ورود خودروهای آلاینده به خیابان‌های البرز ممنوع شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
ورود خودروهای آلاینده به خیابان‌های البرز ممنوع شد

ورود خودروهای آلاینده به خیابان‌های البرز ممنوع شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/البرز رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: با هدف کاهش حجم آلاینده های هوای استان، ورود خودروهای آلاینده و دودزا به معابر عمومی ممنوع است.

سرهنگ غلامعلی شرق اظهار کرد: با توجه به افزایش آلودگی هوای شهرستان‌های البرز، طرح مقابله با خودروهای دودزا در این استان به اجرا درآمده است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال ادامه دارد اما در شش ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهرها، این طرح‌ها با شدت بیشتری انجام می‌شود.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی هر سال در فصول مختلف سال به علت پایداری وارونگی هوا اقدام به اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده می‌کند.

این مسئول توضیح داد: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۸ هزار ۶۰۰ وسیله نقلیه به دلیل نداشتن معاینه فنی و آلایندگی وسیله نقلیه اعمال قانون شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ شرق گفت: چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی باشد و ادامه حرکت آن سبب آلودگی بیشتر شود، توقیف و به تعمیرگاه منتقل تا نسبت به رفع نقص اقدام کنند.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی افزود: خودروهایی که عمر تولید آنها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال حتما باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

وی بیان داشت: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می‌رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.

سرهنگ شرق افزود: اکنون ۱۱ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می‌توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها