تالاب انزلی محل تخم‌ریزی ماهیان مهاجر شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تالاب انزلی محل تخم‌ریزی ماهیان مهاجر شده است

تالاب انزلی محل تخم‌ریزی ماهیان مهاجر شده است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان عضو هیئت‌علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: تالاب انزلی به محلی برای مهاجرت و تخم‌ریزی ماهیان مهاجر تبدیل شده است.

دکتر کیوان عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص بررسی پراکنش و فراوانی ماهیان غیربومی در تالاب انزلی، اظهار کرد: تالاب انزلی جزء مهم¬ترین تالاب‌های ایران و ارزشمندترین تالاب در سواحل ایرانی دریای خزر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این تالاب به لحاظ اقتصادی، ورزشی، تفریحی به‌ویژه حفظ تنوع ژنتیکی دارای اهمیت بسیاری است.

عباسی اضافه کرد: نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد در داخل تالاب انزلی و ناحیه مصبی آن ۵۲ گونه ماهی وجود دارد که ۱۳ گونه آن غیربومی هستند.

عضو هیئت‌علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور عنوان کرد: تالاب بین¬المللی انزلی به‌خاطر دارا بودن گونه‌های ویژه¬ای از ماهیان تالابی، محلی برای مهاجرت و تخم‌ریزی ماهیان مهاجر است.

وی یادآور شد: در تالاب انزلی شاهدیم ماهیان غیربومی به‌خاطر تولیدمثل موفق و سازش کامل با شرایط سخت تالابی، شدیدا غالب شده و مبارزه بیولوژیک فایده اندکی دارد.

عباسی تصریح کرد: با این اوصاف برای جلوگیری از مشکلات زیستی دیگر در تالاب، باید از ورود سایر گونه‌های غیربومی به داخل تالاب انزلی شدیدا جلوگیری شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر22 ساعت قبل

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ از نگاه مجله «تایم»

7+
همشهریهمشهری1 روز قبل

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو1 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر