۵۰۰ برنامه کتاب و کتاب خوانی در استان سمنان اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ

۵۰۰ برنامه کتاب و کتاب خوانی در استان سمنان اجرا می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
سمنان - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بابیان اینکه تاکنون بالغ‌بر چهار هزار برنامه فرهنگی در استان انجام‌شده است، گفت: ۵۰۰ برنامه کتاب و کتاب خوانی در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین شاکری بعدازظهر سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی به میزبانی کتابخانه‌های عمومی سمنان با بیان اینکه طی این هفته ۵۰۰ برنامه کتاب و کتابخانه در استان اجرا می‌شود، ابراز داشت: حوزه فرهنگ غریب بسیار است و معمولا بحث فرهنگ در سایه و حاشیه برنامه‌های دیگر واقع می‌شود لذا این واقعیتی است که باید پذیرفت و برای ارتقای آن تلاش کرد.

وی ضمن بیان اینکه استان سمنان در حوزه کتاب و کتابخوانی نسبت به بقیه استان‌های دیگر از وضعیت مناسب‌تری برخوردار است، افزود: اگرچه سمنان استان فرهنگی و علمی که خوشبختانه سابقه درخشان دارد اما در کل وضعیت کتاب و کتابخوانی نسبت به نرم منطقه‌ای و جهانی اسفناک است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بابیان اینکه در راستای ایجاد نشاط اجتماعی در فضای کتابخانه‌ها تلاش شد تا برنامه‌های فرهنگی در دستور کار قرار گیرد، ابراز داشت: امسال چهار هزار و ۵۹۲ برنامه فرهنگی در این راستا برای استان سمنان انجام‌شده است.

شاکری ضمن بیان اینکه ۷۲ کتابخانه در سطح استان سمنان وجود دارد که اکثرا از نوع نهادی هستند، تصریح کرد: ۵٫۸ درصد جمعیت حدود ۵۲ هزار نفر در کتابخانه‌های عمومی استان سمنان عضویت دارند و این در شرایطی که می‌بایست این میزان طبق استاندارد ۳۵ درصد باشد که آمار نشان می‌دهد از برنامه عقب هستیم.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

وی ضمن بیان اینکه یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار عنوان کتاب در این تعداد کتابخانه عمومی استان سمنان وجود دارد، افزود: از این تعداد ۳۳ کتابخانه شهری، ۱۴ کتابخانه مشارکتی و ۲۰ کتابخانه روستایی مجموع کتابخانه‌های عمومی استان را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بابیان اینکه سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها پاسخگوی هزینه‌ها نیست، اضافه کرد: شهرداری سمنان ۱۵ میلیون تومان برای یک ماه پرداخت کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، لیگ کتابخوانی دستگاه‌های اجرایی، دیدار با آیت‌الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان، لیگ کتابخوانی دانش‌آموزی و نشست‌های رونمایی و نقد کتاب و عضویت رایگان در کتابخانه‌ها ازجمله برنامه‌های محوری هفته کتاب و کتابخانه در سطح استان سمنان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر