تولید داروی انسانی ۳۰٫۹ درصد افزایش یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

تولید داروی انسانی ۳۰٫۹ درصد افزایش یافت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- براساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید داروی انسانی در شش ماه نخست سال ۳۰.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. تاریخ انتشار: 20:19 - 21 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۷۲۷۰
تولید داروی انسانی ۳۰٫۹ درصد افزایش یافت - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، براساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شش ماهه نخست سال جاری ۲۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون عدد داروی انسانی از ابتدای امسال تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۰٫۹ درصدی نشان داشته است.

به علاوه در نیمه نخست سال گذشته ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون عدد داروی انسانی در کشور تولید شده بود.

این در حالی است که در مدت فوق، تولید روغن ساخته شده نباتی با رشد ۸٫۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۷۳۲ هزار و ۹۰۰ تن رسید.

همچنین تولید پودر شوینده در مدت زمان یاد شده با افت ۷٫۷ درصدی به ۲۸۸ هزار و ۹۱۰ تن رسید و در لاستیک خودرو نیز با ثبت کاهش ۱۱٫۶ درصدی در مقایسه با نیمه نخست سال قبل، ۸۹ هزار و ۲۰۰ تن تایر تولید شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

در ۶ ماه نخست امسال ۳۴۵ هزار و ۱۰۰ مترمکعب نئوپان، ۶۱۰ هزار و ۷۰۰ متر مکعب فیبر و ۱۹ هزار و ۸۰۰ تن سموم دفع آفات نباتی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب رشد ۲۰٫۴ درصدی، ۱٫۲ درصدی و ۲۶٫۶ درصدی داشته است.

گفتنی است در مدت ذکر شده ۲۵۶ هزار و ۵۰۰ تن روغن موتور صنعتی تصفیه اول و ۶۰ هزار و ۷۰۰ تن دوده تولید شد که در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته به ترتیب افت ۱۷٫۸ درصدی و ۹٫۲ درصدی داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
برخی مدعیان این طرح دروغین به جرم کلاهبرداری راهی زندان شده‌اند. وی افزود: از سوی دیگر ادعای آب‌سوز کردن خودروها در طول تاریخ چندین بار تکرار شده و هر بار سرنوشت مدعیان آن‌ها به جرم کلاهبرداری و تقلب به زندان هم کشیده شده است. آن‌ها معتقدند تولید انرژی از آب، ناقض قوانین اول و دوم ترمودینامیک است. اگر ادعای آب‌سوز کردن‌ها خودروها حقیقت داشت، تاکنون حتما به تولید انبوه رسیده بود …این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: اما این موضوع از منظری دیگر نیز قابل بررسی است. نظریه استخراج انرژی از آب برای راندن یک خودرو نظریه‌ای مردود است؛ بنابراین مردم توجه کنند که گول نوابیغ را نخورند.

نظرها

اخبار بیشتر