توییتر فیلمهای جعل شده با «دیپ فیک» را شناسایی می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
توییتر فیلمهای جعل شده با «دیپ فیک» را شناسایی می‌کند

توییتر فیلمهای جعل شده با «دیپ فیک» را شناسایی می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
پس از ظهور پدیده‌ای به نام "دیپ فیک" نگرانی‌ها از رواج آن و گم کردن منابع اصلی خبر زیادتر شد و در نهایت شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با جعل فیلم توسط این نرم افزار اعلام آمادگی کردند، توییتر هم به تازگی راهکار خود برای شناسایی "دیپ فیک" را اعلام کرد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سالهاست که با افزایش سرعت در تبادل اطلاعات، صحت و سندیت داده‌های تبادل شده زیر سؤال می‌رود و اگر در این وانفسای شتابزده هنوز رسانه‌های معتبر، عرض اندام می‌کنند به دلیل ارتباطشان با صحت اخبار است چرا که شبکه‌های اجتماعی به گونه‌ای پیشرفت کرده‌اند که صفحات مجازی هر شخصیت حقیق و حقوقی می‌تواند به مثابه رسانه آنها عمل کند و اطلاعات لازم را بدون واسطه در اختیار گروه هدفشان قرار دهد؛ استناد این گفته هم منبع قرار دادن این صفحات مجازی در رسانه‌های معتبر است.

اما با پیشرفت هوش مصنوعی و جریان تکنولوژی، حالا اصالت گفته‌ها و سندیت‌ داده‌ها به شدت در معرض خطر جعل قرار دارد؛ نمونه تازه این جعل هم نرم‌افزاری به نام «دیپ فیک» است که حالا بلای جان شبکه‌های اجتماعی و حتی رسانه‌های معتبر شده است!

همین موضوع، مدیران شبکه‌های مجازی مانند توئیتر را به واکنش وادار کرده‌ است و آنها به دنبال سیاست‌های تازه‌ای بودند که به واسطه آن مانع از گسترش کلیپ‌های ایجاد شده توسط دیپ فیک باشند؛ این نرم‌افزار بیشتر بخش‌های حقوقی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها را درگیر کرده‌ است چرا که می‌تواند تبعات زیادی به همراه داشته باشد و آنچه در این وانفسا قربانی می‌شود، حقیقت است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

توییتر در وبلاگ خود اعلام کرده‌است که فیلم‌های ساخته شده با دیپ فیک مصنوعی است و باید با آن مقابله کرد چرا که اهداف تولید آنها اغلب گمراه کردن اذهان عمومی و تغییر محتوای اصلی در فضای حقیقی است. بنابراین توییتر اگر فیلمی ساخته شده با دیپ فیک را شناسایی کند در مرحله اول به یک پیام هشدار به توییت حاوی فیلم ارسال می‌کند و در ادامه به افرادی که آن ویدیو را به اشتراک می‌گذارند یا آن را لایک می‌کنند هشدار می‌دهد.

در مرحله بعد توییتر داده‌ای را به توییت‌های دیپ فیکی اضافه می‌کند تا افراد از ماهیت آن محتوا آگاه شوند. اما عملکرد توییتر به این میزان محدود نشده و اگر متوجه شود ویدیوی ساخته شده با دیپ فیک می‌تواند برای شخصی تبعات جانی و امنیتی داشته باشد محتوای مورد نظر را به صورت کامل پاک می‌کند.

البته این دستور‌العمل هنوز اجرایی نشده است و جزئیات بیشتری از آن در دسترس نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک استارتاپ آمریکایی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ یک سایت کمپوست انسانی افتتاح کند تا جنازه مردگان را به روش سازگارتری با محیط زیست به خاک تبدیل کند. اما این شرکت می‌گوید با تبدیل جسم انسان به خاک، با به حداقل رساندن ضایعات، از آلوده شدن آب‌های زیرزمینی جلوگیری می‌کند و مانع انتشار CO۲ می‌شود. این قانون از بهار سال آینده به مرحله اجرا در خواهد آمد و به برگزارکنندگان مراسم تشییع جنازه اجازه می‌دهد تا کمپوست جنازه انسان را انجام دهند. منیزیم و فسفات موجود در این کود سبب آبرفتی شدن خاک‌های کشاورزی و جذب سریع‌تر مواد مغذی درون خاک می‌شود. کمپوست، خاک بسیار غنی و مورد استفاده است که در مکان‌هایی همچون در باغ‌ها، محوطه سازی، باغداری، و کشاورزی به عنوان کود بکار می‌روند.

نظرها

اخبار بیشتر