بین محصولات ایران خودرو به نام خود ثبت کرده است. این محصول در بازار حدود دو میلیون تومان گران شده و با قیمت ۸۵ میلیون تومان خرید و فروش شد. قیمت روز پژو پارس دیروز با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی نسبت به روز شنبه گذشته همراه شده و به قیمت ۹۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته شد.

پراید سال ۹۹ تولید نمی‌شود، اما همچنان گران می‌شود!

اما پرواز قیمت پراید هاچ‌بک به قیمت ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در حالی تعجب همگان را برانگیخت که طبق اظهارات مسئولان قرار است این خودرو تا خرداد سال ۹۹ تولیدش متوقف شود. رئیس سازمان استاندارد روز گذشته در این زمینه گفت: در جلسه شنبه شب شورای عالی استاندارد برای توقف تولید دو خودرو پژو ۴۰۵ و پراید تصمیم‌گیری شد و زمان توقف قطعی آن به خودروسازها ابلاغ شد.

نیره پیروزبخت ادامه داد: مقرر شد که تولید پراید از ابتدای مرداد ۹۹ و پژو ۴۰۵ GLX از ابتدای خرداد ۹۶ متوقف شود. در عین حال اگر شرایط محیا بود خودروسازان خودروهای جدیدی را جایگزین این دو خودرو کنند. پیروزبخت در خصوص توقف تولید سایر خودروهای قدیمی گفت: سازمان استاندارد طی شش ماه آینده گزارشی را به شورای عالی استاندارد ارائه خواهد کرد تا براساس آن برای توقف تولید سایر خودروهای قدیمی تصمیم‌گیری شود. نکته حائز اهمیت این است که در شرایط فعلی اقتصادی و تحریم‌ها نمی‌توانیم به یکباره حجم زیادی از تولید خودرو را موقف کنیم و باید این امر به صورت پلکانی صورت بگیرد. امیدواریم تا پایان سال یک جلسه دیگر شورای عالی استاندارد برگزار شود تا برنامه زمان‌بندی توقف خودروهای دیگر نیز اعلام شود.

چند سوال و چند پاسخ کارشناسی

حال با جمع‌بندی موارد مطروح باید گفت چرا خودروسازان ما با توجه به سیر نزولی کاهش قیمت خودرو طی دو ماه گذشته دست از عدم عرضه خودرو و عدم پلاک‌گذاری خود برنداشتند تا با اخلال ایجاد شده باعث گرانی خودرو شوند؟ موضوعی که سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به صراحت از آن نام برده است. نقش سازمان تعزیرات حکومتی در شناسایی به موقع این امر وبرخورد با خودروسازان متخلف گران فروش چیست؟ همچنین با توجه به موضوع توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ در سال ۹۹ در بازار شاهد افزایش قیمت این محصولات به خصوص پراید هستیم. اگر خودرویی غیر استاندارد است وقرار بر توقف تولید دارد، پس چرا این قدر در بازار ایران متقاضی دارد. آیا کاهش عرضه در شرایط کنونی، قیمت‌ها را بالا برده ویا مردم گزینه دیگری برای خرید خودروی ارزان‌قیمت که ارزان‌ترین‌شان پراید است ندارند؟ این پرسش‌ها مواردی است که ما با نرگس شیری تحلیلگر بازار خودرو در میان گذاشتیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی در این زمینه گفت: خودروسازان همواره دغدغه این را دارند که خودروهایشان را با قیمت بالا به بازار عرضه کنند و زمانی که قیمت‌ها به هر علتی پایین می‌آید، رضایت نمی‌دهند که قیمت‌ها را کاهش دهند.

وی با اشاره به سخنان سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی برای اخلال خودروسازان در کاهش قیمت خودرو در دوماه اخیر تصریح کرد: اول باید این پرسش را مطرح کرد که چرا سازمان تعزیرات حکومتی در ابتدای این اخلال وارد عمل نشده است و زمانی موضع خود را مطرح می‌کند که خودروها عرضه و پلاک‌گذاری نشده و به تبع آن قیمت‌ها بالا رفته است.

این تحلیلگر بازار خودرو با بیان اینکه تعرفه خودروهای وارداتی نیز بالاست، ادامه داد: خودروهای تولید داخل ما کلا نمی‌توانند با خودروهای خارجی رقابت کنند. برای همین تعرفه واردات خودرهای خارجی برای حمایت از داخلی‌ها بالاست وحتی واردات خارجی‌ها نیز ممنوع است. مسئله‌ای که هست آن است که قیمت تمام شده خودرو بالاست و خودروسازان ما نمی‌توانند هزینه‌های خود را کاهش بدهند. آنها نتوانستند این هزینه‌های بالا را به شورای رقابت ثابت کنند که در نهایت شورای رقابت قیمت‌های آنها را نپذیرفت. با رفتن شورای رقابت از گود تصمیم‌گیری قیمتی خودرو، خودروسازان قیمت بازار را لحاظ و ارائه دادند، ولی باز هم به این قیمت‌ها راضی نبودند.

مصرف‌کننده ناچار به خرید پراید است

وی خاطرنشان کرد: حال پرسش این است که چرا قیمت تمام شده خودرو در ایران بالاست و خودروسازان نمی‌توانند یا نمی‌خواهند آن را کاهش بدهند.. چرا مصرف‌کننده ایرانی ناچار است خودروی داخلی را در شرایطی که منجر به عرضه کم و قیمت بالای آن می‌شود، خریداری کند؟ پاسخ آن است که مصرف‌کننده ایرانی ناچار به خرید است، چرا که هیچ سازمان وارگانی نیست که بر روند قیمت‌گذاری‌های خودرو به صورت واقعی نظارت کند ویا قیمت‌ها را تعدیل نماید.

وی در خصوص افزایش قیمت پراید با وجود اعلام توقف تولید آن در خرداد سال ۹۸ و خرید این خودرو توسط مردم که کماکان ادامه دارد، گفت: در اقتصاد ایران انتظارات تورمی است که باعث تورم می‌شود. یعنی الگوی اقتصادی کشور به گونه‌ای است که زمانی قیمت کالایی افزایش می‌یابد، به محض ایجاد شرایط رشد اقتصادی، قیمت آن کالا پایین نمی‌آید. مردم برای خودرو یا هر کالای دیگری که گران می‌شود، به خاطر عدم اطمینان به کاهش قیمتها به سوی خرید آن کالا هجوم می‌برند. یعنی انتظارات تورمی که در ذهن هر ایرانی شکل گرفته باعث شده ایرانی‌ها فکر کنند قیمت خودرو یا سکه یا طلا و…در دراز مدت همواره افزایش خواهد یافت. پس برای سرمایه‌گذاری به جای تولید، سمت بازارهای مالی به شکل واسطه‌گری می‌روند. یعنی کسب پول وثروت را در سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی چون طلا وسکه وارزو خودرو و مسکن و… می‌دانند. این مسئله در واقع الگوی ذهنی مردم ماست. شیری تصریح کرد: به عبارتی به عنوان مثال مردم می‌گویند این مقدار پول داریم، برویم طلا یا سکه بخریم و چون سال دیگر قیمت طلا وسکه بالاتر می‌رود. یعنی تقاضا برای کالاها افزایش می‌یابد و وقتی تقاضای کالایی بالا رفت طبیعی است که به همان نسبت قیمت آن کالا افزایش خواهد یافت.

این تحلیلگر بازار خودرو ادامه داد: در ماجرای توقف تولید پراید که توسط مسئولین اعلام شده تا خرداد ۹۹ تولیدش متوقف می‌شودیا خودروی پژو ۴۰۵ باید گفت این خودروها، خودروهای ارزان قیمت هستند وخودروی جایگزینی فعلا که تولید می‌شوند، ندارند. مصرف‌کننده این دو نوع خودرو قشر متوسط وضعیف جامعه هستند که ناچارند این خودروها را به خاطر آن که نسبت به سایر خودروها ارزانتر بوده خریداری کنند. کسی که پولداراست می‌رود خودروی خارجی یا حتی چینی با آپشنهای مناسب خریداری می‌کند وتنها قشر متوسط وضعیف جامعه هستند که انتخابشان خودروی ایرانی است و پراید وپ ژو ۴۰۵ در میان خودروهای تولیدی ایران قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر خودروها دارند.

وی افزود: بنابراین تقاضای خرید این خودروها با وجود اعلام توقف تولید آنها در سال دیگر بالاست، چون هنوز خودروی دیگری از نظر رنج قیمتی جایگزین این خودروها نشده است. مردم سمت خرید ارزانترینها می‌روند وبا تقاضای بالای خود این اجازه به خودروسازان داده می‌شود که در نبود بازار رقابتی، قیمت این خودروها را به خاطر تقاضای بالا افزایش دهند.

تیراژ خودروهای توقف تولیدی اعلام نمی‌شود

شیری با اشاره به اینکه مسئولین ما اعلام می‌کنند که تا سال دیگر این خودروها تولید نخواهند شد، ادامه داد: اما همین مسئولین هیچ وقت اعلام نمی‌کنند که تیراژ این خودروها فعلا چقدر است. اگر استاندارد آنها مشکل دارد پس در این بازدهه زمانی تا توقف تولید همین مشکلات استانداردی را دارند. بنابراین میزان تیراژ آنها در حال حاضر چقدر است؟ آیا تولید پراید وقتی متوقف می‌شود قرار است سایر پرایدهای موجود در بازار از سیستم حمل ونقل مردم حذف شوند؟

وی گفت: یعنی چه مقدار خودرو قرار است تا سال ۹۹ در این بخش تولید شود. آیا تیراژ تولید پراید تا سال ۹۹ به حداکثر تولید ممکن می‌رسد؟ شفاف‌سازی در این موضوع صورت نمی‌گیرد. بنابراین مردم برای این خودروها که فعلا ارزان‌ترین خودروهای تولیدی هستند با وجود غیر استاندارد بودن آنها تقاضای خرید دارند و همین مسئله موجب افزایش قیمت آنها می‌شود.

وی تصریح کرد: در این ماجرا مردم مقصر نیستند، ایراد از مدیریتی است که کارشناسی نمی‌کند وبدون در نظر گرفتن شرایط بازار یک دفعه دستور جلسه می‌دهد که سال دیگر تولید این خودروها متوقف شود. از سوی دیگر خودروسازان برای تعهدات معوق خود به مردم پیشنهاد جایگزینی پراید را جای خودروی دیگر می‌دهند که این مسئله باعث می‌شود مردم فکر کنند پراید حالاحالاها در بازار ایرا ن کارکرد دارد، مثل پیکان که با وجود توقف تولیدش در سالهای دور باز هم می‌بینیم در خیابانها وجاده‌ها تردد دارند. بنابراین مردم فکر می‌کنند پراید هم تا ۵۰ سال دیگر در خیابان‌ها و جاده‌ها تردد خواهد کرد با این که استاندارد وامنیت لازم را برای آنها ندارد.

این تحلیلگر بازار خودرو گفت: خودروسازان تا زمان توقف تولید پراید و ۴۰۵ همچنان به تیراژ بالای تولید این دو خودرو ادامه می‌دهند، چرا که فعلا خودرویی جایگزین از نظر قیمتی برای این دو خودرو ندارند که به مردم بدهند. خودروسازان می‌گویند تیبا را جایگزین تولید پراید می‌کنند در صورتی که تیبا قیمت متفاوت‌تری نسبت به پراید دارد. حتی اگر هم جایگزین پراید شود چقدر می‌تواند استانداردهای مورد نظر را داشته باشد؟ تیبا در واقع لول کوچکی از خودروی پراید است. به نظر می‌رسد خیلی تفاوتی در استانداردهای آنها نیست. یا جایگزین پژو ۴۰۵ آیا جایگزین مطمینی از نظر استانداردی وحتی قیمتی برای مردم است؟

وی افزود: چرا خودروسازان به صورت شفاف اعلام نمی‌کنند تا سال ۹۹ چقدر قرار است پراید تولید شود. مردم ما تقصیری ندارند و در چارچوبی که برایشان گذاشته و تعریف می‌شود، ناچار به خرید این خودروها هستند وقدرت مانور ندارند. اگر خودروی ارزان‌قیمت با قیمت بهتر جایگزین پراید می‌شد مردم اصلا سمت خرید پراید نمی‌رفتند تا پراید مثلا هاچ‌بک را ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بخرند. مردم چاره‌ای ندارند چون فعلا خودرویی جایگزین پراید با این قیمت نیست و حتی خودروی خارجی ارزان با استانداردهای بهتر نیز جایگزین پراید نمی‌شود تا مردم قدرت انتخاب داشته باشند.

منبع: آفتاب یزد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نگاهی به ساختار صنعت بیمه کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمدرضا فرهی کارشناس صنعت بیمه کشور نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: حدود ۴۰٪ صنعت بیمه کشور معطوف به بیمه شخص ثالث و ۸٪ مختص بیمه بدنه خودرو و ۵۰ ٪ باقیمانده صنعت بیمه معطوف به ۲۳ بخش گوناگون تحت پوشش بیمه است. این کارشناس تخصیص ۵۰٪ صنعت بیمه به بخش خودرویی را یک ضعف و اشکال عنوان کرد و گفت: با این اتفاق، دیگر نمی‌توان بدنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در صنعت بیمه بود، زیرا به این واسطه، در کشور همه چیز مشروط به خرید خودرو می‌شود و تا زمانی که مردم خودرو بخرند ۵۰٪ صنعت بیمه کشور در گردش و جریان خواهد بود. آقای غدیر مهدوی کارشناس صنعت بیمه کشور در ارتباط تلفنی با این برنامه سرعت انتقال دانش بیمه‌ای به کشور در سال‌های اخیر را بسیار کند بیان کرد. آقای سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص قرارداد بیمه دی با جانبازان و ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله خدمات بیمه تکمیلی را میان شرکت‌های بیمه به مناقصه می‌گذارد و بیمه دی دو سال متوالی در این مناقصه برنده می‌شود. وی تصریح کرد: طبق بررسی‌ها میزان خدمت دهی بیمه دی مناسب‌تر شده و این بیانگر رضایتمندی بیمه شدگان است اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران هزینه‌های بیمه دی را پرداخت نمایند مشکل ریزش پزشکان طرف قرارداد با بیمه دی رفع خواهد شد.

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

فیلم | مدیرعامل معتاد و کارتن خواب در جلسه رسیدگی به یک پرونده ارزی

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده شرکت طرح و نقشه پناهی چهارشنبه (۱۳ آذر) در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در پرونده فساد ارزی گروه «طرح و نقشه پناهی» در دو مورد مشخص شد متهمان با یک وعده غذای گرم و یک قطعه تراول چک پنجاه هزار تومانی افراد کارتن خواب و دارای اعتیاد را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی می‌کردند.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.

بررسی راهکار‌های مدیریت آبفای شهری

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری صبح امروز با حضور مقامات و وزیران بخش آب ۱۸ کشور منطقه، به ریاست وزیر نیروی کشورمان در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری32 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا34 دقیقه قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز36 دقیقه قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین36 دقیقه قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز36 دقیقه قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا38 دقیقه قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا38 دقیقه قبل