ریزش بورس‌های آمریکا و اروپا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. بین‌المللی

ریزش بورس‌های آمریکا و اروپا

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |

نبود خبر جدیدی از پیشرفت در روند حصول توافق تجاری بین چین و آمریکا و وضعیت هنگ‌کنگ، بیشتر شاخص‌های

ریزش بورس‌های آمریکا و اروپا - 1

بورسی را در مسیر نزولی قرار داد.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، شاخص‌های بورسی در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری و تداوم اعتراضات داخلی در هنگ‌کنگ قرار گرفتند. با وجود ابراز امیدواری ویلبر راس- وزیر تجارت آمریکا- نسبت به رسیدن چین و آمریکا به فاز نخست توافق تجاری تا پایان این ماه، هنوز دیدار جدیدی بین مقامات عالی‌رتبه دو طرف برگزار نشده است و مشخص نیست که دو طرف به جمع بندی در خصوص جزئیات رسیده باشند.

از سوی دیگر اعتراضات داخلی در هنگ‌کنگ که ابتدا در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به چین آغاز شد، بیش از پیش تشدید شده است و کری لام- رئیس اجرایی این منطقه- تظاهرکنندگان را آشوب‌طلب و اغتشاش‌گر خوانده است.

مت فورستر- کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری در موسسه «بی ان وای ملون» - گفت: بازار‌ها دچار نوعی سردرگمی شده اسند. نیاز به اطلاعات بیشتری از جزئیات و زمان بندی توافق تجاری جدید بین چین و آمریکا داریم و در حال حاضر با توجه به اطلاعات ناقص معامله می‌کنیم.

در وال استریت، بیش‌تر شاخص‌ها ریزشی بودند تا جایی که به جز شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» که ۰٫۰۴ درصد جهش کرد و به ۲۷ هزار و ۶۹۱٫۴۹ واحد رسید، دو شاخص دیگر پس از چهار صعود متوالی قرمز پوش شدند: شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰٫۲ درصد کاهش تا سطح ۳۰۸۷٫۰۱ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با کاهش ۰٫۱۳ درصدی در سطح ۸۴۶۴٫۲۸ واحدی بسته شد.

در معاملات بازار‌های بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد مشابهی داشتند تا جایی که شاخص «فوتسی ۱۰۰» بورس لندن با ریزش ۰٫۴۲ درصدی تا ۷۳۲۸٫۵۴ واحد پایین رفت، شاخص «کک ۴۰» بورس پاریس با افزایش ۰٫۰۷ درصدی در سطح ۵۸۹۳٫۹۲ واحد بسته شد و شاخص «دکس ۳۰» بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۰٫۲۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۱۹۸٫۳۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص «ایبکس ۳۵» حدود ۰٫۰۶ درصد پایین رفت و به ۹۳۸۸٫۵۰ واحد رسید.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو ژاپن با جهش ۰٫۵۲ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۴۵۲٫۰۷ واحدی بالا رفت، شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ کنگ با افزایش ۰٫۳۳ درصدی به ۲۷ هزار و ۱۰٫۶۲ واحد رسید. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با ریزش ۰٫۱۲ درصدی در سطح ۳۸۹۸٫۱۵ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص «اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰» بورس سیدنی با ۰٫۲۹ درصد کاهش وایستادن در سطح ۶۷۵۳٫۰۱ واحدی به کار خود خاتمه داد.

در بازار طلای سیاه، هر بشکه نفت «وست تگزاس اینتر مدیت» با ۰٫۲۶ درصد افزایش به ۵۷٫۰۱ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش ۰٫۳۱ درصدی به ازای ۶۲٫۳۷ دلار در هر بشکه مبادله شد.

همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۰٫۱۳ درصدی به ۱۴۵۵٫۲۰ دلار رسید. هر اونس نقره با افزایش ۰٫۱۴ درصدی به ازای ۱۶٫۸۲ دلار مبادله شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای بار دوم طی کمتر از ۲ ماه گذشته به کوهستان زادگاه جد پدری خود (کیم ایل سونگ= بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی) رفت. به گزارش عصرایران، در تصاویر جدیدی که خبرگزاری رسمی کره شمالی از اسب‌سواری رهبر کره شمالی و همسرش (ری سول جو) در کوهستان «پکتو» منتشر کرده، رهبر کره شمالی و همسرش و جمعی دیگر از ملازمان سوار بر اسب سفید در حال اسب سواری دیده می‌شوند. در تبلیغات رسمی – حکومتی در کره شمالی کوهستان «پکتو» در شمال کره شمالی به دلیل اینکه زادگاه بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی است، مقدس توصیف می‌شود. رهبر کره شمالی در هفته آخر مهر ماه سال جاری نیز سوار بر اسب سفید در این کوهستان دیده شده بود. اسب سفید در خاندان حاکم بر کره شمالی یک نماد است و گفته می‌شود «کیم ایل سونگ» پدر بزرگ رهبر فعلی کره شمالی و بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی هم به هنگام رهبری جنبش مبارزه با استعمار ژاپن، سوار بر اسب سفید می‌شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
قطعنامه شورای امنیت از ایران خواسته است تا هیچ گونه فعالیتی در زمینه موشک‌های بالستیک که قابلیت حمل تسلیحات هسته‌ای دارد، نداشته باشد. این موشک توسط یمنی‌ها در ۲ اوت ۲۰۱۹ میلادی اعلام شده و این نوع پیشرفته‌ای از موشک قیام یک ایران است. کارشناسان سازمان ملل بر این باورند که موشکی که شلیک شده شباهت زیادی به موشک‌های بالستیک داشته است. در نامه ۳ کشور اروپایی آمده است: این فعالیت‌ها تازه‌ترین نشانه از پیشرفت‌های فناوری موشک‌های بالستیک ایران است و علاوه بر این نشان می‌دهد ایران به اشاعه فناوری موشک بالستیک در منطقه ادامه می‌دهد که نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت است. شورای امنیت قصد دارد ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر ماه) درباره اجرای قطعنامه ۲۰۱۵ در خصوص برنامه هسته‌ای ایران تشکیل جلسه دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، آرتاشس تومانیان، امروز در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بازدید خود از پنج واحد تولیدی و صنعتی، آذربایجان شرقی را یکی از استان‌های توسعه‌یافته و توانمند از نظر فناوری و منابع انسانی خواند و اظهار داشت: روابط رو به رشد ایران و ارمنستان این اجازه را می‌دهد که در مورد همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف فکر کنیم. با اشاره به امضای توافق‌نامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، گفت: کارآفرینان و فعالان اقتصادی ارمنی از مزایای عضویت در این اتحادیه بهره‌مند شده‌اند و اکنون زمان آن است که همراه با ایران، به طور مشترک از این امکانات استفاده کنیم. وی با بیان اینکه امکانات نامحدودی برای همکاری در زمینه‌های مختلف با ایران داریم، افزود: مسیر هزاران ساله‌ای که دو ملت ایران و ارمنستان طی کرده‌اند ما را ملزم می‌کند که روابط کنونی را توسعه و تحکیم ببخشیم. سفیر ارمنستان همچنین آمادگی کشورش را برای توسعه همکاری‌های علمی، فرهنگی و هنری با ایران اعلام کرد و گفت: نباید همواره به اروپا چشم بدوزیم و خود ما به عنوان کشورهای همسایه نیز می‌توانیم دادوستد علمی و فناوری داشته باشیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
اردکانیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص اجلاس امروز گفت: امروز اجلاس شورای حکام منطقه‌ای مدیریت آب شهری بود که سال‌ها پیش که بنده معاون وزیر بودم تأسیس شد و دوره جدید فعالیت آن با حضور ۱۶ کشور و هشت سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی در تهران شکل گرفته است. علاوه بر این لازم است تا سرمایه‌گذاری‌های بیرونی با هدف توسعه ظرفیت‌های نیروی انسانی و انتقال تجربیات افزایش یابد که این کار را در حال حاضر آغاز کرده‌ایم. به گفته وی با توجه به اینکه مسئولان ارشد و نمایندگان وزارتخانه‌های مرتبط با آب از کشورهای منطقه‌ای به ایران می‌آیند و گفت و شنودهای متعددی بین آن‌ها مطرح می‌شود قطعا فعالیت شرکت‌های ایرانی توسعه می‌یابد. به گفته وی در زمینه سازگاری با کم آبی نیز قطعا در این نشست مذاکراتی صورت خواهد گرفت و ما امیدواریم که بتوانیم اقدامات گسترده‌ای را انجام دهیم. وی افزود: علاوه بر این یکی دیگر از این پیشنهادات این بوده که ایران در قالب یک مرکز منطقه‌ای برای استارت‌آپ‌های حوزه آب تبدیل شود.
جام نیوزجام نیوز23 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از خبرگزاری «تاس» «واسیلی نبنزیا» نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع عراق گفت، نگران تحولات عراق و اثرات منفی آن بر وضعیت سیاسی این کشور و همچنین تلاش‌ها جهت تنش‌زایی در اطراف ایران هستیم. وی گفت: «تلاش برای کشاندن عراق به یک درگیری منطقه‌ای، وضعیت داخلی این کشور را بی ثبات می‌کند. عراق حق برقراری روابط عادی با همسایگان خود را دارد و هیچ کس حق ندارد این روابط را تضعیف کند.» این در حالی است که «کلی کرافت» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد نیز طی سخنرانی خود به موضوع ایران و عراق پرداخت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نیکلای ملادینف نماینده ویژه سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه از طریق گذرگاه بیت حانون (ایرز) وارد نوار غزه شد. بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، سفر ملادینف و معاونش به غزه چند ساعت طول خواهد کشید. سفرهای ملادینف به غزه بسیار کوتاه است و طی آن با مسئولین و شخصیت‌ها و رهبران گروه‌های فلسطینی دیدار می‌کند. ملادینف به همراه مصر در تلاش‌های میانجی‌گری میان گروه‌های فلسطینی و تل آویو موفق بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر