بیشتر خانه‌های تخریبی در زلزله اخیر بناهای فرسوده بوده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
بیشتر خانه‌های تخریبی در زلزله اخیر بناهای فرسوده بوده‌اند

بیشتر خانه‌های تخریبی در زلزله اخیر بناهای فرسوده بوده‌اند

فارسخبرگزاری فارس |
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بیشتر خانه‌های تخریبی در زلزله اخیر، جزء بناهای فرسوده با مصالح ساختمانی سنتی بوده‌اند.

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ‌ در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: بررسی گزارش هیأت اعزامی کمیسیون درباره زلزله آذربایجان شرقی در دستور کار امروز کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: در این جلسه گزارش کمیته مربوطه و همچنین کارشناسان مرکز تحقیقات مسکن و دستگاه‌های مرتبط مورد استماع اعضای کمیسیون قرار گرفت و نمایندگان نیز نظرات خود را در این خصوص ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات گزارش مذکور، عنوان کرد: با بررسی این گزارش‌ها دریافتیم کلیه دستگاه‌های حمایتی و اجرایی اعم از هلال احمر، اورژانس، ناجا و بنیاد مسکن به موقع در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حضور پیدا کرده‌اند، بنابراین عملکرد این دستگاه‌ها در جریان حادثه مذکور قابل قبول بوده است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

بدری گفت: بیشتر خانه‌های تخریبی در زلزله اخیر، جزء بناهای فرسوده با مصالح ساختمانی سنتی بوده‌اند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: دو سوم خانه‌های موجود در مناطق زلزله زده در حوادث گذشته زلزله، تخریب و نوسازی و بازسازی شده بود که در زلزله اخیر تنها خانه‌های باقی مانده نوسازی نشده، تخریب شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر1 روز قبل
امروز در مجلس شورای اسلامی به بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و بررسی لایحه دو فوریتی درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌پردازند.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.

نظرها

اخبار بیشتر