روش‌ها و وسایل رقابت‌زا از دوره ابتدایی حذف شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
روش‌ها و وسایل رقابت‌زا از دوره ابتدایی حذف شود

روش‌ها و وسایل رقابت‌زا از دوره ابتدایی حذف شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل دفتر دبستان آموزش و پرورش گفت: کیفیت‌بخشی به خدمات آموزشی و پرورشی از سیاست‌های راهبردی دستگاه تعلیم و تربیت است.

به گزارش ایسنا، مرتضی شکوهی در همایش توانمندسازی معاونان آموزشی مدارس ابتدایی استان همدان با اشاره به تأکید وزیرآموزش‌وپرورش بر اصل کیفیت‌بخشی، اظهارکرد: ازنظرکمی در بیشتر بخش‌ها وضعیت خوبی داریم.

مدیرکل دفتر دبستان آموزش و پرورش کیفیت‌بخشی را دغدغه اصلی دستگاه تعلیم و تربیت خواند و افزود: باید تلاش کنیم میزان توانمندی‌ها و مهارت‌های دانش آموزان ارتقاء یابد لذا باید تدابیری بیاندیشیم که در بحث کیفیت آموزشی و پرورشی در مدارس اطمینان بیشتری نسبت به گذشته پیدا کنیم.

شکوهی توسعه عدالت آموزشی را از دیگر موضوعات مورد تأکید وزیرآموزش و پرورش مطرح کرد و گفت: در موضوع توسعه عدالت آموزشی، منظور تناسب خدمات آموزشی و پرورشی با شرایط و نیازهای افراد در موقعیت جغرافیایی خاص آن‌ها است.

وی با تأکید بر ضرورت افزایش نشاط، طراوت، شادابی و انگیزش دانش آموزان در محیط‌های متنوع یادگیری، خاطرنشان کرد: برنامه‌های نشاط‌ آور در مدارس باید مبتنی بر ارزش‌های دینی و ملی دنبال شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

مدیرکل دفتر دبستان با اشاره به اهمیت ارتباط خانواده با مدرسه، اظهارکرد: خانواده همیشه به‌عنوان نهاد نخستین، اثربخشی بالایی در تربیت بچه‌ها دارد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، شکوهی توجه به حوزه فناوری و هوشمندسازی مدارس را از دیگر موارد مورد تأکید وزیرآموزش و پرورش برشمرد و تصریح کرد: باید مدیریت استفاده از محیط‌های مجازی را به دانش آموزان آموزش دهیم.

وی با تأکید بر حذف هر نوع وسایل و روش‌های رقابت‌زا در دوره ابتدایی، گفت: دوره ابتدایی دوره رقابت نیست؛ بلکه دوره باهم بودن، درکنار هم بودن و مشارکت گروهی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر