پیروی از ولایت فقیه رمز موفقیت در کشور و جبهه مقاومت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اجتماعی

پیروی از ولایت فقیه رمز موفقیت در کشور و جبهه مقاومت است

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
پیروی از ولایت فقیه رمز موفقیت در کشور و جبهه مقاومت است - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان گفت: دشمنان می‌خواهند با ایجاد شورش در عراق و لبنان باعث از هم پاشیدگی جبهه مقاومت شوند اما راه حل موفقیت همان ماندن در حول محور ولایت فقیه است.

آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری، زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان و پایه گذار اتحادیه انجمن اسلامی در استان خوزستان و کشور در مراسم تکریم و معارفه مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان استان خوزستان که امروز ۲۰ آبان ماه در مجتمع فجر اهواز برگزار شد، با بیان اینکه در ابتدای انقلاب با مشکلات زیادی مواجه بودیم و انقلاب اسلامی از جهات مختلف در مخاطره بود، اظهار کرد: گروه‌ها و گروهک‌ها، دشمنان داخلی و خارجی انقلاب را تهدید می‌کردند و یکی از ارگان هایی که مدافع انقلاب بود، همین اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی است که ما آن را در آن زمان کانون می‌نامیدیم و بعدها که الگوی آن به پایتخت رسید و آن‌ها هم آن را در مرکز و سراسر کشور اجرا کردند. برای آنکه وحدت رویه باشد، نامش را به اتحادیه تغییر دادند و ما هم به پیروی از کشور، کانون را اتحادیه نامیدیم.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: دوران قبل از جنگ تحمیلی خطرات بیشتری انقلاب اسلامی را تهدید می‌کرد، زیرا آن جنگ، جنگ نرم بود و در جنگ نرم هم نفاق وجود دارد که بسیار خطرناک است و در آن حق و باطل را با هم مشتبه می‌کنند و خیلی‌ها هستند که در جنگ سخت پیروز می‌شوند و در جنگ نرم شکست می‌خورند. در آن زمان انواع دروغ‌ها و تهمت‌ها را به بزرگان نظام می‌بستند که هدف اصلی آن‌ها روحانیت بصیر، مبارز و انقلابی بود.

آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه در آغاز جنگ تحمیلی با اینکه خطرات بسیار زیاد شدند اما نفاق کمتر شد، گفت: اعتقاد به اهل بیت (ع) و ولایت فقیه بزرگترین راه نجات بود. معیار وحدت همه از شیعه و سنی و همه اقشار جامعه ولایت فقیه که راه علی بن ابیطالب (ع) نام دارد، است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان بیان کرد: دشمنان می‌خواهند با ایجاد شورش در عراق و لبنان باعث از هم پاشیدگی جبهه مقاومت شوند اما راه حل موفقیت همان ماندن در حول محور ولایت فقیه است.

به گزارش ایسنا، کوروش مودت، مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان نیز در این مراسم با بیان اینکه براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محورهایی همچون عدالت آموزشی، تقویت نیروی انسانی، تحول در نگرش و حفظ کرامت جامعه فرهنگی مورد نظر است، افزود: براساس ۶ ساحت در نظام آموزشی، تلاش برای رسیدن به اهدافی همچون خدامحوری، معرفت و ایمان است.

وی ادامه داد: اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی در راستای فعالیت برای نخبگان دانش آموزی، برطرف کردن مشکلات و ایجاد فضای فرهنگی تلاش می‌کند.

مودت بیان کرد: تلاش ما بر این است که جامعه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری دانش آموزان را برای حیات طیبه تربیت کنیم. خلأ اساسی که در مقطع ابتدایی دیده می‌شود و به رسالتی که باید در این زمینه نرسیده‌ایم. آشنایی دانش آموزان در این مقطع با مهارت‌های زندگی است.

به گزارش ایسنا، جعفر فلسفی، عضو شورای اسلامی شهر اهواز هم در این نشست گفت: پایه گذاری اتحادیه دانش آموزی به دست شهدایی همچون سیدمحمدرضا حسن زاده، شهید درخشان، شهید بیگ زاده و شهید شیرالی بوده است.

وی با بیان اینکه پیشینه اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان افتخارآمیز است، افزود: اساس این انجمن از ابتدا براساس تقوا و اخلاص بوده است.

انتهای پیام

پیروی از ولایت فقیه رمز موفقیت در کشور و جبهه مقاومت است - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر