‌آیت‌الله علم‌الهدی: در مشهد با ‌بلای خانمان‌سوز قدرت و ثروت ‌روبه‌رو هستیم‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
‌آیت‌الله علم‌الهدی: در مشهد با ‌بلای خانمان‌سوز قدرت و ثروت ‌روبه‌رو هستیم‌

‌آیت‌الله علم‌الهدی: در مشهد با ‌بلای خانمان‌سوز قدرت و ثروت ‌روبه‌رو هستیم‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
امام جمعه مشهدمقدس با تقدیر از طرح مثلث اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: ما در مشهد با یک بلای خانمان‌سوز قدرت و ثروت نسبت به هر طرح و برنامه‌ای روبرو هستیم که مدل اقتصادی استاندار بر ضد منافع این جریان است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، آیت الله سید احمد علم الهدی در جلسه گردهمایی ائمه جمعه استان که در محل دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت آقای رزم حسینی در خراسان رضوی را از برکات حضرت رضا (ع) می‌دانیم و با مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی آشنا هستیم.

وی با بیان اینکه آقای رزم‌حسینی به دنبال سیاسی بازی نیست بلکه مرد میدان اقتصاد است افزود: تا پیش از اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، عده‌ای در گوشه و کنار کارهای روزمره کشور را تحت عنوان اقتصاد مقامتی با مشخصاتی که رهبری اشاره کرده‌اند مطرح می‌کردند اما طرح عملیاتی استاندار خراسان رضوی این «بن بست» را شکست.

امام جمعه مشهد ادامه داد: به عنوان مثال از ۷۶ هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری که در استان کرمان انجام شده تاکنون بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: با وجود گذشت هشت ماه از اجرایی شدن مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی، ۴۰ هزار میلیارد تومان به استان آمده است؛ برخی می‌گفتند که این طرح به نتیجه نمی‌رسد. ما در مشهد با یک بلای خانمان‌سوز قدرت و ثروت نسبت به هر طرح و برنامه‌ای روبرو هستیم که مدل اقتصادی استاندار بر ضد منافع این جریان است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

امام جمعه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: در عرض هشت ماه این طرح اقتصاد مقاومتی در استان اجرایی و شرکت‌های معین مشغول به کار شدند؛ طبق آخرین آمارها، تاکنون ۱۵ درصد از ۱۲۸ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه وارد عرصه عملیات شده است، به عبارتی چیزی قریب به ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان در گردش است و افراد هم شاغل شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: این مسئله کوچکی نیست، کدام استان در کشور چنین شرایطی دارد؟ مدل اقتصاد مقاومتی برای ما علاوه بر یک فعالیت اقتصادی یک برند سیاسی هم محسوب می‌شود؛ این مدل نشان داد الگویی که مقام معظم رهبری گفتند هم شدنی است و هم زود جواب می‌دهد.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: ائمه جمعه باید دقت داشته باشند که مردم را نسبت به این مدل اقتصادی توجیه کنند تا امیدوار شوند؛ هر جایی که مردم به میدان بیایند موفق می‌شویم.

وی با تاکید بر اینکه باید تکلیف سرمایه‌هایی که توسط زائر خارجی به استان وارد می‌شود مشخص گردد، ابراز کرد: بهتر است این سرمایه صرف تولید و توسعه صنعت و معدن شود؛ امیدواریم در این زمینه هم از ابتکارات آقای استاندار استفاده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.

نظرها

اخبار بیشتر