برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در هفته کتاب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در هفته کتاب

برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در هفته کتاب

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی  گفت: هفته کتاب از روز جمعه 24 آبان ماه با شعار «حال خوش خواندن» آغاز به کار خواهد کرد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان در نشست خبری «اعلام برنامه‌های هفته کتاب» به مناسبت بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب اظهار کرد: برنامه‌های هفته کتاب از روز جمعه ۲۴ آبان ماه با حضور کتابداران در حرم مطهر رضوی کار خود را آغاز می‌کند در ادامه نیز شرکت در نماز جمعه را خواهیم داشت.

وی افزود: ۲۵ آبان ماه برنامه به صدا درآوردن زنگ کتاب در مدارس، مختص در دبیرستان منتخب ناحیه سه برگزار خواهد شد، در ادامه نشست با ناشران و نویسندگان استان برای اولین بار توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی با هدف مشارکت این افراد در تصمیم‌گیری‌های فرهنگی حوزه کتابخانه‌ها انجام می‌شود، گفت‌وگوهای صمیمانه‌ای بین مجموعه اداره کل و ناشران و نویسندگان اتفاق خواهد افتاد و همزمان نیز نشست‌های کتابخوان در محل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: روز ۲۷ آبان ماه دومین نشست کتابخوان بانوان مدیر استان را با حضور مدیران بانویی که اهل کتاب و کتابخوانی هستند برگزار خواهیم کرد، همچنین افتتاح کتابخانه مشارکتی علی‌ابن ابی‌طالب (ع) متعلق به ارتش را داریم که در ۲۸ آبان کتابخانه افتتاح خواهد شد. در همین روز نیز همایش تجلیل از فعالان کتابخوانی در دو شهر تربیت‌حیدریه و نیشابور برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام سبزیان خاطرنشان کرد: برای اولین بار یادواره کتابدار شهید غفرانی را امسال برگزار خواهیم کرد و افتتاح یک کتابخانه مشارکتی دیگری به نام «موفقیت آسان است» را نیز در این هفته خواهیم داشت. در مجموع قرار است یک هزار برنامه فرهنگی در هفته کتاب توسط اداره کل کتابخانه‌ها و کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شود و ۳۰ آبان که روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار است همایش بزرگ کتابداران، فعالان فرهنگی، خیرین کتابخانه‌ساز و حوزه ترویج کتابخوانی و پیشکسوتان کتابداری در تالار شهر مشهد برگزار خواهد شد که در آن مراسم اختتامیه برنامه‌های هفته کتاب را خواهیم داشت.

کسب رتبه نخست جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سال پیاپی

وی در حوزه فعالیت‌های یک سال اخیر اداره کل کتابخانه‌های عمومی گفت: در بحث فرهنگی یکی از موفقیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی کسب رتبه نخست در جشنواره کتابخوانی رضوی برای دو سال پیاپی بود که بزرگ‌ترین جشنواره کتابخوانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره کتابخوانی رضوی ذیل عنوان جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) است.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عنوان کرد: مسئولیت برگزاری این جشنواره بر عهده نهاد عمومی کتابخانه‌هاست بنابراین در دو سال گذشته مشارکت بسیار بالای مردم استان خراسان رضوی در جشنواره کتابخوانی رضوی را داشتیم که کسب رتبه اول کشور در دو سال ۹۷ و ۹۸ به خراسان رضوی رسید و مشارکت ۲۰۹ هزار ۳۹۵ نفر در استان با رشد ۲۹ درصدی نسبت به سال قبل دست پیدا کردیم که از کارهای ارزشمند کتابداران بود.

حجت‌الاسلام سبزیان ادامه داد: در هر کجا که مردم دیده می‌شدند کتابداران نیز آن‌ها را همراهی می‌کردند به این شکل که به معرفی کتاب پرداختند، خوانش کتاب را انجام دادند، برای کودکان خوانش کتاب انجام شد و آن‌ها به نقاشی مشغول شدند، در سربازخانه‌های ارتش و نیروهای نظامی که مشارکت کردند خوانش کتاب انجام شد و این رویکرد به وجود آمد که ما می‌توانیم به عنوان یک افتخار بزرگ برای کتابدارانمان از آن یاد کنیم. ‌

وی افزود: امسال اتفاق خوبی برای استان خراسان رضوی رخ داد و آن میزبانی اختتامیه نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی بود که در مشهد برگزار شد و به واسطه این‌که رتبه اول توسط استان خراسان رضوی کسب شد، از ۱۰۴ برگزیده ملی در دهه کرامت و ایام ولادت امام‌رضا (ع) تجلیل به عمل آمد و اختتامیه‌ها همچنین در فضای کتابخانه‌ای شهرستان برگزار شد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی بیان کرد: یک برنامه بسیار بزرگی که از هفته کتاب به بعد با شتاب ادامه پیدا خواهد کرد بحث خوانش‌ها و معرفی کتاب است، ما از نیمه دوم سال ۹۷ تا شهریور ۹۸ تقریبا ۹ خوانش کتاب برگزار کردیم با این شیوه که کتابی انتخاب می‌شد، نویسنده و راوی کتاب دعوت و پیرامون کتاب جلساتی برگزار می‌شد که این سیاست و رویکرد با بهره‌گیری از تقریظ‌های مقام معظم رهبری در خصوص کتاب‌های حوزه دفاع مقدس انجام شد.

حجت‌الاسلام سبزیان اضافه کرد: کتاب‌هایی که تا امروز معرفی شدند شامل کتاب فرنگیس، سرباز کوچک امام، در کمین گل سرخ، به سفارش مادرم، شهربانو و … است و این خوانش کتاب‌ها با این رویکرد برگزار شد که آثاری مرتبط با نیاز جامعه باشد.

وی یادآور شد: زمانی که این خوانش‌ها برگزار شد فروشگاه‌های کتاب و مکان‌هایی که آثار در آن خوانش می‌شد گزارش دادند که پس از برگزاری جلسات خوانش به دلیل حجم مراجعه تقاضا برای کتاب بیشتر می‌شده و فروشگاه‌ها با کمبود کتاب مواجه می‌شده‌اند، این اتفاق خوبی است و می‌تواند آغازکننده حرکتی برای ترویج کتاب و کتابخوانی باشد و امیدواریم که بتوانیم کتاب خوب را از این طریق به جامعه معرفی کنیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تشریح کرد: دو نشست‌ رونمایی، نقد و بررسی کتاب استانی و ۲۱ برنامه را در شهرستان داشتیم، جلسات خوانش کتاب علاوه‌بر مشهد در دو شهر کاشمر و نیشابور نیز برگزار شد و به مراتب از چیزی که فکر می‌کردیم استقبال پرشورتر بود و این عمل نشان می‌دهد که اگر اثر و کتاب خوبی به جامعه درست معرفی شود استقبال جامعه نسبت به آثار و کتاب‌ها خوب خواهد بود.

حجت‌الاسلام سبزیان تصریح کرد: برگزاری همایش «نشست بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب» یکی از کارهایی بوده که طی یک ساله گذشته انجام شده است و ماموریتی برای خودمان تعریف کردیم به این منظور که «گام دوم انقلاب را با کتاب برمی‌داریم» و لذا به دنبال برگزاری این همایش کارگروه‌هایی شکل گرفتند برای اینکه مسئله‌یابی و معلولیت‌یابی کنند نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب که کتابخانه‌ها، کتابداران و فضای اداره کل می‌تواند چه کاری را در این عرصه انجام دهد؟ که این همایش به ما در این مسیر کمک کرد.

وی ادامه داد: برگزاری دوره آموزشی هم‌افزایی و مهارت‌های قصه‌گویی را برای ۶۱ نفر از کتابداران در سال ۹۷ برگزار کردیم که باعث شد کتابداران و مسئولان کتاب‌خانه‌های عمومی ما مجهز به انواع مهارت‌ها شوند، یکی از این مهارت‌ها مهارت قصه‌گویی است چرا که عمده مخاطبان ما کودکان و نوجوانان هستند که قصه‌گویی برای آنان به عنوان یک عامل جذب کننده می‌تواند موثر باشد.

همایش دستان بینا باعث آشتی نابینایان با فضای کتابخانه‌ها شد

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همایش ملی ۴۰ قلم در سال گذشته با تجلیل از علیرضا برازش برگزار شد، همچنین همایش دستان بینا در روز نابینایان در کتابخانه مرکزی مشهد برگزار شد و باعث آشتی برادران و خواهران نابینایمان با فضای کتابخانه‌های عمومی شد.

حجت‌الاسلام سبزیان اظهار کرد: یکی از کارهای مهم اداره کل کتاب‌خانه‌های عمومی زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطره شهداست، در همین راستا هفته‌ای یک بار به منازل شهدا سر می‌زنیم که شهید مهری زارع‌آبادی یکی از مواردی بود که به دیدن آن‌ها رفتیم و بخش دخترانه کتابخانه مرکزی به اسم این شهید نام‌گذاری شد.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه قرآن بیان کرد: در سال ۹۷ و ۹۸ با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در برگزاری نمایشگاه قرآن مشهد همکاری داشتیم و در دو غرفه‌ای که در این نمایشگاه‌ها برپا شده بود خدمات کتابخانه‌ای به مراجعان ارائه شد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی افزود: پس از سیل در ابتدای سال ۹۸ که برخی از هموطنان ما را درگیر کرد نهاد کتاب‌خانه‌ها طرح «بهار مهربانی» را راه‌اندازی کرد و اعضای کتابخانه‌ها و عموم مردم در ارسال اقلام مانند لوازم تحریر، کتاب و … برای کودکان مشارکت کردند. استان خراسان رضوی استان معین برای استان گلستان بود و در همین راستا ۱۰ نفر از کتابداران مشهدی در قالب کاروانی به همراه اقلام تهیه شده از طرف اعضای نهاد کتابخانه‌ها به مبلغ ۶۰ میلیون تومان به استان گلستان اعزام شدند.

حجت‌الاسلام سبزیان ادامه داد: این ۱۰ نفر به مدت ۱۰ روز در کمپ‌ها حضور پیدا کردند و با برگزاری جلسات قصه‌خوانی، ارائه کتاب‌ و مشاوره به التیام درد سیل‌زدگان کمک کردند؛ هم‌فکری، هم‌کلامی و گفت‌وگو در مورد کتاب از مواردی بود که کتابداران برجسته ما در حاشیه سیل گلستان انجام دادند و این کتابداران که به صورت جهادی اعزام شده بودند مورد تقدیر مقامات استانی و کشوری نیز قرار گرفتند.

وی تشریح کرد: در روز قدس کتابخانه‌ای با عنوان کتابخانه فلسطین در میدان ۱۵ خرداد برپا شد، کتابداران مستقر شدند و منابعی با موضوع فلسطین و بحث صهیونیست در آن جا ارائه شد و در همین راستا بزرگ‌ترین کتاب مردمی فلسطین توسط مردم به نگارش درآمد؛ قرار است از این کتاب پس از ویراستاری‌های لازم در راهپیمایی ۲۲ بهمن رونمایی شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کار مشابهی نیز در ایام دهه پایانی صفر انجام شد، علاوه‌بر اینکه کتابداران در اماکن اقامتی زائران پیاده حضور پیدا کردند و معرفی کتاب انجام دادند و نشست کتابخوان برگزار کردند اما با همکاری شهرداری مشهد در عرصه میدان شهدا اولین موکب کتاب رضوی را برگزار کردیم که ۱۰ خدمت به زائران پیاده ارائه می‌شد مانند مشاوره کتاب، معرفی کتاب و دل‌نوشته‌های مردم که قرار است به کتاب مردمی زیارت تبدیل شود.

حجت‌الاسلام سبزیان عنوان کرد: همچنین در فضای موکب کتاب رضوی رونمایی کتاب، نشست کتابخوان، پرده‌خوانی کتاب، برپایی جلسات گفت‌وگوی رضوی و مشاوره‌هایی با موضوع سیر مطالعاتی در اختیار زائران امام‌رضا (ع) قرار گرفت. بیش از ۶۵ هزار نفر از این موکب استقبال کردند و انشاءالله این اتفاق خوب دوباره تکرار خواهد شد و نهاد کتابخانه‌ها هر جایی که ظرفیت ارتباط با مردم فراهم شود این اقدام را انجام خواهد داد.

وی بیان کرد: طرح «شهروند کتابخوان» را داریم که قرار بود در هفته کتاب از آن رونمایی شود که تا امروز در قالب همایش‌های پارکی در ماه مبارک رمضان که توسط اداره کل کتابخانه‌ها و کتابخانه‌های عمومی شهر مشهد با همکاری کتابداران مشهدی انجام گرفت و اصل طرح «شهروند کتابخوان» در مراحل نهایی شدن است.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اضافه کرد: در سه شاخص منابع، عضویت و زیربنا، آمار سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رشد داشته‌اند مانند منابع که در سال ۹۷ حدود سه میلیون و ۲۶۷ هزار و ۹۷۸ نسخه که نسبت به سال ۹۸ با سه میلیون و ۴۵۲ هزار و ۵۲۰ نسخه کتاب رشدی ۵٫۶۴ داشته‌ایم، در شاخص عضویت سال ۹۷ نیز ۱۸۹ هزار و ۵۹۲ نفر که نسبت به سال ۹۸ با ۲۵۵ هزار و ۲۱۲ نفر رشدی ۳۴٫۶۱ درصدی داشته‌ایم و در شاخص زیربنا در سال ۹۸ با آمار ۶۹ هزار و ۶۰۳ مترمربع که نسبت به سال ۹۸ با ۸۴ هزار و ۴۱۵ مترمربع رشدی ۲۱٫۱۴ درصدی داشته‌ایم.

حجت‌الاسلام سبزیان ادامه داد: انجمن کتابخانه‌‎های عمومی در شهرستان‌ها به ریاست فرماندار شهرستان و در استان‌ها به ریاست استاندار هر استان برگزار می‌شود که نقش پارلمان کتابخانه‌های عمومی را دارد به این معنی که مصوباتش لازم‌الاجراست و یکی از انجمن‌های تاثیرگذار در انجمن‌های فرهنگی- اجتماعی هر استان محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: رشد جلساتی که به صورت محتوایی برگزار شد و رشد انجمن‌های استان در شش ماهه اول سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ چیزی حدود ۱۰۳ درصد افزایش داشته است و این امر از این جهت اهمیت دارد که در گذشته خیلی به بحث انجمن توجه نمی‌شد، انجمن می‌تواند محل تضارب آرا و تسهیل‌گر باشد، اعضا باید بتوانند در انجمن ایده‌ها را بیان کنند و به تصویب برسانند تا برای اجرا در اختیار اداره کتابخانه‌های عمومی قرار گیرد که این اقدام در استان خراسان رضوی رخ داده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: یکی از کارهایی که اداره کل کتابخانه‌های عمومی در دست دارد بحث سالن‌های مطالعه است، سالن‌های مطالعه تا سال گذشته کمی پراکنده بودند و دستگاه‌های مختلفی تولیت آن را بر عهده گرفته بودند در حالی که متولی اصلی اجازه تاسیس و نظارت بر خانه‌های مطالعه نهاد کتابخانه‌های عمومی است.

حجت‌الاسلام سبزیان اضافه کرد: به همین دلیل اداره کتابخانه‌های عمومی با همکاری دستگاه‌های نظارتی و قضایی به این کار وارد شد تا ساماندهی صورت گیرد. در سال گذشته فراخوانی داده شد که تمام سالن‌های مطالعه باید برای اخذ مجوز به ما مراجعه کنند، حدود ۶۰ سالن برای اخذ مجوز به اداره کل مراجعه کردند که از این ۶۰ سالن ۵۵ سالن در مشهد و ۵ سالن در شهرهای تربت‌حیدریه، سبزوار و جوین متقاضی بودند، ۱۲ مورد منتظر انجام کارهای نهایی اخذ مجوز هستند و ۱۷ سالن نیز به دلیل نداشتن استانداردهای لازم مجوزی دریافت نکرده‌‎اند در هر حال امیدواریم تا پایان امسال کلیه سالن‌های مطالعه را ساماندهی کنیم.

وی اظهار کرد: کار ارزشمند دیگری که در نهاد کتابخانه‌ها انجام شده موضوع کتابخانه‌های سیار است؛ در استان خراسان رضوی ۱۰ شهر بدون کتابخانه داریم که در دو شهر فرهادیه و مشکان کلنگ احداث کتابخانه زده شده است و تا سال آینده در این دو شهر کتابخانه خواهیم داشت.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باقی شهرها و روستاهای فاقد کتابخانه را کتابخانه‌های سیار پوشش می‌دهند، در استان چهار کتابخانه سیار داریم که هر کدام به ۶ تا ۱۰ روستای حاشیه شهر و مناطق محروم ارائه خدمت می‌کنند، کتابخانه سیار سردار شهید ابولفضل روشنک پر امانت‌ترین کتابخانه سیاری است که تعداد سه هزار نسخه کتاب به امانت داده است؛ این کتابخانه توسط یک کتابدار- راننده اداره می‌شود و تا امروز یک هزار و ۸۹۵ عضو داشته است.

حجت‌الاسلام سبزیان عنوان کرد: مجمع خیرین توسعه کتابخانه‌‎ها و ترویج کتابخوانی نیز قرار است امسال یک کتابخانه سیار به اداره اهدا کنند، همچنین اداره کل کتابخانه‌های عمومی قرار است یک کتابخانه سیار خریداری کند.

کتابخانه‌های عمومی محیطی برای مهارت‌ و دانش‌افزایی هستند

وی ادامه داد: امروز مردم باید از کتابخانه‌های عمومی مانند فرهنگ‌سراهای اجتماعی استفاده‌های لازم را ببرند چرا که کتابخانه‌ها تنها محل امانت دادن و پس گرفتن کتاب نیستند، بلکه محیطی است برای مهارت‌افزایی، دانش‌افزایی و برگزاری کلاس‌های آموزشی. در کتابخانه‌ها اینترنت وای‌فای رایگان داریم، همچنین در کتابخانه مرکزی و کتابخانه شهید باهنر در مشهد اعضا می‌توانند از لیست پایگاه‌های علمی مقالات و مجلات روز دنیا نیز استفاده کنند.

کتابخانه مرکزی مشهد یکی از بزرگ‌ترین و پرامانت‌ترین کتابخانه‌های عمومی کشور است

حجت‌الاسلام سبزیان بیان کرد: کتابخانه مرکزی پس از ۲۳ سال توقف در ساخت، امروز یکی از پرامانت‌ترین و بزرگ‌ترین کتابخانه‌های عمومی کشور است؛ امروز بر اساس گزارش‌ها ۲۳ هزار و ۵۰۰ عضو دارد و برای نابینایان و ناشنوایان در این کتابخانه بخشی طراحی شده، همچنین از زمان افتتاح ۱۳۳ هزار و ۴۵۹ کتاب به امانت داده شده است و رشد عضویت در کتابخانه عمومی نشان می‌دهد که ما باید برنامه‌ریزی کنیم که در مشهد کتابخانه‌ای مانند کتابخانه مرکزی را به دو یا سه کتابخانه برسانیم.

وی اضافه کرد: البته قرار است با همکاری شهرداری مشهد سه کتابخانه در حاشیه شهر مشهد ساخته شود، همچنین در سال گذشته به غیر از کتابخانه مرکزی امام خمینی (ره) ۱۸ کتابخانه دیگر را افتتاح کردیم مانند کتابخانه ابن‌سینا در بردسکن، کتابخانه آیت‌الله عطاردی در قوچان، کتابخانه هشت بهشت، کتابخانه فرهنگ جوین و …. ۲۸ پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد که با راهنمایی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هماهنگی‌هایی با حوزه‌های مختلف و مجمع خیرین داشته‌اند و قرار است برخی ار پروژه‌ها تا هفته دولت سال آینده و بقیه را در دهه فجر ۹۹ تکمیل و افتتاح کنیم.

رسالت مجمع خیرین کمک به بخش دولتی است

در ادامه این نشست مرتضی کرباسی، نایب رئیس مجمع خیرین توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نیز اظهار کرد: مجمع خیرین توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی در خراسان حدود هفت سال در حوزه کتاب و کتابخوانی فعالیت داشته و یکی از رسالت‌های این گروه کمک به بخش دولتی، همراهی با آن و تبعیت از قوانین و مقررات ارائه شده در ادارات است که بسیار اهمیت دارد و ما طبق همین اصول و چارچوب جلو رفته‌ایم.

وی افزود: توانستیم در حوزه استان دو کتابخانه سیار در مشهد و کاشمر را افتتاح کنیم که جزء موفق‌ترین کتابخانه‌های عمومی هستند، تقبل دو کتابخانه سیار با همکاری اداره کل کتابخانه‌های استان نیز به انجام رسید و هم‌چنین بخشی از انجام پروژه‌های نیمه تمام برعهده مجمع قرار گرفت.

نایب رئیس مجمع خیرین توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی ادامه داد: اولویت اصلی تعریف شده ما مناطق کم‌برخوردار و محروم است، همچنین حاشیه شهر مشهد برای ما ارزشمند است چرا که در لایه‌های این شهر اتفاقاتی را شاهد هستیم که با ترویج فرهنگ کتابخوانی و رعایت اصول دانش‌مداری از بسیاری از انحرافات فکری جلوگیری خواهد کرد.

کرباسی خاطرنشان کرد: همچنین متولیان رسانه می‌توانند در حوزه خیرین با درج اخبار و انتشار فعالیت‌های خیرخواهانه خیرین بیشترین کمک را به ما برسانند تا بتوانیم آنان را به این ماجرا دعوت کنیم.

وی عنوان کرد: در سال ۱۳۹۲ برای اولین بار همایش تجلیل از خیرین کتابخانه‌ساز را برگزار کردیم که بسیار برنامه خوبی بود امیدواریم امسال نیز با همکاری اداره کل این برنامه را در استان برگزار کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ تند یک مداح به خواننده لس‌آنجلسی+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به اظهارات خواننده لس‌آنجلسی درباره امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد. مراسم جشن میلاد امام حسن عسکری (ع) در حسینیه‌‌ ‌محبان ‌‌اهل‌بیت (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام علی خزاعی و مدیحه‌سرایی حسین طاهری برگزار شد. خبرگزاری فارس نوشته است: در این مراسم حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به توهین خواننده لس‌آنجلسی به امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد و در ابتدای آن اظهارداشت: به کوری چشم آن خواننده کثیفی که دهانش را به بی‌احترامی باز کرد، این گونه می‌گویم: کی شود دریا به پوز سگ نجس! بخشی از شعر این نوحه به شرح زیر است: تن علی، تهمتن علی، نعره متنتن علیقدرت یل افکن علی، هیبت مدون علیروشن و مبرهن علی، وجه خدا به وجه احسن علیبرتر و سرتر ازهمه افلاک، ولی عهد خواجه لولاتولی والی والا علی، تعالی عالی اعلی علییاعلی یاعلی
رکنارکنا1 روز قبل
داستان این تصویر جدید اما کمی متفاوت است: ماجرای ازدواج مجدد مهدی پاکدل با رعنا آزادی ور از کجا شروع شدو حالا انتشار عکسی از مهدی پاکدل در کنار رعنا آزادی ور بازیگر کشورمان ماجراهایی از ازدواج مجدد آقای بازیگر را در فضای مجازی و رسانه‌ها به راه انداخت و باعث شکل گیری حواشی تازه‌ای پیرامون مهدی پاکدل شد. این خبر توسط مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور تا به این لحظه نه تکذیب شده است و نه تایید. البته این اولین بار نیست که مهدی پاکدل با حواشی ازدواج مجدد دست و پنجه نرم می‌کند. جدایی پرحاشیه بهنوش طباطبایی از مهدی پاکدلبهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل در ۱۳۸۹ پس از ۵ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی؛ شایعه جدیدی در راه است؟ و حالا پس از شایعاتی که سال گذشته درباره ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی منتشر شد، با انتشار این عکس جدید نوبت به مهدی پاکدل رسیده است که شایعه ازدواج مجددش با رعنا آزادی ور، ورد زبان‌ها شود.

جراح حادقی که رکورددار معرفت است

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
برنامه «بدون تعارف»، این هفته به سراغ جراح مغز و اعصابی رفته که رکورددار اخلاق، معرفت و مرام پزشکی است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بدون تعارف این هفته به سراغ جوانی ۳۷ ساله رفته که ۹ سال است جراح مغز و اعصاب است، دکتر رضا جباری، جراح حاذقی است که دو رکورد دارد؛ یکی در تعداد جراحی‌هایش که به چند هزار جراحی می‌رسد و دومی در اخلاق و مرام پزشکی.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
ثبت نام آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها برای سال ۹۹ و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی از ساعت ۱۶ آغاز می‌شود و تا ۲۵ آذر ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، وی افزود: داوطلبان شرکت در آزمون ارشد ۹۹ و پنجمین دوره المپیاد دانشجویی می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh. org نام نویسی کنند.
فارسفارس3 ساعت قبل
در حالی که هنوز محل برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مشخص نیست، شورای سیاست‌گذاری این دوره شعار نمایشگاه آتی را انتخاب کرد. محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران مشخص نشده، اما شعارش اعلام شد! به گزارش خبرگزاری فارس، اعضای شورای سیاست‌گذاری سی و سومین نمایشگاه بین‎‌المللی کتاب تهران «کتاب یعنی زندگی» را به عنوان شعار این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتخاب کردند. سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۲۶ فرودین تا ۵ اردیبهشت ماه سال آتی در مصلای تهران یا شهر آفتاب برگزار خواهد شد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری3 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری3 روز قبل

ورزش برای بیماران ام اس مضر است؟

آفتاب‌نیوز7 ساعت قبل

بارسلونا نیمار را به امباپه ترجیح می‌دهد

ایسنا7 ساعت قبل

قدرت نظامیان آمریکا در خاورمیانه برای ایجاد بازدارندگی کافی است!

مهر7 ساعت قبل

کمکی که استرا به تیم المپیک می‌کند/قائدی هر روز کاملتر از دیروز!

مشرق‌نیوز7 ساعت قبل

سانس آخر؛ سه‌گانه «قالیباف - عارف - جلیلی» کاندیدای مجلس می‌شوند؟

خبرآنلاین7 ساعت قبل

ویزای اسپانیا برای ایرانی‌هایی که شرایط لازم را ندارند، صادر نمی‌شود/ تنوع غذایی و صنایع دستی ایران برای اسپانیایی‌ها جذاب است/ صدور ۱۹ هزار ویزا برای ایرانی‌ها

ایلنا7 ساعت قبل

حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است/ چرا وزارت بهداشت به منافع ملی پشت کرد؟

ایلنا7 ساعت قبل