بیش از ۷۵ «سرآمد علمی» حمایت شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
بیش از ۷۵ «سرآمد علمی» حمایت شدند

بیش از ۷۵ «سرآمد علمی» حمایت شدند

فارسخبرگزاری فارس |
فدراسیون سرآمدان علمی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف تقویت و افزایش کیفیت علمی کشور، در سال 1398 تعداد 75 «سرآمد علمی» را مورد حمایت قرار داد.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سرآمدان علمی کشور از سوی فدراسیون سرآمدان علمی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انواع حمایت‌ها از جمله پژوهانه نقدی (از ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان) و گرنت خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی برخوردار می‌شوند.

همچنین به‌کارگیری محقق پسادکتری (۱ تا ۲ نفر) و شرکت در کنگره‌های معتبر بین‌الملی، بخش دیگری از حمایت‌های در نظر گرفته شده برای این افراد است، حق الزحمه محققان پسادکتری، به مدت یک سال توسط فدراسیون سرآمدان علمی ایران پرداخت می‌شود.

برای انتخاب این افراد، اعتبار علمی (SC) افراد اندازه‌گیری شده و ۷۵ نفر برتر در قالب ۲ گروه الف و ب انتخاب می‌شوند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

برای اندازه‌گیری اعتبار علمی نیز از شاخص‌هایی مانند، میانگین ارجاعات مقالات و سن علمی فرد استفاده می‌شود. برای ارزیابی و انتخاب افراد در سال ۱۳۹۸، انتشار حداقل یک مقاله در بازه زمانی ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در یکی از نشریات برتر مورد تأیید فدراسیون ضروری است.

برای محاسبه اعتبار علمی فرد از دیگر شاخص‌های علمی مانند، کیفیت انتشارات (میزان ارجاعات فرد از نشریات برتر)، ارائه سخنرانی در کنگره‌های علمی معتبر به عنوان سخنران کلیدی و مدعو و استفاده می‌شود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی سایت سرآمدان علمی ایران به نشانی www. isef. ir مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» با اعلام این خبر گفت: اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند جایزه «جلال» در جریان بررسی آثار این بخش، کتاب «پس از بیست سال» نوشته «سلمان کدیور» را به خاطر کوشش موثر در زمینه دراماتیک کردن تاریخ و وقایع دینی و هویتی، شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند. رمان «پس از بیست سال» روایتی است تاریخی در صدر اسلام که از دوران امام علی (ع) آغاز و به پس از حادثه عاشورا ختم می‌شود. مراسم پایانی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» ساعت ۱۵ شنبه، ۲۳ آذرماه در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره برگزار خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -فریبا نادری در اینستاگرامش نوشت: عشق در نگاه اول، به واقع ک همان اولین باری است که چشمان زیبایت را در آغوشم دیدم. الهی دور باشی از بلا و نگاه بد. ایشالله همه فرزندان سرزمینم لبخند زیبا روی لبهاشون باشه همیشه. ثبت لحظه از ساقی جان.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر