حزب موتلفه: فسادهای مالی و بی‌عرضگی دولت غیرقابل انکار است!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

حزب موتلفه: فسادهای مالی و بی‌عرضگی دولت غیرقابل انکار است!

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: مواضعی که موجب سستی در اجرای عدالت قضایی و تخطئه احکام قضایی باشد در اداره کشور به زیان دولت است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حزب موتلفه: فسادهای مالی و بی‌عرضگی دولت غیرقابل انکار است! - 1

به گزارش نامه نیوز به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، متن این بیانیه به شرح زیر است:

ملت بزرگ ایران

چندی است رئیس جمهور، مغایر با وظایف قانون اساسی مواضعی را مطرح می‌کند که برخلاف مصالح کشور و وحدت ملی و انسجام مردمی است.

سخنان ایشان در یزد، دامن زدن به تقابل جناحی و ایجاد دو قطبی و چند قطبی جریانی بود و بر مشکلات مردم و جامعه افزود.

رئیس قوه مجریه وظیفه دارد کشور و مردم را آنچنان اداره کند و تدبیر امور نماید که آسایش و آرامش و رضایت مردمی و رفاه اقتصادی و نشاط فرهنگی در جامعه پدیدار شود.

دولتی که قرار بود دولت تدبیر و امید باشد و روابط بین المللی را در مسیر مصالح و منافع متقابل قرار دهد، بیکاری را با اشتغال چاره کند، تورم و رکود را علاج نماید، ارزش پول ملی و ثبات قیمت‌ها را افزایش دهد، حجم نقدینگی را متعادل سازد، ازدواج را گسترش و طلاق را کاهش دهد و مشکلات را با تدبیر گره گشایی نماید.

رئیس دولت به جای پاسخ به مطالبات مردمی مواضعی اتخاذ می‌کند که اذهان را دچار تشویش می‌کند.

ناهنجاری‌های فرهنگی، دعواهای جناحی، فسادهای مالی، ناکارآمدی و گاه بی‌عرضگی برخی در دوران ۶ ساله غیرقابل انکار است.

بااینکه در این برهه مردم و دلسوزان فرهنگی و سیاسی کشور کوشیده‌اند وی را حمایت کنند و صبور و آرام سیاست‌های غلط را تحمل نمایند و نقد و تذکر مشفقانه داشته باشند، ولی در هفته وحدت در تریبون رسمی و در شرایطی که مبارزه با فساد برای مردم امیدواری پدید آورده است، رئیس جمهور به جای حمایت از براندازی فساد و تقویت رسیدگی‌های قضائی، طوری سخن می‌گوید که نوعی فرافکنی و موجب دلگرمی و تجری سوء استفاده گران می‌شود.

قطعا دستگیری برادر و همکار رئیس جمهور امر خوشایندی نیست اما نباید موجب شود که وی به جای احترام و تمکین به احکام قضائی نوعی عصبانیت را جلوه دهد. این در نظام حکومت علوی زیبنده رئیس جمهور نیست.

رئیس جمهور محترم ۶ سال فرصت داشت که به وعده‌ها و سیاست‌ها و برنامه‌های خود عمل و مشکلات مردم را حل نماید و پیشرفت را توسعه دهد. به اندازه کافی هم از او حمایت شده است. دوسال دیگر هم وقت دارد که با تجربه از گذشته، مطالبات مردم و نظام را برآورده سازد. می تواند مستند و با مدارک کافی، اگر پول و ارزی دریافت شده و پرداخت نشده، اطلاعات آن را مکتوب به قوه قضائیه ارسال نماید و از دستگاه قضایی بخواهد سرنوشت این پول‌ها را روشن کنند و به فساد دانه درشت‌ها رسیدگی جدی نمایند و قطعا سیستم قضائی و ملت از اطلاعات مستند رئیس قوه مجریه استقبال کرده و حمایت کامل خواهند داشت. ریاست جمهوری می‌دانند راه حل مشکلات کشور عمل به قانون اساسی، اطاعت از رهنمودهای امام خمینی و امام خامنه‌ای است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

اجرای اقتصاد مقاومتی، اتکاء به نیروهای مردم و ظرفیت‌های بالای کشور است.

اگر برجام نتوانست خواسته‌های ذهنی رئیس جمهور و جناح وابسته به او را برآورده سازد، می‌توان تدبیر جدیدی اندیشید و اگر اشتباه اعتماد به آمریکا و برخی کشورهای اروپایی غلط از آب درآمد، رئیس جمهور می‌تواند از این مسیر برگردد و راهی نو با حمایت قاطع همه جریان‌های متعهد به وطن و ایران با شکوه واسلام در پیش بگیرد.

قطعا یکپارچگی و وحدت همگانی و یکصدایی در برابر آمریکا و زورگویی‌ها بهترین راهکارهاست. فتنه و فتنه‌گران و سازشکاری‌ها، تسامح و تعلل و ضعف گرایی در برابر دشمنان و منافقان و اصحاب فتنه، چاره‌ساز نبوده و نیست.

إن الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کأنهم بنیان مرصوص

حزب موتلفه اسلامی با ابراز تاسف از مواضع و سخنان اخیر رئیس جمهوری به ایشان یادآوری می‌شود که تداوم این مواضع، آب به آسیاب دیگران ریختن است. در حالیکه نفس‌های استکبار و صهیونیسم در منطقه و جهان به تنگناهای سختی دچار شده است.

حزب موتلفه اسلامی معتقد است راه حل مشکلات کشور، همراهی و هماهنگی و تعامل سران قوا با یکدیگر به ویژه رئیس‌جمهور و احترام به همه نظرات و حفظ وحدت ملی است. مبارزه قاطع و با برنامه و مستمر و بدون هرگونه کوتاهی با فاسدان و مفسدان و غارتگران بیت المال ملت می‌تواند چاره فساد و مشکلات سوء استفاده‌ها را بنماید.

حزب موتلفه اسلامی از ریاست جمهوری می‌خواهد با حفظ حریم و حرمت قضا، قاضی و محکمه و احکام صادره قضایی، خود مشوق قضات عادل و شجاع در ریشه کنی فساد باشد. مواضعی که موجب سستی در اجرای عدالت قضایی و تخطئه احکام قضایی باشد در اداره کشور به زیان دولت است.

حزب موتلفه اسلامی تاکید می‌کند که رئیس دولت مسئول اصلی همه مسائل و معیشت مردم و مشکلات اقتصادی موجود می‌باشد و او می‌تواند با حمایت از عناصر پاک و تجربه آموخته و مدیران لایق و کارآمد و ساده زیست، رضایت مردم را در معیشت و زندگانی و درآمد حلال تامین نماید.

این اولویت دولت در برهه فعلی است. فرافکنی و بی مهری به نیروهای کارآمد و شجاع را کنار بگذارند و با تمام توان و امکانات به فکر حل مشکلات مردم وکشور باشند که کلید راه حل‌ها در همین چمن و بستان پیدا می‌شود.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قتل دختر ۱۹ ساله در شهرک صدر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گفته موید الفرطوسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه‏‏، تروریست‌ها زهرا قره لوسی ۱۹ ساله را که از مقابل خانه‌اش در خیابان الامانه در شهرک صدر در شرق بغداد ربوده بودند‏‏، به قتل رساندند و پیکر وی که آثار شکنجه بر آن هویدا بود، مقابل خانه‌اش کشف شد. زهرا دانشجوی ترم دوم دانشکده ادبیات دانشگاه عراق بود که از آغاز موج دوم اعتراضات مردمی در ۲۵ ماه گذشته به همراه پدر‏، خویشاوندان و برخی دوستانش ‎غذا و نوشیدنی در اختیار تظاهرات کنندگان عراقی قرار می‌داد.

رژیم صهیونیستی آزمایش موشکی انجام داد+فیلم

الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸ ۳۹۸۰۹۱۵۰۲۲به گزارش فارس، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) یک سامانه پیشرانه جدید برای شلیک موشک و راکت را در مرکز فلسطین اشغالی آزمایش کرد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای درباره این آزمایش موشکی گفت: «دستگاه نظامی دقایقی پیش یک سامانه موتور راکت را از پایگاهی در مرکز این سرزمین آزمایش کرد». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» طبق این بیانیه، آزمایش مذکور از پیش‌برنامه ریزی شده بوده اما ماهیت راکت آزمایش شده یا سیستم پیشران افشا نشده است. تصاویری از رد موشک آزمایش شده در آسمانسیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.

مهدی تاج: نماینده‌های مجلس هم همین جا حرف هایم را بشنوند/ من حرف دیگری ندارم که به مجلس بروم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
طبق این استراتژی اگر دست رقبای آمریکا به این مناطق برسد، طبعا منافع ایالات متحده و غرب تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. ۳- تامین امنیت اسرائیل و حفظ روابط استراتژیک ایالات متحده با رژیم صهیونیستی. در این راستا و تا پایان دهه ۱۹۹۰ میلادی در خصوص این استراتژی در داخل ایالات متحده اختلاف نظرهایی جدی وجود داشت. در این میان اگر قدرتی بخواهد در این مسئله جایگزین ایالات متحده آمریکا شود، عملا غیر ممکن خواهد بود. از سوی دیگر صلح به نفع آمریکا نیز هست، زیرا ایالات متحده در سایه آن از درگیری اجتناب کرده و فرصت پیدا می‌کند به رقبای اصلی خود بپردازد.

نظرها

اخبار بیشتر