بیمارستانی از نو متولد شده با بالاترین آمار جراحی در همدان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
بیمارستانی از نو متولد شده با بالاترین آمار جراحی در همدان

بیمارستانی از نو متولد شده با بالاترین آمار جراحی در همدان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/همدان بیمارستان دکتر غرضی ملایر وابسته به سازمان تأمین اجتماعی در سال ۷۴ راه اندازی شد. ‏این بیمارستان دارای ۱۶۰ تخت اسمی و ۱۴۶ تخت فعال و تعداد کارکنان فعلی آن ۳۹۵ نفر ‏است. این مرکز از سال ۸۱ موفق به استقرار نظام مدیریت کیفیت براساس استاندارد ‏ISO ‎‎۹۰۰۱:۲۰۰۸‎‏ و أخذ گواهینامه مربوطه از شرکت ‏TUV NORD ‎‏ شد.

در حال حاضر این مرکز ‏درمانی به علت برخورداری از امکانات بالقوه از جمله اورژانس مناسب، پرسنل مجرب و ‏موقعیت جغرافیایی مناسب به عنوان مهمترین بیمارستان شهرستان ملایر تلقی می‌شود. ‏ طی سال‌های اخیر کلیه بخش‌های این مرکز درمانی بازسانی، تعمیر و به آخرین امکانات پزشکی مجهز شده است و در حال حاضر ماهیانه بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ عمل جراحی در آن انجام می‌شود.

بیمارستان‌های همدان؛ رتبه چهارم کشوری در بحث تخت‌های فعال

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران و تیم مدیریت درمان استان همدان از بخش‌های مختلف بیمارستان غرضی، با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰ تخت فعال در سطح بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان همدان وجود دارد، گفت: ما از نظر تعداد تخت‌های فعال نسبت به بیمه شدگان، رتبه چهارم کشور را دارا هستیم. در مجموع ۳۱ استان، ۷۴ بیمارستان تأمین اجتماعی وجود دارد که از نظر خدمات دهی سطح بندی می‌شوند.

دکتر علیرضا صفری با بیان اینکه امسال چهار میلیارد تومان اعتبار برای تعمیرات اساسی و یک میلیارد تومان اعتبار برای تعمیرات جزئی در کل استان همدان درنظر گرفتیم، ادامه داد: بیمارستان غرضی ملایر بعد از بیمارستان آتیه همدان، رتبه دوم استان را داراست.

وی به وجود ۱۴۶ تخت فعال در این مرکز درمانی اشاره و اظهار کرد: زایشگاه بیمارستان غرضی حرف دوم را در سطح استان می‌زند و دارای کلیه استانداردهای لازم است.

صفری به فعالیت پنج اتاق LDR در این بیمارستان اشاره و خاطرنشان کرد: زایشگاه غرضی به مساحت ۵۰۰ مترمربع بازسازی و مجهز و افتتاح شد و درحال حاضر مشغول خدمات دهی به مادران باردار است.

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته چند پروژه کلیدی با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان در این مجموعه درمانی مورد بهره برداری قرار گرفت، ادامه داد: اتاق‌های عمل استاندارد و مجهز با اعتبار یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و مرکز استریل به مساحت ۲۵۰ مترمربع از جمله این پروژه‌ها بود.

صفری با بیان اینکه در حال حاضر چهار اتاق عمل در بیمارستان غرضی شبانه روز فعال هستند، گفت: از ابتدای مهرماه پزشک متخصص زنان و زایمان و متخصص بیهوشی در این مرکز مقیم شده و ۲۴ ساعته آنکال هستند.

وی با بیان اینکه در این بیمارستان در طول ماه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ عمل جراحی انجام می‌شود که آمار قابل توجهی است، اظهار کرد: گروه جراحی مجربی در بیمارستان غرضی به فعالیت مشغول هستند و معمولا بیماران کمترین مشکلات را در زمان بعد از عمل جراحی داریم.

صفری به در حال بازسازی بودن بخش جراحی زنان در این مرکز درمانی اشاره کرد و افزود: از محل اعتبارت استانی ۸۰۰ میلیون تومان برای بازسازی این بخش درنظر گرفته شده است و در تلاش هستیم تا پایان سال آماده افتتاح شود.

کمبود رادیولوژیست و ارتوپد؛ قصه پر غصه بیماران تأمین اجتماعی

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه نبود رادیولوژیست، جراح مغز و اعصاب و متخصص ارتوپد در این مرکز از جمله مطالبات بیماران بوده و هست، گفت: بارها این مشکل را از تهران و دانشگاه علوم پزشکی همدان پیگیری کردیم، در نهایت مقرر شد یک پزشک رادیولوژیست در اختیار این بیمارستان قرار دهند تا حداقل در یک شیفت سونوگرافی و سی تی اسکن بیماران انجام شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک چشم پزشک در این مرکز به ویزیت بیماران می‌پردازد، ادامه داد: در تلاش هستیم تا به زودی یک چشم پزشک و یک متخصص داخلی دیگر به این مجموعه اضافه شود.

صفری ادامه داد: در بحث درمان سرپایی به علت مراجعه تعداد بالای بیماران و دشوار بودن أخذ نوبت و از سوی دیگر تعداد معدود پزشکان، بین عرضه و تقاضا تعادل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فضا برای پذیرش پزشک بیش از این تعداد نداریم، گفت: در بخش بستری رضایتمندی بیماران از عمکرد بیمارستان غرضی بالاست و ما نیز سعی کرده‌ایم به صورت فصلی بازدیدی از عمکرد این مرکز داشته باشیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

اتاق‌های LDR با استانداردهای بین المللی؛ تشویقی برای زایمان طبیعی

رئیس بیمارستان غرضی ملایر نیز با بیان اینکه ۴۰ پزشک عمومی و متخصص با این مرکز درمانی مشغول همکاری هستند، گفت: این بیمارستان مجهز به پنج دستگاه آمبولانس مطابق با استانداردهای روز دنیاست.

دکتر محمدرضا توکلی به فعالیت پنج اتاق LDR مطابق استانداردهای بین المللی در این مرکز اشاره کرد و گفت: مراحل اول، دوم و سوم زایمان توسط مادر باردار و ارائه کلیه خدمات درمانی و بهداشتی در این اتاق‌های مجهز انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: از زمان ورود مادر باردار در زایشگاه، کلیه امکانات همراه با امکانات پزشکی و رفاهی کامل شامل بستری، زایمان و ریکاوری در این اتاق‌ها و امکان استراحت همراه زائو فراهم شده و خدمات لازم صورت می‌گیرد، حتی امکان زایمان در آب نیز وجود دارد.

توکلی با تأکید بر لزوم جذب رادیولویژیست برای ارائه سونوگرافی گفت: در حال حاضر سی تی اسکن‌های بدون تزریق در این مرکز انجام می‌شود اما سی تی اسکن هایی که به تزریق نیازمند بوده و باید پزشک متخصص و مسئول فنی حضور داشته باشند، انجام نمی‌شود.

وی به کمبود متخصص‌های رادیولوژی، اورولوژی، گوش و حلق و بینی و جراحی مغز و اعصاب در این بیماستان اشاره کرد و یادآور شد: با وجود اینکه پیشرفته‌ترین و به روزترین دستگاه‌های سونوگرافی و سی تی اسکن خریداری و در این بیمارستان نصب شده اما نبود متخصص‌های مربوطه سبب نارضایتی بیماران شده است و برای انجام برخی سونوگرافی و سی تی اسکن‌ها مجبوریم بیماران بستری را به مراکز خارج از بیمارستان اعزام کنیم.

توکلی در ادامه بیان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده و اختصاص بودجه توسط مدیریت درمان استان همدان، قبل از اعمال تحریم‌های دارویی موفق شدیم انبارهای دارویی بیمارستان را پر کنیم و در حال حاضر انبارهای داروی ما دپوی خوبی دارند و حتی درمانگاه‌های تأمین اجتماعی نهاوند و تویسرکان را نیز پوشش می‌دهیم.

رئیس بیمارستان غرضی ملایر به افتتاح پنج پروژه کلیدی عمرانی و درمانی در مجموع با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با حضور دکتر مهدی درخشان، معاون سازمان تأمین اجتماعی کشور در ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: همچنین نخستین نشست منطقه‌ای مدیران سازمان تأمین اجتماعی در غرب کشور به میزبانی این مرکز درمانی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این بخش‌ها شامل بخش‌های سی ‌تی ‌اسکن، زایشگاه، اتاق عمل، انبار دارویی و ساختمان اداری (خیرساز) بود، اظهار کرد: بهره ‌برداری از این بخش‌ها در ادامه اقدامات صورت گرفته برای توسعه کمی و کیفی مراکز درمانی و پزشکی ملایر و با هدف دسترسی سریع و آسان اهالی شهرستان به خدمات درمانی و امکانات پزشکی صورت پذیرفت.

رئیس بیمارستان غرضی ملایر به سوابق و موفقیت‌های این بیمارستان از زمان تأسیس تاکنون اشاره و اظهارکرد: این مرکز با مدیریت صحیح و با تلاش پرسنل مجرب در سال‌ها فعالیت خود موفق به کسب موفقیت‌های متعددی شده است.

توکلی به کسب مقام دوم استانی در جشنواره حاکمیت بالینی در بین بیمارستان‌ها استان، کسب درجه یک مثبت در اجرای نخستین نسل استانداردهای اعتباربخشی کشوری در سال‌های ۹۳ و ۹۴ و کسب درجه یک در تیم ارزیابی‌های اعتبار بخشی کشور اشاره کرد.

وی با بیان اینکه بیمارستان غرضی ملایر کاندیدای درجه یک عالی در نسل دوم استانداردهای اعتباربخشی در سال ۹۵ شد، گفت: کسب مقام اول در استان در زمینه بازدیدهای ادواری اعتبار بخشی استانی سال ۹۷ و کسب مقام ششم در سال ۹۶ و مقام چهارم در سال ۹۷ در بین ۷۱ بیمارستان تأمین اجتماعی در حوزه عملکرد دفتر پرستاری، از دیگر موفقت‌های کسب شده به شمار می‌رود.

در پایان خبرنگاران به همراه مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان، از بخش‌های مختلف بیمارستان غرضی ملایر شامل زایشگاه، بخش جراحی و اتاق عمل، اورژانس و … از نزدیک بازدید کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مسافران خط متروی میلان (لیلا M۵)، خود را در میان مناظر طبیعی فصل‌های چهارگانه می‌بینند، اطرافشان با برچسب‌های رنگی روی دیوار قطار‌ها و کف آن پوشیده شده است. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. بنا به گزارش وب سایت ایتالیایی milanotoday، این پروژه اولیه که در هجدهم نوامبر افتتاح شده، با هدف استفاده بهینه از سطوح داخلی قطار‌ها راه اندازی گشته است.

نظرها

اخبار بیشتر