وجود بیش از ۳ هزار اتوبوس فرسوده در تهران/نوسان قیمت‌ها نوسازی ناوگان را به تاخیر انداخت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

وجود بیش از ۳ هزار اتوبوس فرسوده در تهران/نوسان قیمت‌ها نوسازی ناوگان را به تاخیر انداخت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- پیمان سنندجی به تشریح وضعیت ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران پرداخت و گفت: ۳ هزار و ۲۱۵ اتوبوس فرسوده و بالای ۱۰ سال در ناوگان شرکت اتوبوسرانی مشغول فعالیت است. تاریخ انتشار: 04:00 - 21 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۶۸۳۵
وجود بیش از ۳ هزار اتوبوس فرسوده در تهران/نوسان قیمت‌ها نوسازی ناوگان را به تاخیر انداخت - 0

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی دربخش اتوبوسرانی، گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۲۱۵ اتوبوس فرسوده و بالای ۱۰ سال در ناوگان شرکت اتوبوسرانی مشغول فعالیت است که با توجه به برنامه‌های توسعه شهرداری تهران در قالب برنامه پنج ساله اول و دوم ردیف بودجه مستقل در بخش عمومی و خصوصی برای توسعه و بازسازی آن‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی منوط به کمک دولت و اجرایی شدن مصوبه شورای اقتصاد است، افزود: در قالب برنامه ۵ ساله اول و دوم پروژه ورود اتوبوس جدید وجود داشته که به دلایلی از جمله شرایط اقتصادی کشور و مشکلات مالی انجام نشده است.

سنندجی ادامه داد: شرایط اقتصادی نامناسب به علت تحریم‌ها، افزایش چند برابری قیمت خودرو‌ها و عدم توانایی بخش خصوصی در تامین منابع مالی مورد نیاز و نوسازی ناوگان در چند سال اخیر مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرده است.

وی افزود: طرح‌های حمایتی دولت برای نوسازی ناوگان به دلیل عدم همراهی سازمان‌های مجری از جمله بانک‌ها و یا عدم استقبال بخش خصوصی و صاحبان خودرو‌های فرسوده اجرایی نشده است.

سنندجی گفت: با توجه به اینکه در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و به منظور چابک سازی سازمان در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برنامه خصوصی سازی (الگوی جدید خصوصی سازی) به روش پیمایشی اجرا شده لذا در این روش که بر مبنای خرید خدمت از بخش خصوصی می‌باشد نوسازی ناوگان و بهره برداری از آن به عهده شرکت‌های متولی بخش خصوصی است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه در سال‌های قبل به ویژه در سال ۹۰ خرید اتوبوس مستقیم از سوی دولت صورت گرفته و به شهرداری‌ها تحویل داده می‌شد، تصریح کرد: برابر مصوبات جدید از جمله مصوبه شورای اقتصاد مقرر شده بود هزینه اتوبوس تا سقف حدود ۱۴۲ هزار دلار پرداخت شود، اما به دلیل مشکلات ناشی از تحریم و اینکه خودرو ساز‌ها باید قطعات اصلی اتوبوس را تهیه و وارد کنند تاسفانه تا کنون توفیقی حاصل نشده است.

وی با تاکید بر اینکه لازم است که وزارت صمت به دلیل اینکه خودرو ساز‌ها تحت نظارت این وزارت خانه فعالیت می‌کنند نسبت به پیگیری و رفع موانع اقدام کند، افزود: با ورود وزارت صمت می‌توان نسبت به تهیه و ورود اتوبوس‌های جدید برابر مصوبه مذکور اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه در حدود هزار و ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در خطوط بی آرتی مشغول هستند، گفت: در حال حاضر مجموع اتوبوس‌های تحت نظارت این شرکت در حدود ۶ هزار دستگاه است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعالیت تولیدات صنعت آلومینیوم تا پایان سال به روال معمولی خود بازمی‌گردد خاطر نشان کرد: اکنون خوشبختانه نه تنها تأمین آلومینیوم با مشکل مواجه نشده است بلکه میزان ذخیره برای تولید شمش آلومینیوم از متوسط ۵ سال گذشته نیز بیش‌تر است. وی از نهضت ساخت داخل در صنعت خودرو کشور خبر داد و بیان کرد: این مهم به عناون یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اردیبهشت امسال با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شده است. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: در همین راستا تاکنون قرارداد داخلی سازی قطعات، لوازم و تجهیزات مصرفی صنعت خودرو به ارزش ۲۷۵ میلیون یورو منعقد شده که البته مجموع هدف‌گذاری ما در صنعت خودرو در مجموع به ارزش ۱٫۴ میلیارد یورو است. وی اذعان کرد: بر اساس این نهضت قرار است تا سال ۱۴۰۰ قطعات وارداتی صنعت کشور به ارزش ۱۰ میلیارد دلار داخلی‌سازی شود که مطالعه تمام فرآیندهای انجام این کار انجام شده و مشخص شده که در کجا احتیاج به سرمایه‌گذاری، دانش، تکنولوژی داریم. انتهای پیام/۱۹۰/ش
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ روز گذشته نتیجه شور خود را انشا کردند. این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
وی تصریح کرد: دولت منابع مالی لازم برای نوسازی اتوبوس‌های فعلی تهران و شهرهای بزرگ را تامین می‌کند و باید بلافاصله کار بازسازی و نوسازی این اتوبوس‌ها آغاز شود. در این جلسه محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران نیز با ارائه گزارشی از وضعیت فعلی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و افزایش تمایل مردم برای استفاده از مترو و اتوبوس خواستار توجه جدی‌تر دولت برای تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی کلان شهر تهران شد. همچنین شهردار تهران با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی پس از افزایش قیمت بنزین گزارشی از وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت و ضرورت تجهیز و نوسازی آن برای ارایه خدمت بهتر به شهروندان ارایه کرد. همچنین معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در گزارش دیگری به وضعیت حمل و نقل عمومی در کلانشهرها پرداخت و اجرای مصوبه شورای اقتصاد برای تامین ۱۹ هزار دستگاه اتوبوس جدید را ضروری خواند. در این جلسه مقرر شد با توجه به تامین منابع مالی و امضای تفاهم نامه‌های لازم میان دستگاه‌های ذی ربط، ‌ بازسازی و نوسازی هزار دستگاه اتوبوس در پایتخت آغاز شود و این برنامه در سایر شهرها نیز دنبال شود.

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
در حالیکه دبیر انجمن سنگ‌آهن ایران معتقد است که افزایش بهره مالکانه معادن در لایحه بودجه سال ۹۹، می‌تواند شرکت‌های معدنی از جمله گل‌گهر و چادرملو را تحت تاثیر قرار دهد؛ مدیرعامل شرکت معدنی چادرملو اعلام کرد: این افزایش بر چادرملو تاثیر چندانی ندارد اما افزایش بهره دریافتی باید از ناحیه افزایش تولید یا قیمت محصول باشد. به گزارش ایسنا، در لایحه بودجه سال ۹۹، بهره مالکانه معادن از ۱۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸، به ۲۸۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته است. افزایش بهره مالکانه معادن، حاشیه سود شرکت‌های معدنی را کاهش خواهد داد و با توجه به اینکه افزایش نرخ احتمالی محصولات معدنی در سال ۹۹ چندان نخواهد بود، افزایش بهره مالکانه معادن را بعید است که بتواند جبران کند. از سوی دیگر افزایش بهره مالکانه معادن، چشم‌انداز گروه سنگ آهنی را در سال آینده، تیره کرده است. وی افزود: اما مسلما زمانی که دولت این بهره را دریافت می‌کند، برای دولت منفعت داشته و برای معادن، ضرر.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.

نظرها

اخبار بیشتر