سوسیالیست‌ها و چپ‌های افراطی اسپانیا برای تشکیل دولت توافق کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
سوسیالیست‌ها و چپ‌های افراطی اسپانیا برای تشکیل دولت توافق کردند

سوسیالیست‌ها و چپ‌های افراطی اسپانیا برای تشکیل دولت توافق کردند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
یک منبع مطلع امروز (سه‌شنبه) بدون ذکر جزئیات گفت، حزب سوسیالیست‌ پدرو سانچز به توافق اولیه پسا انتخابات با حزب چپ افراطی یونیداس پودموس رسیده است.

اعتمادآنلاین| انتخابات یکشنبه (۱۰ نوامبر) که چهارمین انتخابات پارلمانی اسپانیا ظرف چهار سال گذشته بود، پارلمان این کشور را بیش از انتخابات پیشین در ماه آوریل امسال تکه‌تکه کرد؛ سوسیالیست‌ها به رهبری پدرو سانچز، نخست‌وزیر موقت اسپانیا توانستند در جایگاه نخست قرار بگیرند اما از کسب اکثریت بازماندند.

روزنامه لا وانگاردیا گزارش داد، توافق اولیه میان دو حزب مذکور روی یک دولت ائتلافی متمرکز است. چنانچه این توافق تایید شود، اولین دولت ائتلافی اسپانیا از زمان بازگشت این کشور به دموکراسی تشکیل خواهد شد.

با این حال، ترکیب ۱۲۰ کرسی سوسیالیست‌های سانچز با ۳۵ کرسی حزب یونیداس پودموس به خودی خود برای کسب اکثریت در پارلمان اسپانیا که ۳۵۰ کرسی دارد، کافی نیست و آن‌ها ملزم هستند تا متحدان دیگری هم بیابند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

سانچز و پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب یونیداس پودموس امروز دیدار خواهند داشت و بیانیه مشترکی در ادامه منتشر می‌شود. این دو حزب پس از انتخابات ماه آوریل هم برای تشکیل دولت تلاش کردند اما موفق نشدند و همین موجب شد تا سانچز خواستار تکرار انتخابات پارلمانی شود.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رکنارکنا1 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
روزنوروزنو1 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر