چرا نوزادان در ابتدای تولد سکسکه می‌کنند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
چرا نوزادان در ابتدای تولد سکسکه می‌کنند؟

چرا نوزادان در ابتدای تولد سکسکه می‌کنند؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نوزادان در ابتدای تولد ممکن است کمی با مشکلات گوارشی و تنفسی مواجه شوند اما دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که دلیل سکسکه آنها به مغز نوزاد ارتباط پیدا می‌کند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سکسکه در نوزادان بسیار شایع است و دلایل مختلفی برای این موضوع ذکر شده‌است، اما به تازگی محققان انگلیسی با اسکن مغز ۱۳ نوزاد که در هفته‌های ۳۰ تا ۴۲ زندگی خود قرار داشته‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که دلایل سکسکه در نوزادان به توسعه مغز آنها باز می‌گردد.

دلیل حساسیت این موضوع بیشتر نگرانی والدین است اما به گفته دانشمندان این موضوع جای نگرانی ندارد و تنها به دلیل توسعه مغز نوزاد سکسکه رخ می‌دهد. وقتی عضله دیافراگم مغزی دچار انقباض‌های ناگهانی می‌شود، فعالیت‌های الکتریکی در مغز نوزاد بر کنترل تنفس او موثر است. این نتیجه‌گیری با کارگزاری الکترود در مغز نوزادان به‌دست آمده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

تداوم سکسکه در نوزادان هم باعث نگرانی نیست و ممکن است تا این توسعه مغزی کامل نشود ادامه داشته باشد. جالب توجه است که سکسکه در رحم مادر هم وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، آزاده اولیایی مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی گفت: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی بر خانواده کانابیس‌ها از جمله حشیش و گل متمرکز است. وی افزود: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی، اعتیاد به هر ماده مضر از جمله سیگار را دربر می‌گیرد. وی درباره اعتیاد به گل و حشیش اظهار کرد: باور اشتباهی بین دانشجویان شکل گرفته است مبنی بر این‌که گل اعتیادآور نیست. مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی کشور گفت: با برگزاری کمپین و ساخت کلیپ در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت داریم. بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، اکنون ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف‌کننده مواد مخدر در کشور وجود دارند که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از ۶۶ درصد مربوط به تریاک است.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، استان کهگیلویه و بویراحمد حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰۰ هکتار یعنی حدود ۹۰ درصد آن، اراضی ملی است. سالانه هزاران هکتار از جنگل‌های این استان توسط سودجویان و زمین خواران، آفت از جمله خشکیدگی و سوسک چوب ‌خوار، آتش سوزی و در تازه‌ترین و مدرن‌ترین روش قطع با تبر و قاچاق آن، نابودی می‌شود. سمند حامل چوب قاچاق در دام ماموران محیط زیستمدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بویراحمد عصر روز سه شنبه ۱۹ آذرماه ۹۸ حین گشت و کنترل منطقه دنای شرقی ارتفاعات مشرف بر روستای مهریان (بونگاه) موفق به کشف و توقیف یک دستگاه خودروی سمند حامل چوب قاچاق بلوط شدند. وی با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی ادامه داد: حفاظت از منابع ملی وظیفه همگانی بوده و کارکنان حفاظت محیط زیست به‌صورت شبانه روزی با تمام کمبودها به یک پنجم استاندارد جهانی مشغول خدمت هستند. مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شماره تلفن ۳۳۳۳۴۴۴۱-۰۷۴ به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی و رسیدگی به گزارشات مردمی در زمینه هرگونه تخلف در عرصه‌های ملی‌ است.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مسافران خط متروی میلان (لیلا M۵)، خود را در میان مناظر طبیعی فصل‌های چهارگانه می‌بینند، اطرافشان با برچسب‌های رنگی روی دیوار قطار‌ها و کف آن پوشیده شده است. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. بنا به گزارش وب سایت ایتالیایی milanotoday، این پروژه اولیه که در هجدهم نوامبر افتتاح شده، با هدف استفاده بهینه از سطوح داخلی قطار‌ها راه اندازی گشته است.
مهرمهر20 ساعت قبل
وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت زندگی مردم در محلات کم برخوردار و بافت‌های فرسوده شهری هدف اصلی این بازآفرینی است، اظهار کرد: برای فرهنگ‌سازی این امر مهم و ارائه مشاوره به مردم و راهنمایی آنان، دفاتر تسهیل‌گری در محلات فرسوده مستقر خواهند شد که هدف دفاتر تسهیل‌گری، مشارکت هرچه بیشتر مردم در مدیریت شهر است. وی تصریح کرد: به منظور تهیه سند توسعه محله، مقرر شد تا تمامی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد نهایت همکاری را در ارائه اطلاعات دقیق و سالم با مشاور طرح تسهیل‌گری داشته باشند؛ ضمن اینکه سازمان منطقه آزاد اروند نیز بر اساس طرح پیش‌فرض ارائه شده توسط مشاور، نسبت به ارائه طرح تفضیلی ویژه محلات هدف آبادان با توجه به ویژگی خاص آن محلات از نظر گونه بندی اقدام کند. معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان با تأکید بر لزوم تسریع در انعقاد قرارداد راه‌اندازی ۳ دفتر تسهیل‌گری دیگر در محلات هدف با توجه به توافقات انجام شده میان اداره کل راه و شهرسازی و سازمان منطقه آزاد اروند، یادآور شد: قرار شد تا شهرداری آبادان و بانک مسکن در راستای تشویق و راهنمایی متقاضیان بافت فرسوده برای دریافت تسهیلات ساخت و تعمیر با نرخ مشارکت ۹ درصد و سود تسهیلات ۱۸ درصد اقدام کنند. وی افزود: همچنین به منظور تبیین رسالت‌های ستاد بازآفرینی شهری مصوب شد تا دوره‌های آموزشی مربوطه برای اعضای ستاد برگزار شود. به گفته وی پیگیری تحویل قیر رایگان برای اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری، پیگیری وضعیت تأمین اعتبار و انتخاب پیمانکار پروژه‌های بازآفرینی شهری مصوب سال ۹۷ و پیگیری وضعیت پروژه‌های مصوب تاریخی و فرهنگی از دیگر مصوبات ستاد بازآفرینی شهری آبادان بود.
کرد آنلاینکرد آنلاین20 ساعت قبل
دادستان سقز خبر داد: عصر کرد - ایسنا/کردستان دادستان عمومی و انقلاب سقز از دستگیری مالک تالار عروسی مانگه شه و سقز خبر داد. علیرضا رضاپور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مالک تالار عروسی مانگه شه‌و سقز که بدنبال حادثه آتش سوزی در عروسی متواری شده‌ بود، صبح امروز ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح در سقز بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد. وی افزود: فرد نام برده به طور فعلی و به قید وثیقه در بازداشت موقت به سر می‌برد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سقز، با اشاره به اینکه در راستای صدور و اجرای حکم برای مالک تالار عروسی در سقز تا کنون حکمی در نظر گرفته نشده است بیان کرد: برای این مهم باید بعد از نظریه کارشناسی و اظهارات مالک، میزان تقصیر وی برآورد و سپس حکم نهایی صادر شود. حادثه تالار عروسی سقز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه ساعت ۹:۳۰ شب اتفاق افتاد.

نظرها

اخبار بیشتر