۱۶۲ هزار هنرجو در فعالیت‌های کیفی بخشی آموزش و پرورش شرکت کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. فرهنگ

۱۶۲ هزار هنرجو در فعالیت‌های کیفی بخشی آموزش و پرورش شرکت کردند

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
۱۶۲ هزار هنرجو در فعالیت‌های کیفی بخشی آموزش و پرورش شرکت کردند - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری - معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با اعلام این که این وزارتخانه از سال گذشته پنج فعالیت کیفیت بخشی را رویکرد اجرایی در هنرستان‌ها قرار داد، گفت که در مجموع ۱۶۲ هزار هنرجو تاکنون در فعالیت‌های این بخش شرکت کردند.

محمدعلی علینژاد روز سه شنبه در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ایده بازار هنرستانی کشور در ساری افزود: رویکردی در آموزش و پرورش با عنوان اجرای متوازن سند تحول بنیادین با تاکید بر ارتقای کیفیت مطرح و برنامه هایی برای کیفیت بخشی از سوی دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای طراحی و از پارسال به اجرا گذاشته شد که روند آن در سال جاری به قوت خود باقی است.

وی گفت: وقتی بحث ارتقای کیفیت مطرح می‌شود، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای هم بالطبع یکی از بخش‌های آموزش و پرورش است که در مدار کیفیت حرکت می‌کند، برای همین منظور در فعالیت‌های کیفیت بخشی سعی کردیم در نظام جدید آموزشی رویکرد را به سمت کیفیت بهتر سوق دهیم.

علینژاد افزود: این نظام تلفیق شایستگی هایی است که بحث خلاقیت و کارآفرینی یکی از راهکارها و اصول ان محسوب می‌شود و در واقع نظام خلاقیت و کارآفرینی جهت بروز خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی هنرجویان کشور است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی گفت: در وزارتخانه بر اساس این رویکرد پنج فعالیت کیفیت بخشی از سال گذشته تعریف کردیم که این جشنواره آخرین فعالیت کیفیت بخشی وزارتخانه در سال جاری است که به میزبانی ساری برگزار شد.

علینژاد افزود: در مجموع اجرای پنج فعالیت کیفیت بخشی وزارت آموزش و پرورش نزدیک به ۱۶۲ هزار هنرجو مشارکت کردند که حدود سه هزار نفرشان هنرجویانی هستند که در بخش ایده بازار طرح‌های خود را به دبیرخانه‌های کشور ارسال کردند.

وی ادامه داد: در این جشنواره کار را به استان‌ها سپردیم و دبیرخانه‌های استانی کار داوری را انجام داده و برگزیدگان به وزارتخانه اعلام شدند و دیروز و امروز هم زمان داوری بود که بهترین‌ها برگزیده شدند.

برچسب‌ها

مازندران جشنواره ملی ایده بازار ویژه هنرستان‌‌های کشور دانش‌آموزان

۱۶۲ هزار هنرجو در فعالیت‌های کیفی بخشی آموزش و پرورش شرکت کردند - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - مستند بلند ایرانی «جایی برای فرشته‌ها نیست» وارد بخش مسابقه بین الملل سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» شد «جایی برای فرشته‌ها نیست» در جشنواره سینماحقیقتبه گزارش مدیر رسانه این فیلم، «جایی برای فرشته‌ها نیست» از بین ٨٣ فیلم بلند، براى بخش ملى و سپس از میان ٢٠ مستند بخش بلند مسابقه ملی براى شرکت در مسابقه بخش بین الملل جشنواره فیلم مستند امسال انتخاب شده است. این فیلم آخرین ساخته «سام کلانترى»، مستندساز ایرانى است که داستانى پرماجرا و دیدنی را از مسیر سخت زندگی حرفه‎ای اعضای تیم ملی اسکیت هاکی دختران ایران به تصویر مى کشد. «جایی برای فرشته‌ها نیست» محصول مشترک موسسه فرهنگی‌هنری تنجرین و مرکز‌گسترش سینمای مستند و تجربی است. سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ١٨ تا ٢٥ آذرماه ١٣٩٨ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در پردیس سینمایی چارسوى تهران برگزار خواهد شد. بیشتر بدانید: معرفی برندگان جشنواره سینما حقیقت/کیارستمی برنده جایزه ۵ هزار دلاریبیشتر بدانید: این مستندهای ایرانی را حتما ببینید!
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/فارس رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس گفت: نگاه تخصصی به حوزه علم و دانش و پوشش اخبار و دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها یکی از ویژگی‌های بارز خبرگزاری دانشجویان ایران است و خوشبختانه همکاری شایسته‌ای با این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه مهارت محور داشته است. محمد جامعی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیان کرد: این خبرگزاری در طول دو دهه فعالیت خود در رسالت‌های پیش رو به خوبی گام برداشته و در تنویر افکار عمومی و انعکاس مسائل و مشکلات جامعه بسیار تاثیرگذار بوده و موفق عمل کرده است، به طوری که با تهیه گزارش‌های مردمی و جریان سازی‌های مختلف رسانه‌ای در رفع مشکلات اقشار مختلف جامعه نقش کلیدی داشته است. او افزود: تربیت و آموزش خبرنگاران در حوزه دانشگاهی از ویژگی‌های بارز این خبرگزاری دانشجویی است که امیدوارم این مهم در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان بیش از پیش توسعه یابد تا بتوان علاوه بر معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاهی به معرفی چهرههای برتر علمی شامل اساتید، دانشجویان نخبه و کارآفرینان موفق در جامعه پرداخت. رئیس دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای فارس ادامه داد: اطلاع رسانی به موقع و دقیق، همراه با گزارش‌های تحلیلی از دیگر موضوع‌های مهمی که باعث رشد و ارتقاء خبرگزاری ایسنا در دهه اخیر شده که امید است همواره این مهم با محوریت ایجاد انسنجام، وحدت و همدلی در بین آحاد جامعه ادامه یابد. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر