تقویت وحدت، رسالت رسانه ملی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

تقویت وحدت، رسالت رسانه ملی است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون برون مرزی صدا و سیما، تقویت وحدت و مقابله با جریان‌های تفرقه انگیز را از رسالت‌های اصلی رسانه ملی دانست.
تقویت وحدت، رسالت رسانه ملی است - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیمان جبلی در نشست صمیمانه‌ای که به مناسبت هفته وحدت با علمای اهل تسنن در سازمان صدا و سیما برگزار شد، گفت: به بزرگان و مبلغان دین پیامبر خیر مقدم عرض می‌کنم و میزبانی از بزرگان اهل تسنن را افتخار می‌دانم.

وی افزود: ما اولین هفته وحدت در دومین چله انقلاب اسلامی را پیش رو داریم، ضرورت دارد که به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب در این مراسم اشاره کنم و طبق فرمایش ایشان چهل سال دوم انقلاب اسلامی باید نمایانگر بلوغ، رشد و تعالی برای نزدیک شدن به اهداف والا در جمهوری اسلامی ایران باشد. جبلی افزود: انقلاب ما یک انقلاب اسلامی در همه جهان بود و این موضوع در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب آمده است.

معاونت برون مرزی صدا و سیما، گفت: طبق فرمایش ایشان اگر بخواهیم عظمت انقلاب اسلامی ایران را در این چهل سال بفهمیم باید این انقلاب را با عظمت دیگر انقلاب‌های دنیا بعد از چهل سال مقایسه کنیم. انقلاب ما یک انقلاب استثنایی در جهان بود و از بدو تولد نطفه آن جهانی بسته شد، این انقلاب پیام و هویتی جهانی دارد و به تبع آن دوستان و دشمنانش هم جهانی اند.

جبلی افزود: این انقلاب ثابت کرد در سخت‌ترین شرایط ظلم و استکبار اسلام می‌تواند جامعه را به حرکت در بیاورد و عامل رهایی از بی عدالتی باشد هرچند که بی عدالتی قدرت زیادی داشته باشد. این انقلاب الگوی دیگر کشور‌ها بوده و هست، به طوری که از رهبر اسلامی کشور تونس شنیدم اینقدر معارف دینی در انقلاب اسلامی ایران وجود دارد که هیچ مکتب دیگری به اندازه اسلام ظرفیت ظلم ستیزی ندارد.

وی گفت: در بعضی موارد هم برخی جریان‌های مبارز انقلابی همانند سازمان منافقین دچار انحراف شدند که آثار این انحراف را می‌توان در این دوره مشاهده کرد لذا انقلاب ما امیدبخش بود بنابراین با جهانی بودن زاده شد. ما نمی‌توانیم خصلت جهانی شدن را از انقلاب مان بگیریم، چون ناخواسته پیام این انقلاب به همه جا صادر می‌شود. پیام حضرت امام و نگاه مقام معظم رهبری همواره بر جهانی بودن انقلاب اسلامی است و ما نمی‌توانیم خودمان را در مرزهایمان محدود کنیم. حراست از انقلاب اسلامی وظیفه تک تک ماست اینجاست که پیام وحدت انقلاب گریز ناپذیر است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

معاون برون مرزی صدا و سیما افزود: همانطور که دین ما توصیه به وحدت می‌کند انقلاب ما هم در درون خود بر گردآمدن عناصر وحدت تاکید دارد، بنابراین وحدت جزء اولویت‌های ماست. انقلاب اسلامی در کشوری با اکثریت شیعه اتفاق افتاده است این در حالیست که شیعه در جهان اسلام اکثریت نیست بنابر این اگر بخواهیم جهانی فکر کنیم باید با اکثریت جهان اسلام وحدت داشته باشیم ما همه از یک دین هستیم هرچند که رویکرد‌های متفاوتی داریم.

جبلی گفت: پیام وحدت اخلاقی و راهبردی است اگر بخواهیم با دشمنان مقابله کنیم برای یارگیری به جهان اسلام نیاز داریم بنابراین باید وحدت داشته باشیم. در این مسیر چالش‌های زیادی داریم که از جمله آن می‌توان به شیعه انگلیسی و سنی سعودی و اسرائیلی اشاره کرد. شیعه انگلیسی با پول کلان در صدد ایجاد تفرقه و شکاف بین مسلمانان است و سنی سعودی هم دست کمی از آن ندارد و این دو در یک مسیر قدم می‌زنند.

وی افزود: ما به عنوان رسانه انقلاب اسلامی، همان رسالتی را بر دوش داریم که مبانی انقلاب ما را تشکیل می‌دهد و آن هم چیزی به جز وحدت نیست. رویکرد ما علاوه بر تبیین واقعیت‌ها، پیشرفت‌ها و اقتدار جمهوری اسلامی ایران، مقابله با جریان‌های انحرافی و تفرقه انگیز و تقویت وحدت است.

معاونت برون مرزی صدا و سیما با مهم دانستن فعالیت‌های شبکه‌های برون مرزی گفت: متاسفانه هنوز اهمیت این شبکه‌ها در دستگاه‌های تصمیم گیر تبیین نشده است ما از همکاری دستگاه‌های مختلف استقبال می‌کنیم تا تریبون‌های بین المللی جهان اسلام تقویت شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جراح حادقی که رکورددار معرفت است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برنامه «بدون تعارف»، این هفته به سراغ جراح مغز و اعصابی رفته که رکورددار اخلاق، معرفت و مرام پزشکی است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بدون تعارف این هفته به سراغ جوانی ۳۷ ساله رفته که ۹ سال است جراح مغز و اعصاب است، دکتر رضا جباری، جراح حاذقی است که دو رکورد دارد؛ یکی در تعداد جراحی‌هایش که به چند هزار جراحی می‌رسد و دومی در اخلاق و مرام پزشکی.

فیلم | بدل میوه فروش موذن زاده اردبیلی، این بار درحال فروختن کدو تنبل

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
پیرمرد میوه فروش اردبیلی که پیشتر با ویدئویی در حال فروختن سیب که صدایش شباهت زیادی به موذن زاده اردبیلی داشت، معروف شده بود این بار با ویدئویی جدید در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده است. او مشغول فروش کدو تنبل است. او با صدای زیبایش دارد بورانی‌هایش _ {آذری‌ها به کدو تنبل می‌گویند بورانی} را با عسل مقایسه می‌کند و سعی می‌کند آنها را بفروشد.

«رادیکال سه» به استقبال روز دانشجو می‌رود

مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه سه، برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌ برنامه‌ای شش قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ می‌پردازد. سیدنظام موسوی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سیدمهدی طباطبایی دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت مهمان‌های بخش اول ویژه‌برنامه «رادیکال سه» هستند و به بررسی فعالیت‌های جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ می‌پردازند. همچنین ایمان ملکا دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و مهدی امامقلی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مهمان‌های این برنامه در بخش دوم هستند که ابعاد فعالیت‌های جنبش دانشجویی را در دهه ۸۰ مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. در بخش پایانی این هفته نیز امین سلیمی مسئول سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و رضا نجابت دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مورد جریان دانشجویی در دهه نود سخن می‌گویند. «رادیکال سه» در روزهای شنبه تا پنجشنبه ۱۶ تا ۲۱ آذرماه هر روز ساعت ۱۸:۱۵ روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود.

پاسخ تند یک مداح به خواننده لس‌آنجلسی+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به اظهارات خواننده لس‌آنجلسی درباره امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد. مراسم جشن میلاد امام حسن عسکری (ع) در حسینیه‌‌ ‌محبان ‌‌اهل‌بیت (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام علی خزاعی و مدیحه‌سرایی حسین طاهری برگزار شد. خبرگزاری فارس نوشته است: در این مراسم حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به توهین خواننده لس‌آنجلسی به امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد و در ابتدای آن اظهارداشت: به کوری چشم آن خواننده کثیفی که دهانش را به بی‌احترامی باز کرد، این گونه می‌گویم: کی شود دریا به پوز سگ نجس! بخشی از شعر این نوحه به شرح زیر است: تن علی، تهمتن علی، نعره متنتن علیقدرت یل افکن علی، هیبت مدون علیروشن و مبرهن علی، وجه خدا به وجه احسن علیبرتر و سرتر ازهمه افلاک، ولی عهد خواجه لولاتولی والی والا علی، تعالی عالی اعلی علییاعلی یاعلی

روایتی از قهرمانان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نگاه فیلم مرد نقره‌ای به ایران و ایرانی قهرمانانه است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ فیلم مرد نقره‌ای داستان یک مرد؛ گروگان گیری و ماجرای مبارزه سخت است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| بیست و چهارمین جشنواره فیلم کرالا از ۱۵ تا ۲۲ آذر (۶ تا ۱۳ دسامبر) در هند برگزار و میزبان یک داور و آثار پنج کارگردان ایرانی است. در این جشنواره فاطمه معتمد آریا به عنوان رییس هیات داوران حضور دارد. همچنین فیلم‌های «بنفشه آفریقایی» ساخته مونا زندی حقیقی، «سرخپوست» نیما جاویدی، «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی، «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی، «مارگه و مادرش» ساخته محسن مخملباف و محصول ایتالیا و انگلستان و «حوا، مریم، عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی و محصول افغانستان به تهیه‌کنندگی کتایون شهابی در بخش‌های غیررقابتی جشنواره به نمایش درخواهند آمد. منبع: ایسنا

نظرها

اخبار بیشتر