ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی در درمان سرطان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی در درمان سرطان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دبیر علمی چهارمین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی از ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی در درمان سرطان در این همایش خبر داد.
ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی در درمان سرطان - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران، آقای دکتر منصور انصاری با اشاره به ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی در درمان سرطان در چهارمین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی گفت: خوشبختانه کمبودی در بخش دارو‌های شیمی درمانی و هورمون درمانی نداریم و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه‌های علوم پزشکی و بخش خصوصی، تجهیزات رادیوتراپی نیز به شکل گسترده‌ای تأمین می‌شود.

وی درباره برگزاری چهارمین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی و چهاردهمین همایش سالانه کلینیکال آنکولوژی ایران افزود: این همایش با حضور استادان و صاحبنظران برجسته داخلی و خارجی، ۲۷ تا ۲۹ آذر در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

دبیر علمی چهارمین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی افزود: جدیدترین دستاورد‌های علمی در زمینه درمان سرطان در رشته‌های مختلف آنکولوژی به ویژه تومور‌هایی همچون تومور‌های سینه، سر و گردن، تومور‌های دستگاه تناسلی زنان و مردان و تومور‌های گوارش در این همایش ارائه خواهد شد.

وی گفت: تومور سینه از تومور‌های شایع است که در زنان به ویژه در سنین فعال بروز می‌یابد و این موضوع اهمیت غربالگری (تشخیص زودهنگام) و درمان به موقع این سرطان را آشکار می‌سازد.

دبیر علمی چهارمین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی افزود: روش‌های بروز درمان موضعی همانند جراحی و رادیوتراپی و روش‌های سیستمی همچون شیمی درمانی و هورمون درمانی از موضوعاتی است که با حضور استادان در این همایش درباره آن بحث و تبادل نظر خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان | بهترین اخبار کوتاه سلامت

وی درباره اینکه آیا اکنون بیماران مبتلا به سرطان با کمبود دارو روبرو هستند، گفت: ممکن است گاهی به علت تحریم‌ها و شرایط اقتصادی کشور دچار کمبود مقطعی دارو‌های سرطان شویم، ولی خوشبختانه با بومی سازی این دارو‌ها روز به روز نیاز به خارج از کشور کمتر شده است و بیماران با مشکلات کمتری روبه‌رو هستند.

آقای انصاری افزود: با وارد شدن شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد انگیزه برای آنان و با بومی سازی دارو‌ها و تجهیزات در این زمینه، وابستگی به خارج بسیار اندک شده است.

دبیر علمی چهارمین همایش بین المللی کلینیکال آنکولوژی و چهاردهمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی درباره دستگاه‌های رادیوتراپی گفت: خوشبختانه با اقدامات مؤثر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری مراکز دانشگاهی و بخش خصوصی، به زودی بسیاری از شهر‌های بزرگ کشور مجهز به دستگاه‌های رادیوتراپی پیشرفته می‌شوند و نیاز به سفر بیماران را به شهر‌های خیلی دور و استان‌های مجاور برای دستیابی به خدمات درمانی مناسب در حوزه سرطان بسیار کاهش می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمستان با گاری‌هایی برای ما تداعی می‌شود که بوی لبو از آن سر به فلک می‌کشد. در مرحله بعد قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم. اجازه می‌دهیم چغندرها به مدت۳۰ دقیقه به آرامی بپزند. آب لبوها را نیز کنار می‌گذاریم. ۱ لیوان از آب لبو را با سرکه سفید و کمی نمک در قابلمه‌ای می‌ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا به جوش بیاید.

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ از نگاه مجله «تایم»

7+
همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر