جریان قدرت و ثروت در مشهد، بلای خانمان‌سوز هر طرح و برنامه‌ای است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
جریان قدرت و ثروت در مشهد، بلای خانمان‌سوز هر طرح و برنامه‌ای است

جریان قدرت و ثروت در مشهد، بلای خانمان‌سوز هر طرح و برنامه‌ای است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد گفت: در مشهد با بلای خانمان‌سوزی نسبت به هر طرح و برنامه روبه‌رو هستیم و آن جریان قدرت و ثروت در مشهد است که مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی حرکتی ضد منافع آنها بود.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در گرهمایی ائمه جمعه استان خراسان رضوی در دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، اظهار کرد: مدیریت استاندار را در استان خراسان رضوی از برکات حضرت رضا (ع) می‌دانم. برخی مسئولان ما سیاسی هستند و برای جناح خود بهره‌برداری سیاسی می‌کنند اما استاندار ما فرد سیاسی نیست، بلکه مرد اقتصادی بوده و دنبال سیاست‌بازی نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت اقتصادی استاندار از نظر سیاسی در سطح بالایی برای ما ارزش داشته است، عنوان کرد: کشور در مساله اقتصاد مقاومتی به بن‌بست خورده بود زیرا هر قدمی در این خصوص انجام می‌گرفت، کارهای روتین کشور را به جای فعالیت توسعه اقتصاد مقاومتی مطرح می‌کردند. ما به عنوان اقتصاد مقاومتی با آن مولفه‌ها، راهکارها و ویژگی‌های مقام معظم رهبری حرکتی در کشور نداشتیم. عملیات استاندار این بن‌بست را شکست و حرکتی در کشور انجام گرفت.

علم‌الهدی افزود: ۷۶ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری در کرمان داشتند که تاکنون ۵۰ هزار و ۷۷۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است. نتیجه کار آقای رزم‌حسینی معلوم ‌شد اما قبل اینکه نتیجه معلوم شود، کار خود را شروع کردند، افرادی از گوشه و کنار در مجامع استان خدشه وارد کردند که معلوم ‌نیست سرمایه وارد استان شود یا نه. حتی برخی به من گفتند شرکت‌های معین، افرادی هستند که از هر موقعیتی استفاده کرده و مانند تعاونی‌ها پول مردم را جمع می‌کنند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: از اقدام آقای استاندار تاکنون ۸ ماه بیشتر نگذشته و به سال نرسیدیم اما ۴۰ هزار میلیارد سرمایه به استان وارد شده که برخی افراد تخریب می‌کردند و می‌گفتند اگر روزی دیدید ۳۰ هزار میلیارد تومان پول به استان آمد، حرفش را بزنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه در مشهد با بلای خانمان‌سوزی نسبت به هر طرح و برنامه روبه‌رو هستیم و آن جریان قدرت و ثروت در مشهد است، تصریح کرد: برخی سرمایه‌ها را از جای دیگر آوردند و در اینجا حداکثر استفاده را از زمینه‌های اقتصادی بر مبنای خودشان انجام دادند. مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی حرکتی ضد منافع آنها بود. دیگر نمی‌توانند پولی به جیب بزنند و ببرند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی ادامه داد: در این ۸ ماه قصه در استان شکل گرفت، ۱۵ درصد ۱۲۸ هزار میلیارد تومان وارد عرصه عملیاتی شده یعنی حداقل حدود ۱۶، ۱۷ هزار میلیارد پول کار می‌کند. به همان مقدار افراد شاغل شدند و کار می‌‎کنند. این مساله کمی نیست. کدام استان در این کشور است که به فاصله ۸ ماه ۱۶ هزار میلیارد تومان پول را وارد کند؟ استان ما زمینه کاری چندانی ندارد، بخش عمده‌ای کویر است اما با این وجود این پول ایجاد شده است.

علم‌الهدی اضافه کرد: این برای ما یک برند سیاسی نیز هست و نشان می‌دهد فعالیت اقتصادی که مقام معظم رهبری فرمودند، شدنی است، هم زود انجام می‌شود و هم زود نتیجه می‌دهد. استان ما در زمینه اقتصادی بهتربن استان کشور نیست و زمینه‌های اقتصادی در استان‌های دیگر قوی‌تر و بیشتر است اما در ۸ ماه این میزان پول کار شده است. اگر مسئولان به این امر توجه کنند، بهتر خواهد بود. ائمه جمعه باید مردم را نسبت به این کار توجیه کنند تا مردم امیدوار شوند، هرکجا توانستیم مردم را به میدان بیاوریم، موفق شدیم و هرکجا نتوانستیم مردم را بیاوریم، شکست خوردیم. باید مردم وارد صحنه شوند.

امام جمعه مشهد گفت: ما در سال ۹۷، ۳۲ میلیون زائر داخلی داشتیم که به دلیل هزینه‌ای که دارد نمی‌توان روی آن حساب کرد. سال گذشته ۴ میلیون زائر خارجی داشتیم که اگر روی ۵ میلیون زائر خارجی هر زائر، ۲ هزار دلار حساب کنیم، حدود ۱۰ میلیارد دلار می‌شود که ‌پول ارز خارجی وارد شهر ما شده اما مدیریت نشده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: مشکل ما این بوده که‌ این پول کجا رفته است. اگر الان فکر توانمند اقتصادی و ابتکارات شما در استانداری به کمک این قضیه بیاید، تکلیف این ۱۰ میلیارد دلار مشخص می‌شود که چگونه می‌توان مدیریت کرد و به عنوان سرمایه به کار برد تا افزایش سطح تولید استان و توسعه معدن و صنعت را داشته باشیم. اگر این ۱۰ میلیارد دلار هزینه شود، اشتغال و کار ایجاد می‌شود که این درخواست ما از شما در استانداری است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمقام‌ها و رسانه‌های استرالیایی امروز چهارشنبه از تخلیه فرودگاه آدلاید این کشور به دلیل یک هشدار امنیتی خبر دادند. اخبار بین‌الملل- ترمینال اصلی فرودگاه آدلاید استرالیا به دلیل یک هشدار امنیتی تخلیه شده است. به گفته سخنگوی این فرودگاه، محوطه انتظار و ورودی‌های فرودگاه تخلیه شدند. گفته می‌شود که تاکنون حداقل یک پرواز به دلیل هشدار امنیتی در فرودگاه آدلاید، با تاخیر مواجه شده است. نیروهای امنیتی فرودگاه آدلاید استرالیا از مسافران خواسته‌اند که یک بار دیگر مراحل کنترل‌های امنیتی خود و وسایل همراهشان را انجام دهند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
انواع لیمو ترش هر کیلو به قیمت ۶ هزار و ۱۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد. قیمت انواع میوه دستچین در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است: قیمت سایر اقلام اساسی را مشاهده کنید.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
شرکت HMD از تلفن جدید نوکیا برای بازارهایی رونمایی کرد که به دنبال گوشی ارزان قیمت می‌گردند. این گوشی که به نوکیا C۱ مشهور است. گوشی C۱ دارای صفحه نمایش ۵٫۴۵ اینچی با وضوح ۴۸۰ ۹۶۰px و پنل IPS است. این تلفن دارای یک تراشه نامشخص با یک پردازنده چهار هسته‌ای با سرعت ۱٫۳ گیگاهرتز (به احتمال زیاد تراشه MediaTek) است. نوکیا C۱ یک تلفن سیم کارت دوگانه است و توجه داشته باشید که فاقد اتصال LTE است.

نظرها

اخبار بیشتر