آتش سوزی‌های «فاجعه‌بار» در استرالیا/ خطر به دروازه سیدنی رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. جام نیوز
  4. حوادث
آتش سوزی‌های «فاجعه‌بار» در استرالیا/ خطر به دروازه سیدنی رسید

آتش سوزی‌های «فاجعه‌بار» در استرالیا/ خطر به دروازه سیدنی رسید

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز |
آتش سوزی‌های فاجعه‌باری که از روز جمعه در ایالت‌های نیوسوث‌ولز و کویینزلند در جریان است از امروز وارد مرحله بحرانی شده است.

به گزارش جام نیوز، با از راه رسیدن هوای داغ و خشک در روز سه شنبه مناطق وسیعی از سواحل شرقی استرالیا از جمله سیدنی خود را برای احتمال بروز بدترین آتش سوزی هایی آماده می‌کنند که این کشور ممکن است به خود ببیند.

هم اکنون بیش از ۶۰ آتش سوزی طبیعی در ایالت نیو سات ولز در جریان است.

وضعیت آب و هوا برای روز سه شنبه بسیار خطرناک توصیف می‌شود و مقام‌ها می‌گویند خطر گسترش سریع آتش وجود دارد.

مقام‌های این منطقه با حدود شش میلیون نفر جمعیت اعلام کرده‌اند که بیش از ۶۰۰ مدرسه را تعطیل کرده‌اند.

از ساکنان محله‌های آسیب پذیر خواسته شده از بوته زارها فاصله بگیرند و پیش از شدت گرفتن حریق خانه هایشان را ترک کنند.

از روز جمعه که آتش سوزی در نیو سات ولز و کوئینزلند شدت گرفت، سه نفر جان خود را از دست داده و تقریبا ۲۰۰ بنا ویران شده است.

کارشناسان شرایط پیش رو را با روزهای آتش سوزی موسوم به شنبه سیاه در سال ۲۰۰۹ در ایالت ویکتوریا مقایسه می‌کنند که ۱۷۳ کشته به جا گذاشت.

این اولین بار است که هشداری با درجه بالقوه «فاجعه بار» در سراسر کلان شهر سیدنی و نواحی شمال و جنوب آن صادر می‌شود.

تاکنون ده‌ها منطقه در اطراف تورامورا در ۱۵ کیلومتری شمال سیدنی، بزرگ‌ترین شهر استرالیا که جزء نواحی خشک و کم آب و علف هستند، طعمه حریق شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی در ایران

مقام‌های آتش نشانی می‌گویند در خطی به طول هزار کیلومتر در طول ساحل شمالی نیو سات ولز برای مهار آتش تلاش می‌کنند.

به گفته آنها وسعت چندین آتش سوزی در این منطقه «از ۱۰۰ هزار هکتار فراتر می‌رود.»

آنها می‌گویند با افزایش سرعت باد در روز سه شنبه امکان جهش اخگرها تا فاصله ۳۰ کیلومتری و شروع آتش سوزی‌های تازه وجود دارد.

شین فیتسیمونز، رئیس سازمان آتش نشانی نواحی غیرشهری نیو سات ولز، گفت هم اکنون سه هزار مامور آتش نشانی در خط مقدم هستند و مامورانی از سایر ایالات و نیوزیلند به کمک آنها آمده‌اند.

نیروهای دفاعی استرالیا هم برای کمک رسانی درحال آماده باش هستند.

خطر آتش سوزی در کوئینزلند درحال حاضر کمتر است، اما پیش بینی می‌شود شرایط در آنجا هم در ادامه هفته بدتر شود.

مناطق زیادی از ایالت‌های نیوساوث‌ولز و کوئینزلند در سال‌های اخیر دچار کم‌آبی و خشکسالی شده‌اند و کارشناسان یکی از دلایل اصلی این رویداد را تغییرات آب و هوایی می‌دانند. نخست وزیر استرالیا در پاسخ به این انتقادها گفته است که اکنون زمان حرف زدن درباره تغییرات اقلیمی نیست.

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه نظر چند تن از معترضان به سیاست‌های اقلیمی دولت استرالیا در سیدنی را منعکس کرده که گفته‌اند هیچ زمانی برای پرداختن به موضوع تغییرات آب و هوایی نامناسب نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر20 ساعت قبل
الفالف19 ساعت قبل
گروه حوادث الف، ۲۰ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۰ ۳۹۸۰۹۲۰۰۵۴حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با فارس در مورد اعلام حکم موکلش از جنبه عمومی قتل میترا استاد گفت: حکم «نجفی» صادر شده اما هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است. وی افزود: آنچه در سامانه اعلام شده است رای دادگاه به محکومیت قتل عمد است. ** گفتنی است روزنامه شرق امروز مدعی شده بود: نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ روز گذشته نتیجه شور خود را انشا کردند. این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.

نظرها

اخبار بیشتر