شبه‌جزیره‌ای با ده‌ها انسان صدساله
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. سلامت

شبه‌جزیره‌ای با ده‌ها انسان صدساله

تابناکخبرگزاری تابناک |
شبه‌جزیره نیکویا، منطقه‌ای گردشگری با سواحل زیبا در کاستاریکاست؛ اما شهرت نیکویا تنها به این مسأله ختم نمی‌شود. یکی از نکات جالب در مورد این منطقه، تعداد زیاد افرادی هست که بیش از 100 سال عمر دارند. از میان جمعیت 161 هزار نفری این شبه‌جزیره، حداقل 46 نفر بیش از یک قرن عمر دارند. این گزارش را درباره طول عمر قابل توجه ساکنان این جزیره می‌بینید.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیکیفیت 480کیفیت 284

خبری: آخرین اخبار پزشکی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
آقای مهدی دهقان چناری از دوستان آقای شجاع در مستند به یک نکته‌ مهم اشاره می‌کند. کاری که کم کم باعث می‌شود آن‌ها از تولید یک محصول به تولید ۲۰۰ محصول غذایی و سالم برسند. خانم آقای شجاع می‌گوید رسیدن به خط تولید این محصولات فست‌فودی سالم از خانه‌ی آن‌ها شروع شده است. آقای شجاع امروز در یزد به واسطه خط تولید سوسیس‌های سالم یک فست‌فودی سالم راه انداخته. شکری که از نیشکر و بدون استفاده از فرآیندهای شیمیایی تولید می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
دیدار وزیر بهداشت از بیمارستان شهید مفتح ورامین حاشیه‌های داشت که در زیر با هم می‌خوانیم. وزیر بهداشت در بدو ورود به بخش اورژانس، با پیرزنی که روی یک ویلچر نشسته بود، هم‌کلام شد. وزیر بهداشت پس از شنیدن حرف‌های این دو مراجعه‌کننده به سمت ایستگاه پرستاری رفت. این مرد خطاب به وزیر بهداشت می‌گوید: «آقای وزیر! *سلفی با وزیر بهداشتدر حالی که وزیر بهداشت قصد خارج شدن از اورژانس را دارد با نوجوانی روبرو می‌شود که با لحنی مودبانه و خنده ملیحی از وی می‌خواهد عکس سلفی باهم بگیرند.
الفالف19 ساعت قبل
اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید و همزمان دچار سردی انگشتان دست و پا هستید، حتما به پزشک‌ اطلاع دهید. جریان خون در بدن مبتلایان به کم‌کاری تیروئید کاهش می‌یابد و همین اتفاق باعث سردی انگشتان می‌شود. در موارد نادر، سردی انگشتان می‌تواند به دلیل لخته خونی که در قسمت دیگری از بدن تشکیل شده است رخ دهد. رینود چیست؟ عاملی کمتر شناخته شده که علت شایع سردی دست‌ها و انگشتان دست است، بیماری‌ به نام سندرم رینود است. هنگامی که شما کم وزن هستید، با کمبود چربی بدن توانایی از بین بردن دمای سرد بدن خود را ندارید.
همشهریهمشهری1 روز قبل
همچنین با توجه به کاهش سطح انرژی در طول روز، فعالیت نورون‌های مغزی کاهش می‌یابد. ۵- سیگار کشیدن را کنار بگذاریدسموم موجود در سیگار اندام‌های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ۶- به اندازه کافی آب بنوشیدمصرف‌نکردن آب یکی از عواملی است که بر ضعف زودرس بافت مغز تاثیر می‌گذارد. از دست دادن آب بدن سطوح انرژی را کاهش می‌دهد و خلق‌وخو را پایین می‌آورد ضمن این‌که تمرکز را نیز سخت‌تر می‌کند. قسمت عمده مغز از آب تشکیل شده و این یعنی کاهش آب بدن با کاهش عملکردهای مغزی و کاهش اکسیژن در سلول‌های مغز ارتباط دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴- مطالعات جدید پژوهشگران فنلاندی نشان می‌دهد که عوامل متعددی بر خواب و کیفیت آن تأثیر داشته و مواردی چون سن، جنسیت و موقعیت مکانی به خواب رفتن، بر کیفیت خواب تأثیر داردخوابیدن یکی از موارد مهم در سلامتی انسان محسوب شده و به باور متخصصان؛ خواب با کیفیت، ضامن سلامت انسان است. به همین دلیل تیمی از پژوهشگران به بررسی عوامل مؤثر بر کیفیت خواب پرداخته و دریافتند که زمان خواب بر اساس ساعت شبانه‌روزی و میزان خواب در افراد به عوامل مختلفی همچون سن، جنسیت و منطقه محل زندگی آن‌ها بستگی داشته و در بین افراد مختلف، متفاوت است. پیش‌ازاین مشخص‌شده بود که زمان و ساعت خواب در بزرگ‌سالی به تأخیر می‌افتد. دکتر کولا در ادامه توضیحات خود افزود: «اختلافات جغرافیایی در الگوی خواب نسبتا کوچک اما مشابه با مطالعات قبلی در مقیاس کوچک بود. این نظارت با کمک دستگاه‌های قطبی الکترون (Polar Electro devices) انجام‌شده و ویژگی‌ها و کیفیت مختلف خواب این افراد بررسی شد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
زنان و مردان تفاوت هایی بنیادین با یکدیگر دارند و بخشی از این تفاوت‌ها به حوزه سلامتی معطوف می‌شود. درواقع برخی از بیماری‌ها بین زنان و برخی دیگر بین مردان شایعند. بیماری پارکینسونبا بیماری پارکینسون، مغز در طی سال‌ها به تدریج آسیب می‌بیند. سرطان روده بزرگبه گفته سازمان بین المللی پیشگیری و درمان سرطان، مردان و به ویژه افرادی با تبار آمریکایی آفریقایی بیش از زنان با احتمال سرطان روده بزرگ رو به رو می‌شوند. این بیماری مردان سیگاری را بیشتر درگیر می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر