صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟

صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟

کجاروخبرگزاری کجارو |

به‌غیر از صندلی وسط هواپیما که شاید آخرین انتخاب هر مسافری باشد، صندلی کنار پنجره و صندلی کنار راهروی هواپیما نیز مزایا و معایبی دارند که مسافران باید با توجه به آن‌ها صندلی خود را انتخاب کنند.

وقتی مسافر کلاس اکونومی هواپیما باشید، مطمئنا با آرنج‌ها و دست‌های زیادی برخورد خواهید کرد؛ هرچند با انتخاب صندلی می‌توان از این مشکلات کم کرد و لذت بیشتری از پرواز برد. حالا صندلی کنار پنجره بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟ با کجارو همراه باشید تا از تجربیات تامارا هاردینگهام جیل (Tamara Hardingham-Gill)، نویسنده و ویراستار سی‌ان‌ان، به شما بگوییم.

صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟ - 3

مسافران بدخواب واقعا بدترین اتفاق در سفر هوایی هستند. با اینکه تماشای مناظر هوایی از پنجره‌ی هوا لذت‌بخش است؛ اما هر مسافری دوست دارد که بتواند به‌راحتی به سرویس بهداشتی دسترسی داشته باشد یا پاهایش را هر زمانی که خواست، دراز کند؛ به‌خصوص در سفرهای بسیار طولانی. راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

حتما برایتان پیش آمده است که روی صندلی کنار پنجره گیر افتاده‌ و شدیدا نیاز داشته‌اید که از جایتان بلند شوید؛ اما مسافر کنار دست‌تان در خواب عمیقی بوده است. مسلما هیچ‌کس دوست ندارد که یک غریبه او را از خوابی دوست‌داشتنی بیدار کند؛ به‌ همین دلیل تکان‌دادن همسفر کنارتان که مشغول چرت‌زدن است، ایده‌ی جذابی به نظر نمی‌رسد. شاید در چنین شرایطی این فکر به ذهن‌تان خطور کند که بدون بیدارکردن او، بیرون بروید؛ اما فکرش را بکنید که در همین حین، او از خواب بیدار شود و شما را در آن وضعیت ناخوشایند ببیند.

با اینکه فرد منظمی نیستم و اغلب نیم‌ساعت طول می‌کشد تا تلفنم را پیدا کنم؛ اما وقتی حرف از سفر هوایی می‌شود، آن را با دقت کامل برنامه‌ریزی می‌کنم. هنگام سفرهای طولانی، برنامه خاصی دارم و در طول پرواز به مقصد، به تماشای فیلم‌هایی مشغول می‌شوم که در سینما اکران شده‌ بودند و موفق به دیدن آن‌ها نشدم، ‌در پرواز برگشت نیز به تماشای فیلم‌های مستقل خارجی می‌پردازم که احتمالا هرگز در یک سینمای بین‌المللی به نمایش درنیامده‌اند. دیگر وقتی برای خواب نمی‌ماند؛ به‌خصوص با فیلم‌های امروزی که تا این اندازه طولانی هستند. برای پروازهای کوتاه معمولا یک کتاب صوتی خاص گوش می‌دهم یا یک مقاله‌ی جدید مطالعه می‌کنم.

صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟ - 7

با همه‌ی دقتی که در برنامه‌ریزی سفر هوایی انجام می‌دهم، گاهی اوقات در طول سفر با مسافرانی روی صندلی کنار راهرو مواجه می‌شوم که اصلا همکاری نمی‌کنند، غر می‌زنند و کلی طول می‌کشد تا کمربندشان را باز کنند تا من بتوانم خارج شوم؛ مجددا برای نشستن روی صندلی‌ام هم باید همین مشکلات را از سر بگذرانم. با علم به اینکه برخی مسافران خیلی کند هستند؛ اما آیا واقعا فکر می‌کنند من دیگر به صندلی خود برنمی‌گردم؟ همیشه وقتی به لحظه‌ی فرود هواپیما نزدیک می‌شویم و فقط ۱۰ دقیقه از فیلمم مانده است، به همین چند دقیقه‌ای که همسفر محترم وقتم را تلف کرد و موفق به دیدن انتهای فیلم نشدم، فکر می‌کنم.

صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟ - 9

در هر صورت اگر صندلی کنار راهرو را انتخاب کرده باشید، باید بدانید که هرگاه همسفران شما قصد عبورومرور داشته باشند، شما باید از جای خود بلند شوید. گاهی اوقات مسافرانی هستند که در طول پرواز باید چندین بار به توالت بروند یا می‌خواهند برای صحبت با دوست یا دوستان خود که در مکان دیگری در هواپیما نشسته‌اند، از جای خود بلند شوند؛ فکرش را بکنید که اگر من روی صندلی کنار راهرو نشسته باشم، این موضوع باعث چندین بار وقفه در تماشای فیلم یا گوش‌دادن به کتاب صوتی‌ام می‌شود.

صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟ - 11

مسافر روی صندلی کنار راهرو می‌تواند پس از فرود هواپیما به‌راحتی کیف و وسایل خود را از قفسه‌های بالای سرش پایین بیاورد و سریع‌تر از هواپیما خارج شود. با اینکه می‌دانم، گاهی اوقات مسافران هواپیما ردیف به ردیف از هواپیما خارج می‌شوند، اما این موضوع کمتر برای من اتفاق افتاده است. در هر صورت مسافرانی هستند که عجله دارند و تلاش‌ می‌کنند با تنه‌زدن به دیگر مسافران جلو بروند. با اینکه من همیشه به این دست از مسافران نگاهی از سر دلسوزی می‌کنم؛ اما قطعا دوست ندارم که چنین فردی باشم.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

ناتالی یوباس (Natalie Yubas) نیز تجربیات خود راجع به صندلی کنار پنجره و همین طور صندلی کنار راهرو را با ما در میان گذاشته است.

صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟ - 15

من عاشق خوابیدن در حین پرواز هستم و مهارت عجیبی در این موضوع دارم؛ حتی در یکی دو مورد هم، قبل از بلندشدن هواپیما از روی باند تا لحظاتی پیش از فرود، خواب بوده‌ام و اصلا متوجه نشدم که روی زمین نبوده‌ام. به همین دلیل موقع رزرو بلیط هواپیما، در صورت امکان همیشه صندلی کنار پنجره را انتخاب می‌کنم؛ به این ترتیب می‌توانم سر خواب‌آلوده‌ام را به دیوار هواپیما تکیه بدهم و در طول خواب، وضعیت بدنم را تغییر دهم تا ستون فقراتم در یک خط مستقیم باقی بماند. مطمئنا چنین خوابی را نمی‌توان روی صندلی وسط با فضای محدودش تجربه کرد؛ به‌خصوص که گردن وضعیت مناسبی نخواهد داشت، مگر آنکه از بالش گردنی استفاده کنید یا اینکه سوار هواپیمای برخی ایرلاین‌ها شوید که روی صندلی‌هایشان، زیرسری دارند.

صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟ - 17

به‌طور کلی اهل نشستن روی صندلی کنار راهرو نیستم؛ اما در پروازهای کوتاه‌تر که ترجیح می‌دهم به‌جای خوابیدن، یک فیلم ببینم، این صندلی را انتخاب می‌کنم. با اینکه شاید برخی افراد بگویند، صندلی کنار راهرو به‌خاطر فضای پای بیشتر و همین طور سهولت در پیاده‌شدن از هواپیما و جلوتر از بقیه غذا یا نوشیدن گرفتن، نسبت به صندلی‌های دیگر بهتر است؛ اما در واقع ما به فاصله‌ی چند ثانیه از یکدیگر، نوشیدنی یا اسنک خود را دریافت می‌کنیم، می‌توانیم وقتی که مسافر صندلی وسط به توالت رفته است، پاهای خود را دراز کنیم و واقعیت این است که موقع پیاده‌شدن از هواپیما نیز تفاوت خیلی زیادی ندارد که روی کدام صندلی نشسته‌ باشیم.

حالا که حرف از استفاده از توالت یا کشیدن پاها برای رفع خستگی شد، باید بگویم وقتی مسافری می‌فهمد باید روی صندلی کنار پنجره بنشیند، قبل از سوارشدن به هواپیما از سرویس بهداشتی استفاده می‌کند تا در حین پرواز مزاحم همسفران خود نشود. علاوه بر این، زمانی که یکی از مسافران از جای خود بلند می‌شود، مسافر بعدی نیز فرصت را غنیمت دانسته و از جایش بلند می‌شود تا به این ترتیب مسافر صندلی کنار راهرو بیشتر از یک بار مجبور به بلندشدن از جایش نباشد. صادقانه بگویم که اگر روی صندلی کنار راهرو بنشینید، باید آماده باشید که در طول پرواز چندین بار مزاحم‌تان شوند، مشکلی که برای مسافر صندلی کنار پنجره رخ نمی‌دهد و نهایتا شاید مسافر کنارش بخواهد که پرده‌ی پنجره را بالا یا پایین ببرد.

صندلی کنار پنجره هواپیما بهتر است یا صندلی کنار راهرو؟ - 20

با همه‌ی این اوصاف، زمان‌هایی وجود دارد که فارغ از زمان پرواز یا انتخاب صندلی، خوابیدن یا داشتن سفری راحت امکان‌پذیر نیست. به‌عنوان مثال اضطراب سفر یا مشغله‌های فکری شاید عامل همین بی‌خوابی باشند که مسافران می‌توانند با خواندن کتاب خود را سرگرم کنند. علاوه بر این، مسافران کنار پنجره می‌توانند بهترین چشم‌انداز از ابرهای فوق‌العاده زیبا، غروبی دیدنی یا طلوع معرکه‌ی خورشید و … را تماشا کنند. فرقی نمی‌کند که از این مناظر برای اینستاگرام یا مجموعه عکس‌های خود عکاسی می‌کنید، اما مسلم است که چنین تجربه‌ای را نمی‌توانید از روی صندلی وسط یا کنار راهرو داشته باشید. از همه مهم‌تر اینکه، من با وجود سال‌ها تجربه‌ی پرواز، همچنان از تماشای چشم‌انداز شهرها یا کشورها و محوشدن آن‌ها در افق لذت می‌برم و از پدیدارشدن افق شهر یا کشور مقصد شور و هیجان خاصی پیدا می‌کنم. همین حس ماجراجویی و هیجان باعث می‌شود که باز هم سفر هوایی و نشستن روی صندلی کنار پنجره را تجربه کنم.

ارزان‌ترین بلیط هواپیما به مقصد خارجی یا داخلی خود را در کمترین زمان در کجارو تهیه کنید. ما با همکاری آژانس‌‌های هواپیمایی این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم تا با جست‌وجوی ساده، بلیط هواپیما موردنظرتان را به‌سادگی خریداری کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
بنابراین بد نیست به سه نکته مهم در این خصوص اشاره کنیم: موهای شما بیش از حد چرب استیکی از نکته‌های مهم در خصوص شامپو این است که بتواند چربی موها را به شکل کامل حذف کند. با این وجود می‌توان گفت که افرادی که موهای بیش از حد چرب دارند از این موضوع جدا می‌شوند. حالت موهایتان تغییر کرده استتغیر حالت موها می‌تواند نشانه‌ای باشد که موهای شما با شامپوی قدیمی شما سازگاری ندارد. درواقع خشکی بیش از حد موها نشانه‌ای از زمان لازم برای تغییر شامپو است. البته گاهی استفده بیش از حد از نگ مو می‌تواند به علت رنگ کردن بیش از حد موها یا استفاده از اتو و سشوار مو رخ دهد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
این روزها اغلب سرویس‌های بهداشتی خارجی دارای دست خشک کن هایی هستند که هوای گرم را به سمت دست افراد انتشار می‌دهند اما جالب است بدانید که استفاده از این دستگاه می‌تواند بسیار خطرناک‌تر از چیزی باد که تصور می‌شود. . مطابق مطالعه‌های انجام شده درمورد کارآیی بهداشتی روشهای مختلف خشک کردن دست، مشخص شده که یک حوله کاغذی دستها را با کارایی بیشتری خشک می‌کند و باکتری‌های بیشتری را از روی دستان شما خارج می‌کند. محققان دریافتند که خشک کن‌های هوای گرم و جت می‌توانند انواع باکتری‌های موجود در دستان شما را افزایش دهند. هنگامی که دست‌ها به مدت ۳۰ ثانیه در معرض هوای گرم دست خشک کن قرار گرفت، بین ۱۸ تا ۶۰ کلنی باکتری در این فضا رشد کردند. با این حال، به گفته پل سویتز، مدیر کنترل عفونت در دانشگاه پزشکی Upstate، خشک کن‌های دستی برای استفاده ایمن هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او افزود: امیدوارم برنامه جامع و ملی گردشگری کشور با کمک یونسکو ایجاد شود. *سازمان جهانی گردشگری از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حمایت می‌کندمارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری از آقای مونسان برای این دیدار تشکر کرد و گفت: برای تهیه این چهارچوب کمک می‌کنم تا برنامه جامع گردشگری در ایران که بسیار مهم است، اجرایی شود. آقای تیموری تصریح کرد: اکنون این طرح مشترک با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو آغاز شده است. برای تحقق برنامه جامع گردشگری برنامه‌هایی را برای ملاقات‌های مارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری، سابرینا سالیس هماهنگ کننده امور گردشگری ایران در دفتر منطقه‌ای یونسکو، سوتان سوتکوفسکی سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی، نمایندگان و دستگاه‌های مرتبط با گردشگری، بخش خصوصی، فعالان گردشگری و دانشگاه‌های حوزه گردشگری در نظر گرفته‌ایم. *در برنامه جامع گردشگری باید به مدیریت ریسک توجه شودسابرینا سالیس هماهنگ کننده امور گردشگری ایران در دفتر منطقه‌ای یونسکو در ادامه گفت: در برنامه جامع گردشگری ایران باید به مدیریت ریسک توجه شود، اولویت اصلی یونسکو این است تا یک برنامه کلی اجرا شود و مالکیت و رهبری آن نیز بر عهده مردم ایران باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، آقای پرهام جانفشان با اعلام اینکه پژوهش، سنگ بنای توسعه گردشگری و صیانت از میراث‌فرهنگی است خاطر نشان کرد: تشکیل کارگروه پژوهشی در ذیل اتاق فکر گردشگری در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد. وی گفت: در حوزه میراث‌فرهنگی نشست «پژوهش باستان‌شناسی در دشت لار» در حوزه گردشگری، همایش ژئوتوریسم تهران در حوزه سرمایه‌گذاری، نشست «پژوهش و بررسی راهکار‌های جذب سرمایه‌گذاری» در حوزه گردشگری و رفع موانع به ترتیب در روز‌های ۲۵، ۲۶ و ۲۷ آذر برگزار می‌شود. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران افزود: پژوهشگران و فعالان حوزه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری برای اطلاع از زمان و محل برگزاری نشست‌ها می‌توانند نام و نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۵۴۲۰۲۰ پیامک کنند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
گروهی از باستان شناسان ۴ تخم مرغ متعلق به ۱۷۰۰ سال پیش را در انگلیس کشف کردند. اما به طور تصادفی سه تخم مرغ را شکستند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، باستان شناسان این تخم مرغها را به طور اتفاقی هنگام حفر آیلسبوری، باکینگهامشیر، در یک گودال کشف کردند. جالب است بدانید که سه تخم مرغ شکسته بوی تند و زننده‌ای را متساعد می‌کردند اما این تیم باستان موفق به حفظ چهارمین نمونه شد. علت وجود تخم مرغ‌ها نیز این است که تخم مرغ را با تولد دوباره و باروری مرتبط می‌کردند. "

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

تمهیدات ویژه بانک ملی برای راهنمایی مشتریان در خصوص «رمز یکبارمصرف و اپلیکیشن ۶۰» / شعب بانک ملی تا ساعت ۵ عصر باز می‌مانند / ۱۴۰ پایگاه شبانه روزی و ۸ هزار کیوسک آماده راهنمایی و ارائه خدمات به مشتریان هستند

انتخاب1 روز قبل

تحصیل ۴۸۰ هزار دانش آموز پناهنده و اتباع فاقد مدارک در ایران

مهر13 ساعت قبل

کمبود موزه تهدیدی برای حوزه فرهنگ و هنر

ایمنا14 ساعت قبل

جنبش دانشجویی نباید کارکردهای خود را از دست بدهد

فارس1 روز قبل

وجود ۱۰ میلیون تن زباله در سراوان رشت

همشهری1 روز قبل

چسب‌های پلیمری ایران‌ساخت صادر شد

فارس7 ساعت قبل

دستاورد دولت روحانی در روز دانشجو +عکس

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

آزمایش موشکی «بسیار مهم» کره شمالی

جام نیوز1 روز قبل

اشاره رییس بارسلونا به جدایی احتمالی والورده در پایان فصل

فوتبالی2 روز قبل

نزدیک شدن ریاض و دوحه ریشه در ناتوانی آمریکا علیه ایران دارد/ اخوان‌المسلمین با ساختار حکومت قطر تضاد ندارد

ایلنا1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

اعتراض هواداران تیم استقلال به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم

خبری13 ساعت قبل

استراماچونی ایران را ترک کرد!

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۱۷ آذرماه

خبری1 روز قبل

فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین مانند حکم اعدام است؛ در جلسه تشکل‌های حوزه IT مطرح شد

تکراتوچند ثانیه قبل

رستمی: آرزوی کسانی که نمی‌خواهند مدال المپیک بگیرم به گور می‌رود/ خداحافظی نمی‌کنم

ایسنا8 دقیقه قبل

معنوی‌نژاد: می‌رویم که برای سربلندی کشورمان بجنگیم/ همه انگیزه دارند که در لیست نهایی باشند

فارس9 دقیقه قبل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: می‌خواهیم برجام حفظ شود

خبرآنلاین12 دقیقه قبل

سورپرایز وزیر جوان لو رفت / ترافیک داخلی رایگان می‌شود

خبر فوری13 دقیقه قبل

کنترل حسابهای بانکی به معنی سرک کشیدن به زندگی خصوصی افراد نیست

ایسنا13 دقیقه قبل

مومنی: می‌خواهند خون ریخته شده را با انتخاب مجیدی پاک کنند/ از دست دادن دو امتیاز شاهکار مدیران استقلال بود

تسنیم14 دقیقه قبل