کلمات بزرگترین ابزار حوزه ارتباطات است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
کلمات بزرگترین ابزار حوزه ارتباطات است

کلمات بزرگترین ابزار حوزه ارتباطات است

ایمناخبرگزاری ایمنا |
میزگرد" نقش بازوهای ارتباط رسانه‌ای سازمان‌ها در پیشبرد اهداف رسانه" برگزار شد.

به گزارش خبرنگارایمنا، میزگرد «نقش بازوهای ارتباط رسانه‌ای سازمان‌ها در پیشبرد اهداف رسانه» امروز _سه‌شنبه ۲۱ آبان ماه_ در مرکز همکاری‌های بین المملی اصفهان برگزار شد.

هادی زمانی در این برنامه اظهارکرد: حوزه دانش ارتباطات «communication» در فلسفه مورد مناقشه است، این درگیری به مکتب فرانسه برمی گردد.

این استاد دانشگاه با اشاره به تاریخچه روزنامه نگاری، افزود: در فلسفه یونان دسته‌ای وجود داشتند به نام سوفسطایی‌ها که برخی از بزرگان حوزه ارتباطات این افراد را اولین روزنامه نگاران می‌دانند و هنر آنها گفت‌وگو بود و مشکلات خود را با مناظره و مذاکره حل می‌کردند.

وی با بیان اینکه با کلام باید افکار عمومی را مدیریت کنیم، گفت: کلام مقدم بر آفرینش انسان است و خاک انسان با آب کلمه آمیخته شده است و کلمات بزرگترین ابزار متخصصان حوزه ارتباطات است.

زمانی تصریح کرد: در حوزه ارتباطات دانشی به نام روزنامه نگاری و روابط عمومی وجود دارد که با تفکیک این دو از هم هر دو را ضعیف و ناتوان کردیم.

خبری: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

این استاد دانشگاه اضافه کرد: بسیاری از افرادی که در حوزه روابط عمومی فعالیت می‌کنند روزنامه نگاراند و بالعکس روزنامه نگاران نیز در حوزه روابط عمومی فعال هستند و ما باید از این اصل گذر کنیم و به علوم اطلاعات و ارتباطات بپردازیم.

وی با اشاره به نقش مدیران در جامعه روابط عمومی، خاطرنشان کرد: نقش مدیران در حوزه اجتماعی که بدون اجازه روابط عمومی‌ها اجازه آب خوردن هم ندارند و تا مدیر نباشید نمی‌توانید قضاوت کنید چراکه برای پیشبرد سازمان دست به انجام هرکاری میزند.

زمانی در پایان تصریح کرد: اگر میخواهید در حوزه ارتباطات موفق شوید به صورت تخصصی آموزش فراگیرید. کد خبر ۳۹۶۵۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زایو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم شوک آور / مهناز افشار ابی روی استیج بغل کرد

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مهناز افشار که در ماههای اخیر هر بار با حاشیه‌های مختلفی در راس خبرها قرار گرفته و البته بارها بر کوتاه بودن سفرش و تصمیمش برای برگشت به ایران خبر داده بود، حالا به نظر می‌رسد دیگر تصمیمی برای بازگشت به سینمای ایران ندارد. انتشار این فیلم در فضای مجازی با وجود اینترنت نصفه و نیمه‌ای که در ابتدای هفته وجود داشت، واکنش‌های زیادی را برانگیخت. حضور مهناز افشار پیش از این هم در فضای مجازی با حاشیه‌های زیادی همراه بود. از ماجرای ازدواجش با یاسین رامین گرفته تا موضوع شیرخشک‌های آلوده و نیز این اواخر واکنش‌های توییتری به اتفاقات روز که برایش حواشی زیادی درست کرد. اما این بار حضور در مسابقه استعدادیابی پرشیا گات تلنت موجب شد تا برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مهناز افشار رابه بازی در زمین سعودی‌ها متهم کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
اکران خصوصی «مطرب» به کارگردانی مصطفی کیایی با حضور پرویز پرستویی، الناز شاکردوست و محسن کیایی، شب گذشته (چهارشنبه ۱۳ آذر) در پردیس چارسو برگزار شد.

نانو شیشه زیست فعال

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر‏ نانو مواد شیشه زیست فعالی را به دست آوردند که خواص بیولوژیک دارد.

پیشگیری از معلولیت با مشاوره ژنتیک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهرمهر10 ساعت قبل
وی با بیان اینکه فرهنگ اسلام غنی و بی عیب و نقص است و راه نفوذ دشمن را می‌بندد، افزود: چیزی که باعث ترس دشمن از دین اسلام می‌شود مقوله فرهنگ است. وی با بیان اینکه حل این مشکل تنها از راه مقابله فرهنگی درست و حساب شده است، عنوان کرد: در فضای دانشگاه، دانشجویان به عنوان موذن جامعه وظیفه انجام کار فرهنگی را بر عهده دارند. شاه حیدری پور با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر قشر دانشجو با بصیرت افزایی و آگاه سازی مردم تا حدی جلوی اغتشاشات را گرفتند، بیان کرد: امروز مسئله پیش روی کشور مسئله انتخابات است که متاسفانه نفوذ فرهنگی دشمن باعث می‌شود مردم نتوانند انتخاب درستی داشته باشند. وی با بیان اینکه دانشجویان باید گفتمان سازی کنند و با کار فرهنگی شخص اصلح را به مردم بشناسانند، اظهار داشت: دشمن همواره تلاش می‌کند حضور مردم در انتخابات را کمرنگ جلوه دهد و مردم را از انتخابات مایوس کند لذا وظیفه قشر جوان است که جلوی توطئه دشمن را بگیرد و آن را خنثی کند. دبیر اتحادیه انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند ادامه داد: متاسفانه در دانشگاه‌ها شاهد آزار و اذیت قشر جوانان مذهبی و ارزشی هستیم اما این مسئله نباید دانشجویان را ناامید کند.

نظرها

اخبار بیشتر