کمیسیون توافقات شهرداری بندرعباس فاقد اعتبار بود/ تخطی از قوانین خط قرمز بازرسی هرمزگان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
کمیسیون توافقات شهرداری بندرعباس فاقد اعتبار بود/ تخطی از قوانین خط قرمز بازرسی هرمزگان است

کمیسیون توافقات شهرداری بندرعباس فاقد اعتبار بود/ تخطی از قوانین خط قرمز بازرسی هرمزگان است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/هرمزگان بازرس کل استان هرمزگان تصریح کرد: تخطی از قوانین و مقررات خط قرمز بازرسی استان است و دستگاه های اجرایی نباید از آن عبور کنند.

رضا مختاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اصل ۱۷۴ قانون اساسی و بر شمردن دو وظیفه اصلی سازمان بازرسی کل کشور، ضمن تاکید بر اجرای صحیح قوانین و مقررات توسط دستگاه‌ها برای جلوگیری از بروز فساد و مشکلات اظهار کرد: تخطی از قوانین و مقررات خط قرمز بازرسی استان است و دستگاه‌ها نباید از آن عبور کنند.

وی خاطرنشان کرد: هرجا قانون و مقرره‌ای تصویب یا ابلاغ شود، نظارت بر اجرای صحیح آن وظیفه سازمان بازرسی است و بر اساس این اصل، بازرسی با نگاه پیشگیرانه در کنار مدیران و دستگاه‌های اجرایی استان است و به عنوان چشم بینای دستگاه‌های اجرایی عمل می‌کند و در صدد است که از لغزش مدیران جلوگیری و در حفظ و ارتقاء دستگاه‌ها تلاش لازم را داشته باشد.

بازرس کل استان تصریح کرد: ما معتقدیم میدان کار، نظارت و اجراء مشترک و هدف آن یکسان است و حفظ و حراست مدیران و نیروی انسانی به عنوان سرمایه‌های نظام وظیفه ذاتی و اولیه بازرسی استان است.

مختاری اضافه کرد: بازرسی کل در راستای پیگیری و پیاده سازی دو اصل حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین و مقررات به عنوان وظیفه ذاتی و سازمانی خود و با توجه به مشکلات و اختلافات و تخلفات صورت گرفته متعاقب تشکیل کمیسیون هایی در شهرداری و شورای شهر بندرعباس تحت عنوان کمیسیون توافقات و جابجایی اعتبارات شهرداری از آنجایی که تشکیل این کمیسیون‌ها و اجرای مصوبات آن هیچ گونه انطباقی با مجموعه وظایف ذاتی شهرداری و شورای اسلامی شهر نداشته و فاقد مبانی قانونی بودند به شهرداری و شورای شهر بندرعباس هشدار لازم داده شد تا اقدامات قانونی جهت انحلال کمیسیون‌های مزبور را انجام و از شکل گیری مجدد این قبیل کمیسیون‌ها تحت هر عنوانی خودداری شود که در پی هشدار و اقدام این بازرسی کل با توجه به غیر قانونی بودن تشکیل این کمیسیون‌ها شورای شهر و شهرداری بندرعباس نسبت به انحلال کمیسیون‌های مزبور اقدام کردند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

بازرس کل استان هرمزگان در خصوص حل مشکلات اراضی شهری پارسیان اظهار کرد: در راستای تاکیدات ریاست سازمان بازرسی کل کشور، معاون نظارت و بازرسی به همراه مسئولین امر از اراضی شهری دارای مشکل شهرستان پارسیان بازدید نمودند.

وی هدف بازدید از اراضی موصوف را نظارت دقیق‌تر و بررسی درخواست‌های مردمی مبنی بر اشکال به نحوه عملکرد کمیسیون ماده ۱۲ قانون زمین شهری در راستای تسریع در رفع مشکلات این اراضی عنوان کردند.

مختاری ادامه داد: در این بازدید پس از بررسی‌های میدانی اراضی مورد اعتراض مردم و مشاهده مشکلات موجود از نزدیک، جلسه‌ای با حضور فرماندار پارسیان، شهردار پارسیان معاون معماری و شهرسازی و همچنین دبیر کمیسیون ماده ۱۲ قانون زمین شهری اداره کل راه و شهرسازی، مدیرمنابع طبیعی و آبخیزداری، مدیرجهادکشاورزی، رئیس اداره ثبت اسناد و املاک، نماینده شورای شهرستان برگزار و پس از بحث و تبادل نظر مصوباتی جهت رفع مشکلات مردم به تایید و تصویب رسید.

وی در پایان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با انجام مصوبات مزبور بخش زیادی از دغدغه مردم و مسئولین مرتفع شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

خط تولید باتری‌های لیتیومی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرکت صبا باتری در راستای ماموریت اصلی خود که همانا توسعه سیستم‌های ذخیره ساز پیشرفته انرژی است‏، با نگاه راهبردی به جریان توسعه صنعت حمل و نقل الکتریکی به عنوان یک کلان روند صنعتی در سطح بین المللی و با درک نیاز استراتژیک این صنعت به انواع باتری‌های پرانرژی، در سال ۱۳۹۳، به راه اندازی نخستین صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری‌های لیتیومی در کشور، از طریق انتقال و اکتساب دانش فنی تولید باتری‌های لیتیومی در انواع سیلندری و تخت اقدام کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر