استفاده از پتانسیل‌های سازمان نظام مهندسی معدن در توسعه صنعت نفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
استفاده از پتانسیل‌های سازمان نظام مهندسی معدن در توسعه صنعت نفت

استفاده از پتانسیل‌های سازمان نظام مهندسی معدن در توسعه صنعت نفت

فارسخبرگزاری فارس |
معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با تاکید بر اینکه قصد داریم از پتانسیل‌های سازمان نظام مهندسی معدن در توسعه صنعت نفت استفاده کنیم، گفت: در کشور ما ذخایر نفت و گاز فراوانی وجود دارد که اگر میخواهیم از آنها بهره‌برداری کنیم باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم و درونزا باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سعید محمدزاده معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت نفت و سازمان نظام مهندسی معدن گفت: ما در به کارگیری مجموعه دانش در کشور دچار مشکلاتی هستیم که باید با همکاری نهادهای مختلف این خلا پر شود. با بررسی شاخص‌های کیفیت اثربخشی علم در‌می‌یابیم که ما در تولید علم در کشور جز رتبه‌های برتر در دنیا هستیم اما در به کارگیری علم خوب عمل نکردیم.

محمدزاده با تاکید بر اینکه با انعقاد این تفاهم‌نامه قصد داریم از پتانسیل‌های سازمان نظام مهندسی معدن در توسعه صنعت نفت استفاده کنیم، افزود: در کشور ما ذخایر نفت و گاز فراوانی وجود دارد که اگر میخواهیم از آنها بهره‌برداری کنیم باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم و درونزا باشیم.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت اظهار داشت: ما در وزارت نفت قصد داریم تا از ظرفیت‌های علمی مهندسان ایرانی استفاده کنیم و در این راستا شاهد رویدادهای جدیدی هستیم. در واقع یکی از رسالت‌های ما ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه است و در این راستا ۲۲ قرارداد بزرگ بین وزارت نفت و مجموعه‌های دانشگاهی و مهندسی منعقد شده است که ۵ قرارداد بزرگ در حوزه اکتشاف بوده است.

وی اضافه کرد: توان علمی در کشور وجود دارد و استفاده از ارتباطات بین نهادی میتواند به فعالسازی ظرفیت‌های داخلی کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.

نگاهی به فرآیند تصفیه آب شهر سنندج

تابناکتابناک1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر