کدام مناطق تهران آلوده‌تر است؟ / تعداد دستگاه‌های کنترل کیفیت هوا کم نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
کدام مناطق تهران آلوده‌تر است؟ / تعداد دستگاه‌های کنترل کیفیت هوا کم نیست

کدام مناطق تهران آلوده‌تر است؟ / تعداد دستگاه‌های کنترل کیفیت هوا کم نیست

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
امروز شهرری آلوده‌ترین و محلات پونک و اقدسیه پاک‌ترین هوا را دارند.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ احمد طاهری درواکنش به انتقادات برخی از مخاطبان اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه به دلیل کمبود ایستگاه‌های کنترل کیفیت هوا در سطح شهر شاخص واقعی آلودگی هوا مشخص نمی‌شود به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: اینکه تعداد ایستگاه‌ها چقدر باشد نیاز به طراحی شبکه سنجش کیفیت هوای هر شهر و عوامل متعددی از جمله وسعت، جمعیت، توپوگرافی و … دارد. برخلاف غلظت آلودگی هوا که استاندارد دارد، تعداد دستگاه‌ها استاندارد مشخصی ندارد ولی طراحی جامع یک شبکه سنجش باید دربرگیرنده ایستگاه‌ها با کاربری‌های مختلف از جمله ترافیکی، مسکونی، بالادست و پایین دست جریان و …باشد.

او ادامه داد: در مورد تعداد کلی ایستگاه‌های موجود در شهر تهران نیز کمبودی وجود ندارد، به طور مثال اگر تهران را با پکن نیز مقایسه کنیم، با توجه به ۳۵ ایستگاه موجود در شهر پکن، تعداد ایستگاه‌های فعال در شهر تهران کافی است.

به گفته طاهری؛ در شبکه سنجش کیفیت هوای شهر تهران نیز انواع ایستگاه‌ها با کاربری‌های متعدد علی‌الخصوص ترافیکی و مسکونی وجود دارد که بر اساس دستورالعمل ابلاغی، شاخص آلودگی هوای شهر تهران از میانگین همه این ایستگاه‌های شهر به دست می‌آید. در حال حاضر شهرداری تهران ۲۱ ایستگاه و اداره محیط زیست استان تهران، ۱۴ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در اختیار دارند. با این حال ممکن است شهروندان به دلیل ارائه شاخص ساعتی برخط توسط شهرداری تهران، بیشتر داده اندازه گیری شده توسط این ایستگاه‌ها را ببینند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

طاهری همچنین اعلام کرد که وضعیت کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته در شهر تهران با شاخص ۱۳۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و شاخص برخط در ساعت ۱۳ نیز با شاخص ۱۳۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آلوده‌ترین و پاک‌ترین منطقه تهران طی دیروز و امروز چه مناطقی هستند، گفت: دیروز خیابان پیروزی با شاخص ۱۶۱ آلوده‌ترین نقطه و خیابان اقدسیه با شاخص ۷۲ پاک‌ترین منطقه تهران بوده‌اند. امروز نیز شهر ری با ۱۶۶ آلوده‌ترین و خیابان‌های پونک و اقدسیه با شاخص ۵۲ پاک‌ترین منطقه تهران هستند.

مدیرواحد سنجش و نگهداری شرکت کنترل کیفیت هوا البته تاکید کرد که اگر برای مثال ایستگاه سنجش کیفیت هوای خیابان گلبرگ شاخص را ۱۰۱ نشان داد و خیابان پیروزی ۱۶۶، دلیل تفاوت زیاد کیفیت هوای این دو منطقه نیست؛ بلکه کاربری این دو ایستگاه متفاوت بوده و ایستگاه گلبرگ مسکونی و ایستگاه پیروزی یک ایستگاه ترافیکی است. لذا با توجه به ناحیه تحت پوشش محدود یک ایستگاه در حد چند صد متر، نمی‌توان داده یک ایستگاه را نماینده کل منطقه‌ای دانست که ایستگاه در آن واقع شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روند ساخت زیر گذر گیشا و تونل استاد معین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غرب به شرق زیر گذر گیشا از هفته آینده به طور موقت از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح بر روی خودرو‌ها بازگشایی خواهد شد. هم اکنون کار اصلی ساخت این زیرگذر به پایان رسیده است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند. طول زیرگذر گیشا هزار و ۱۰۰ متر و بخش مسقف آن هم ۲۰۰ متر است که تا پایان سال این طرح به بهره برداری خواهد رسید. در تونل استاد معین نیز حفاری‌ها انجام شده و ساخت دیواره‌های رمپ آن هم به پایان رسیده است و ۲ ماه دیگر این تونل افتتاح می‌شود.

بدون تعارف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، جراح حاذقی که دو تا رکورد دارد یکی در تعداد جراحی هایش که به چند هزار تا میرسد و دومی در اخلاق و مرام است.

(ویدئو) تصاویر حادثه دلخراش تالار عروسی سقز

فراروفرارو1 روز قبل
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: حادثه آتش سوزی تالار عروسی سقز ۱۱ نفر کشته برجا گذشت. انفجار گاز تالار عروسی سقز ۱۱ کشته برجا گذاشتوی اظهار داشت: مصدومان این حادثه هم اکنون در بیمارستان تحت مداوا هستند و اعضای مدیریت بحران نیز در حال ارایه خدمت به آسیب دیدگان هستند و علاوه بر آن بیمارستان‌های شهر‌های اطراف سقز از جمله شهرستان‌های بانه، دیواندره، سنندج، بوکان و مهاباد نیز به حالت آماده باش در آمده‌اند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز نیز گفت: ساعت ۹:۵۵ از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش آتش سوزی کپسول گاز در تالار مانگه شه و سقز اعلام شد، نیروی‌های آتش نشانی با سه دستگاه بلافاصله در محل حاضر شده و آتش سوزی را مهار کردند. محمد دولتی اظهار داشت: در این حادثه به علت ازدحام مردم در بیرون رفتن از تالار مراسم، چندین نفر مصدوم شدند. وی با بیان اینکه این حادثه خسارت مالی به تالار وارد کرده تاکید کرد: هم اکنون آتش سوزی مهار شده و نیرو‌های امدادی در حال انتقال مصدومین به بیمارستان‌های سقز هستند.

ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: پیش بینی می‌شود امروز بر شدت بارش‌ها افزود شود. وی گفت: شدت بارش‌ها در استان‌های حاشیه زاگرس، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نواحی غربی استان اصفهان و شمال استان فارس بیشتر خواهد شد. سرکرده افزود: پیش بینی می‌شود بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را در این استان‌ها داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: امروز در استان‌های غربی کشور از جمله آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همچنین در بوشهر بارش خواهیم داشت. آقای سرکرده افزود: به تدریج این سامانه روز دوشنبه از نواحی غربی عبور و کشور را ترک می‌کند، اما سامانه بارشی جدیدی از جنوب و جنوب غرب، وارد کشور می‌شود که روز دوشنبه و سه شنبه کل نیمه جنوبی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مسابقه فرشتگان و ستارگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فرشتگان ارمغان با نتیجه ۶ بر ۵ ستارگان هنر را بردند و بعد از پیروزی با پرچم ایران دور افتخار زدند، سجده شکر گذاشتند و گریه کردند برای ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما؛ امروز یکسری فرشته با یکسری ستاره مسابقه داشتند، یکی از این فرشته‌ها اسمش محمد است که به سندروم دان مبتلاست و هرکدام از آنها یک نوع معلولیت داشتند ولی برای اینکه خودشان را نشان دهند، حسابی گرم کردند. در نتیجه فرشتگان ارمغان با نتیجه ۶ بر ۵ ستارگان هنر را بردند و لحظات زیبایی را بعد از این بازی به نمایش گذاشتند و بعد از پیروزی با پرچم ایران دور افتخار زدند، سجده شکر گذاشتند و گریه کردند برای ایران.
مهرمهر12 ساعت قبل
برای بررسی وضعیت گرمخانه‌های کرج با محمدرضا زین العابدینی معاون خدمات شهری شهرداری کرج گفتگویی ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو گرمخانه در شهر کرج فعال است، اظهار کرد: گرمخانه مختص آقایان در میدان قدس کرج ‌واقع است و گرمخانه بانوان نیز در پارک شهید چمران، مجاورت فرهنگسرای طبیعت قرار دارد. وی گفت: گرمخانه بانوان در گذشته در محدوده جغرافیایی فردیس واقع بود که بعد از جدایی فردیس، از کرج در سال ۹۶ به کرج منتقل شد. معاون خدمات شهری شهرداری کرج افزود: ظرفیت پذیرش در گرمخانه آقایان ۱۰۰ نفر است که تا ۱۳۰ نفر نیز قابل افزایش است، ظرفیت پذیرش گرمخانه بانوان نیز با احتساب ظرفیت اضافی آن بالغ بر ۶۰ نفر است. ممنوعیتی برای پذیرش معتادان متجاهر در گرمخانه‌های کرج وجود نداردزین العابدینی در خصوص ساعات پذیرش در گرمخانه‌های کرج، گفت: از ساعت ۵ بعدازظهر تا ۸ صبح پذیرش مراجعان در گرمخانه‌ها صورت می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر